T-14 Armata 3D tisk

Odpovědět
Uživatelský avatar
50koruny
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 299
Registrován: 02 čer 2017, 03:23
6
Lokalita: Banská Bystrica

Re: T-14 Armata 3D tisk

Příspěvek od 50koruny »

robím ako kôň aby sa to stihlo.za 9 dní v pojazdnom stave...
veža je na 90% hotová.antény a kôš budú možno až po BBMD (radary mám.ešte niesú nalepené.dnes pôjde na vežu ešte asi 8 dielov)
už len založiť a jazdiť :)

facebook.com/warprints
Uživatelský avatar
rmichalbarna
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1343
Registrován: 09 říj 2016, 07:34
7
Lokalita: Most

Re: T-14 Armata 3D tisk

Příspěvek od rmichalbarna »

Nádhera!
Tatra 141,T34/85
http://www.mujtank.tym.cz

Uživatelský avatar
50koruny
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 299
Registrován: 02 čer 2017, 03:23
6
Lokalita: Banská Bystrica

Re: T-14 Armata 3D tisk

Příspěvek od 50koruny »

díky :)
facebook.com/warprints
drozd60
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 282
Registrován: 14 zář 2014, 08:35
9
Lokalita: Slaný,

Re: T-14 Armata 3D tisk

Příspěvek od drozd60 »

Ahoj
Vypadá to perfektně. Jakým materiálem tiskneš. Stříkal si plničem před konečným nátěrem? Jak moc jsou ve skutečnosti vidět jednotlivé vrstvy tisku?
Z vlastní zkušenosti stříkám plničem, přebrušuji, tisknu 0,1 vrstvu.
Pepa
Uživatelský avatar
50koruny
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 299
Registrován: 02 čer 2017, 03:23
6
Lokalita: Banská Bystrica

Re: T-14 Armata 3D tisk

Příspěvek od 50koruny »

potom to robíme presne tak isto :D
hlavne sa snažím orientovať diely pri tlači tak, aby som sa čo najviac vyvaroval "schodom".vrchné vrstvy sú väčšinou niekde skryté a väčšina dielov sa tlačí otočených na bok
(hádam som to dobre opísal.napríklad tak ako tu na fotke)
http://50koruny.rajce.idnes.cz/T-14_-_v ... _0181a.jpg
vrstva 0,1mm
tryska 0,3mm
no a hromada plniču (obyčajného na autá - filler and primer).striekať-brúsiť-striekať-brúsiť-striekať.a potom tamyia sprej.lebo airbrush súpravu ešte nemám.vrstvy vidno tak velmi, ako velmi sa mi chce brúsiť.na väčšine povrchu minimálne.niekde až vôbec.úplne najhladší povrch dosahujem keď po prvom nastriekaní plniča plochu prebehnem tmelom Plasto od Revellu.po následnom prebrúsení neni po vrstvách ani stopy.lenže ja na to až takú trpezlivosť nemám.hlavne z toho titulu že viem že budem robiť ešte minimálne jednu.
prednedávnom som si kúpil takú malú brúsku s hromadou násad.dosť nápomocná vec.akurát že s tým treba opatrne.hlavne keď sa brúsi PLA.
no a nabudúce asi skúsim toto
https://www.silikonysro.cz/sk/epoxidy/xtc-3d-1-detail
vyzerá to nádejne.len sa bojím či to úplne nezabije detaily.už plničom a lakom som niektoré dosť degradoval.nakyckané je to všade :D
holt prvý tank...
Naposledy upravil(a) 50koruny dne 20 srp 2017, 19:47, celkem upraveno 4 x.
facebook.com/warprints
Uživatelský avatar
Faly
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 520
Registrován: 29 kvě 2017, 10:15
6
Lokalita: Slaný

Re: T-14 Armata 3D tisk

Příspěvek od Faly »

Ahoj,

Ten materiál XTC - 3D vypadá velmi zajímavě, my právě spoustu detailů nahradili šroubky, protože z následných úprav z nich skoro nic nezbyde, navíc vše tiskneme z ABS, vzhledem k "trvalejší výdrži" a ABS všeobecně je na detaily horší (i když tiskárna je v boxu),

Jinak super práce, z hlediska modelování byla IS 3 proti Armatě sranda,

Lukáš
V týmu s Drozd60,
IS-7, T-10, Kraz 255V + podval; IS-3; KV-85; T-90; Faun; MAZ
Uživatelský avatar
Ivan
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1271
Registrován: 03 dub 2013, 12:08
10
Lokalita: Absolova 89, 624 00 Brno

Re: T-14 Armata 3D tisk

Příspěvek od Ivan »

To je nádhera...
Držím palce.

Já jsem zcela opustil ABS a začal používat PETG.
To hlavně pro nevhodné tepelné vlastnosti ABS...

