Úprava odpružení

pajak7

Úprava odpružení

Příspěvek od pajak7 »

Po zakoupení Walkra Bulldoga jsem zjístil ze tank při překonávání překážek se chová strašně tvrdě a tak jsem začal laborovat.Nejdříve jsem chtel zkracovat pružiny pojezdových kol ale bál jsem se že kdyby jsem je zkrátil moc byl bych nahrany .A tak jsem se rozhodl zkrátit plastove trubičky o které jsou pružinky opřeny .
100_7636.JPG
Pojezdová kola jsem rozebral a trubičky jsem zkrátil o 3 mm na každém kole stejně viz. obrázek.
Teď se tank přes překážky ladně přenáší jako orginal :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Naposledy upravil(a) pajak7 dne 31 bře 2009, 18:15, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Barraka
Zakladatel
Zakladatel
Příspěvky: 208
Registrován: 15 led 2009, 12:02
15
Lokalita: Chrást u Poříčan (nedaleko Českého brodu)

Re: Úprava odpružení

Příspěvek od Barraka »

To bych se bál, že až přidám dovnitř další vychytávky tak už to bude moc těžký a zas budou ty pružiny moc měkký. Ale jde o to jaký máš plány do budoucna.
----------------------------------------------------------------------------
Můj tank : Tiger I - časná verze - (101/501 Batalion "LAH")
long.michael
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 240
Registrován: 11 bře 2009, 09:38
15
Lokalita: Bavorov

Re: Úprava odpružení

Příspěvek od long.michael »

No tak to je docela dobrej nápad to nějak upravit ale já nejsem nějak moc technickej tip ale dělám auta to umim.Ale co mě zajímá je to z plastu tak čím se to dá skrátit a o kolik přesně.
Jo ale na co se chci zeptat jak se to dá rozebrat chci vyskoušet něco udělat z tím aby to více kouřilo ale furt nemůžu přijít na to jak to udělat.Ale zatím sem nepřišel na to jak to tam je pozapojované abych něco neutrhnul neni nikde návod na to jak to rozebrat.A chci uělat ještě něco ze střelbou je to nic moc takové plivátko.
pajak7

Re: Úprava odpružení

Příspěvek od pajak7 »

Barraka píše:To bych se bál, že až přidám dovnitř další vychytávky tak už to bude moc těžký a zas budou ty pružiny moc měkký. Ale jde o to jaký máš plány do budoucna.
Já to vyřešil tak že jsem ty orginál trubičky ušetříl a vyrobyl v práci na soustruhu nove ze železa ale o 3 mm kratší takže kdyby neco tak orginál mám v záloze .Nehledě na to že v tomto modelu toho moc nenaděláš protože je v něm málo místa :oops: :oops:
100_7514.JPG
A proto příšte jdu do Pershinga ale to me už Bába(Manželka)vykostí. :mrgreen: :P :o :? :cry:
Naposledy upravil(a) pajak7 dne 31 bře 2009, 18:14, celkem upraveno 1 x.
long.michael
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 240
Registrován: 11 bře 2009, 09:38
15
Lokalita: Bavorov

Re: Úprava odpružení

Příspěvek od long.michael »

No tak to jo já myslel je upravit ty originály,já nemám přístup k matriálu tak bych to popřípadě někde koupil nebo bych si nechal vyrobit zaplatím nemohl by si mi je také vyrobit přendám už sám to by snad neměl být takový problém.Moc děkuji
pajak7

Re: Úprava odpružení

Příspěvek od pajak7 »

Rozebrání pojezdového kola a odprožení:
100_7681.JPG
odšroubujeme spodní imbus a horní čep vytáhneme opatrně kleštěma dole může být také čep podle modelu.
100_7682.JPG
váleček i s pružinkou stlačíme co nejvíce to pujde a vyhákneme háček vrchního dílu odpružení viz obr.
100_7683.JPG
Takto jsou do sebe zaháknuty:
100_7686.JPG
Hlavně opatrně háčky se rádi ulamují.
long.michael
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 240
Registrován: 11 bře 2009, 09:38
15
Lokalita: Bavorov

Re: Úprava odpružení

Příspěvek od long.michael »

No ať to zkouším jak chci tak mi to nejde místo horního šroubu tam je je čep a nějak ten také nejde ven tak asi jediné co mi zbývá to nějek vyrvat a pak nahradit šroubem a zkusit to takhle rozebtaz je to ta levnější verze no tak je to všechno takové na houbi.A tejnak pokud ho budu honit po zahradě tak budu muset měnit kolečka docela dost se to v tom terénu odírá.
Návštěvník

Re: Úprava odpružení

Příspěvek od Návštěvník »

Já měl nahoře taky čepi vzal jsem je za hlavičku do kombinaček a vykroutil ven .Potom jsem je nahradil šroubky.
Návštěvník

Re: Úprava odpružení

Příspěvek od Návštěvník »

Návštěvník píše:Já měl nahoře taky čepi vzal jsem je za hlavičku do kombinaček a vykroutil ven .Potom jsem je nahradil šroubky.
No tak to mě taky napadlo ale musím někde sehnat šroubky asi by to měli být takové jako byly v kolech zesílené na hoře bez závitu.A dodat tam tedy podložku a do zadu zajišťovací matku jo přemýšlím ještě jak vyřešit vypínač když sem dole zaslepil díry a nějak asi tu vanu vystužit.Nějakým kusem plechu.Nebo něčím co někde najdu.Jen nevím jak by se dalo vyřešit dobijení aby se ta baterie nemusela vyndavat.
jirkacbx
PzKpfw III
PzKpfw III
Příspěvky: 75
Registrován: 10 led 2010, 16:20
14
Lokalita: Sedliště u Nepomuka,Plzen-jih

Re: Úprava odpružení

Příspěvek od jirkacbx »

To pajak 7 : Bylo by možno znova zveřejnit nebo zaslat obrázky rozebrání plastových tlumičů na origo Bulldogu?
Případně na mejl jirkacbx@seznam.cz ,pokud je ještě máš u sebe v PC.
Dneska jsem se s tim trápil asi 1.5 hodiny a výsledek byl ten,že jsem to radši vzdal než abych něco urval.
Čongové tam maj nějakej divnej systém,co zjevně středoevropan neni schopný pochopit cool
Teda při zachování čepů v kolech a vaně tanku.
Díky moc.
M41 Buldog prodán,v okolí nejsou lidi na blbnutí.
Odpovědět

Zpět na „M41 Walker Bulldog“