Držím palce.
Tankistům ZDAR
Ivan, pplk. v.v., Učitel katedry tanků, VAAZ Brno.
http://dragonstanks.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
50koruny
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 299
Registrován: 02 čer 2017, 03:23
6
Lokalita: Banská Bystrica

Re: T-14 Armata 3D tisk

Příspěvek od 50koruny »

Lukáš:
díky,
šroubíky sú trochu problém.keď sú vertikálne (snažím sa aby boli) tak sa ešte dajú.možno niesom na detaily až taký pedant čo sa následného opracovania týka alebo to proste z PLA vychádza uspokojivejšie.neviem.museli by sme na živo porovnať čo je pre koho z nás nepodarená skrutka.
keď sú ale velmi malé tak musíš ustúpiť a šesťhran nahradiť kruhom.je to lepšie ako nič.
akú trysku používaš?
ja 0,3mm a medzi 0,4 a 0,3 je razantný rozdiel čo sa detailu týka.

k tej trvalejšej výdrži neviem-neviem.počasie a čas má na ABS velký vplyv (aj keď tank nebýva vonku v búde) a medzi vrstvami až tak nedrží.ja zase PLA dosť dôverujem.veď sa z toho tlačia RC lietadlá a nikto sa nestažuje.velmi dobre drží medzi vrstvami a detail a presahy sú o dosť lepšie ako u ABS.navyše sa môže chladiť.ja som tiež dlho ohŕňal nosom a bál sa že je to maslo ale treba skúsiť.mám z neho veci čo sú momentálne na prudkom slnku.aj slnečné hodiny som robil napríklad.a nič sa nedeje.

čo sa modelovania týka - to hej.ja som si tiež na začiatku neuvedomoval čo všetko ma čaká :D

Ivan:
díky
a vidíš.ja mám radšej ABS.PET(G) nemusím, lebo sa lepí na trysku, praská mi pod ňou sklo a vôbec mi s ňou nejdú presahy.uhol už nad 40° je problém.keď to ofukujem tak je to zase velmi krehké.pri veľkých dieloch ako napríklad základné vnútorné diely korby nemôžem robiť z PLA kôli teplote z elektroniky.v tomto prípade ale radšej PET(G), lebo ABS môže pri takých velkých dieloch popraskať.občas využívam PET(G) na pružné funkčné diely ako tento držiak na extruder.funguje to skvele.úplne odizoluje tlačiareň od vibrácií z motorov extruderov.navyše to dobre vyzerá :)
https://www.thingiverse.com/thing:2027391

ale všeobecne sa mu snažím vyhnúť z dôvodov uvedených vyššie.
ABS praská tým menej, čím nižšia je vrstva.lepšie sa prepoja.na 0,4mm tryske používam vrstvu max 0,15mm a 0,3 tryske 0,1mm.
akú tepelné vlastnosti si myslel?pri tlači?to praskanie?
lebo vytlačené ABS vydrží viac tepla ako PET(G)
veľa ľudí úplne opustilo od ABS a všetko hodili na PETku.ja ale tvrdím že to nenahradíš.majú natolko odlišné vlastnosti, že ich musím používať stále oba.často ich pri tlači jednej veci navzájom kombinujem a bez ABSka si neviem niektoré veci predstaviť.

inak pri tlači ABS používam na menšie veci ABS fillamentum a pri väčších ABS-T od plasty mladeč.ABS-T vždy len transparentné.jedine takto sa mi darí tlačiť ABS bez problémov.fillamentum začne pri väčšom objeme praskať a mladeč je na malé detaily príšerný - na to ale ani ten materiál neni určený.

ešte jeden príklad kombinácie ABS a PET(G) ma teraz napadol - vymyslel som takéto "rýchlopúzdro" na dýku.celé z ABS ale klipsňa, poistka či ako to nazvať je z PET(G).bez toho aby si ju prstom stlačil sa nôž vôbec nedá vytiahnuť.keď dáš ruku na rukoväť tak sa automaticky uvolní.kebyže je telo z PET(G), tak je za chvílu celé dokrájané, tá klenba vnútri púzdra by sa asi ani nepodarila vytlačiť a zle by sa to lepilo do kopy.keby bola poistka z ABS, tak by po pár stlačeniach praskla.vidíš.je škoda vzdať sa možnosti.
video v odkaze.

https://youtu.be/_ciubEzkdk4
Naposledy upravil(a) 50koruny dne 21 srp 2017, 01:26, celkem upraveno 6 x.
facebook.com/warprints
Uživatelský avatar
50koruny
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 299
Registrován: 02 čer 2017, 03:23
6
Lokalita: Banská Bystrica

Re: T-14 Armata 3D tisk

Příspěvek od 50koruny »

serus.v utorok sme mali 100 tankv pre Bystricu - vyrazil som tam s nastavovacím podvozkom (určený na nastavenie konečnej svetlej výšky v závislosti na váhe).pojazdil som cca 30 sekúnd.potom si pružiny pod tou váhou sadli kolko len mohli a pásy ostali úplne volné.tak som očesal aj vodiaci hrebeň pásu a bočnú ochrannú mrežu.polámal som aj koleso pohonu.včera som to teda celý deň prerábal - vymenil som 5 pružín zo 7 na každej strane.zvyšné až keď Armata obdrží nový spodok vane.
dnes sme mali takú minimikro akciu na deň detí na miestnom sídlisku.výmena pomohla.jazdil som až do zodratia prevodovky (kovovej - prášková metalurgia) :D musím to rozobrať a popozerať.cez tú vazelínu neni vidno či je zodraté alebo vylámané zuby a prečo sa to vlastne stalo.hriadele motora sú pevne uložené v ložiskách o vaňu.
každopádne je to pokrok - pásy a odpruženie už prežije jazdu bez újmy.aj tak ma ale ešte čaká kopa práce než to bude ideálne.kopa detských chorôb.predsa len - cca 300 dielna zostava.tank je ešte o kúsok väčší ako Leo2 a mysím že na to že je z plastu tak je aj nečakane tažký.v tráve cca 30-40mm vysokej som sa s klasickými heng long motormi nedokázal otočiť na mieste (tam asi aj pošla tá prevodovka tuším).na pokračovanie potrebujem nevyhnutne tie silné červené motory.točivý moment je údajne 5x vyšší a to je tak akurát tolko čo potrebujem.s týmito to jazdí ako skutočný Tiger II :D

teraz ma čaká jedna z najlepších fáz vývoja - budem celú zostavu upravovať na základe jázd s týmto prototypom.a že je toho na testovanie hromada.len vežu by som rád ponúkal v troch alternatívach :
1. HL airsoft bez záklzu
2. HL infra so záklzom HL (ten čo vyzerá presne ako HL airsoft a používa eleváciu z airsoftu)
3. infra so záklzom komplet so servami.

akurát ešte stále rozmýšlam kam umiestnim infrák.najlepšie by bolo do tej vežičky ale je motorizovaná a otáča sa o 360°a bola by jej škoda.tak neviem.

tak ja si teda v pondelok vyrežem nové koleso do prevodovky (zvyšné skúsim zakaliť alebo sa fakt naserem a urobím si ich všetky z nástrojárskej ocele - 58HRC) a idem jazdiť až do zimy.až kým to nebude vedieť skákať ako sa na ruský tank patrí.

pripájam pár fotiek z rána po prvej akcii.dnes nepofotím lebo ešte na akcii som nohou nechtiac polámal mrežu a doma pred dverami som obtrhal nejaké veci zo zadu.
pre zrovnanie velkosti je priložené torzo Tigra.
facebook.com/warprints
Uživatelský avatar
50koruny
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 299
Registrován: 02 čer 2017, 03:23
6
Lokalita: Banská Bystrica

Re: T-14 Armata 3D tisk

Příspěvek od 50koruny »

(si to tu sám spamujem no ale čo už :D )
mám zase nejaké novinky

v prvom rade - nie, PLA nevydrží úpek na slnku :D beriem späť.slnečné hodiny síce držia (asi zázrak), ale Armata z PLA sa na prudkom slnku správa ako asfaltový chodník :D
čo už.druhá teda bude buď komplet z ABS (nerád), alebo z niečoho alternatívneho.objednám kilo ASA filamentu a uvidím čo to dá.dá sa na ňu pri tlači dokonca fúkať.aj keď len trošku - 10-15% výkonu ofuku.každopádne detaily sa pri chladení dajú zrovnať s PLA.
z mojej skúsenosti keď pustím ofuk na PET(G) tak síce nepopraská, ale výsledok je velmi velmi krehký.ASA to snáď toleruje lepšie.

dalšia vec - aj keď som v piatok niečo pojazdil, tie pseudokovové prevodovky (základné heng long) to samozrejme nevydržali.na tráve sa na mieste neotočím.ale ja musím :D
takže by som prosil o nejaké rady ohľadne pomeru prevodu.potrebujem niečo fakt silné, plocha pásov je obrovská.v porovnaní s KV-1 snáď aj 2x tak veľká.

stále som na vážkach - 3:1 alebo 4:1?
5:1 bude určite veľmi pomalé.
Armata je veľmi pohyblivá - jazdí 80-90 km/h, chcel by som aby to bolo skutočne svižné vozenie.pri tých rozmeroch a hmotnosti to ale môže byť problém.

pokukujem po týchto prevodovkách:
https://www.torro-shop.de/Waltersons-3- ... r-Panzer-3

hlavne z toho dôvodu, že si môžem vybrať medzi 3 prevodovými pomermi.inak by som možnože musel kúpiť 2-3 sady motorov a skúšať ktoré budú vládať.
ešte špekulujem že to rovno osadím motormi typu 390.od výroby sú tam 380.
mohlo by to vládať?a nepraskne aj tento walterson?
a ešte jedna otázka, ak niekto tieto prevodovky máte - sú ozubené kolesá osadené v ložiskách?z fotiek ani z gúglu to neni jasné.
facebook.com/warprints
Odpovědět

Zpět na „T-14 Armata“