hl Tiger I od Toma

speedlink
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 146
Registrován: 30 bře 2014, 18:06
10
Lokalita: Lučenec - Slovensko

hl Tiger I od Toma

Příspěvek od speedlink »

Takze mi to nedalo a po case stravenom na tomto fore som sa odhodlal pustit aj ja do nejakych tiych zmien :) inspiroval ma zander s svojim tigrom a rozhodol som sa niektore postupy okopcit a niektore skusit inac tu su fotky prace ktora zatial prebehla zvary su robene pajkovackov tmelom fotka je este pred ich prebrusenim inspiroval som sa zvarmy na tich par tigroch co este existuje a uz tieto moje su prehnane no ja som spokojny :) Tank uz prerabam 2. krat nakolko prvy krat bol len nastriekany no to mne nejak nestaci budem sa pokusat dorabat detaily no nechcem donho nic kupovat nakolko som student takze co domacnost da ak by niekto mal na predaj nejake diely nazvys ako naradie lana a madla pre nahradne clanky pasov na vezu budem velmy rad :) Ps môj pôvodny nastrek tygra som daval dole hydroxidom sodnym ten rozorzal vsetko aj moje prsty len primer od tamye a prva vrstva zltej tu nedokazal :?:


Obrázek Naznacenie odlievaneho kovu pomocov acetonu a hubky


Obrázek Zvar po jemnom obruseni

Obrázek Veza bez obrusenich zvarov (Bohuzial mam pocit ze je simetricka :evil: )
pajak7

Re: hl Tiger I od Toma

Příspěvek od pajak7 »

Držím palce na tomto běhu na dlouhou trať .
A vzor (zander) si si vybral dobře protože jeho Tiger je to nejlepší co jsem tu viděl a že tu je na co koukat.
speedlink
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 146
Registrován: 30 bře 2014, 18:06
10
Lokalita: Lučenec - Slovensko

Re: hl Tiger I od Toma

Příspěvek od speedlink »

No uz v prvej etape som vzdal vela veci lebo tu vezu opravit jednoducho nedokazem :( ale budem sa snazit to aspon skraslit tam kde to pôjde :)
speedlink
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 146
Registrován: 30 bře 2014, 18:06
10
Lokalita: Lučenec - Slovensko

Re: hl Tiger I od Toma

Příspěvek od speedlink »

No tak konecnce nahravam foto dalsieho postupu dorobene detaily zvary ukoncene (velitelska vezicka je len polozena po zafixovani bude natocena spravne :D ) primer som pouzil od tamky a zlta je H94 na koniec jemna vrstva laku od fly color matt v spreji Tank dostane samozrejme este nejake simpaticke camo pravdepodobne zelenych hadov no musim si este vybrat konkretnu masinu zvari som zalieval klasickov contactov ktora jemne nalepta nerovnosti po pajkovacke a sama zahladi :) na spodnej casti vezi je vytmeleny ten hrozny schod takmer na nevidenie :) upravov musel prejst a j escape hatch na kolko bol na zlom mieste a nadmieru dlhy .. (jeho petka pri otacani by vyrazala do lán) Taktiez su kus upravene zadymovace .. tank toho este caka hodne a dufam ze sa mi podari dosiahnut aspon kusok toho co tu je vidiet ahoj

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Naposledy upravil(a) speedlink dne 16 kvě 2014, 00:50, celkem upraveno 1 x.
pajak7

Re: hl Tiger I od Toma

Příspěvek od pajak7 »

*THUMBS UP*
Uživatelský avatar
petsild
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 281
Registrován: 22 lis 2013, 19:37
10
Lokalita: Praha 10

Re: hl Tiger I od Toma

Příspěvek od petsild »

Děláš to moc pěkně :D sváry nemaj chybu :), jen bacha kaslík nářadí od HL je zmršený (úhel bočnic) vypadá to proti předloze divně.
Tiger I verze HL
speedlink
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 146
Registrován: 30 bře 2014, 18:06
10
Lokalita: Lučenec - Slovensko

Re: hl Tiger I od Toma

Příspěvek od speedlink »

Nadtim premyslam ci ano ci nie lebo prve serie by maly mat udajne iny box naradia ale neviem najst ktomu detailnu dokumentaciu.....
Uživatelský avatar
zander
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1448
Registrován: 25 čer 2010, 18:47
13
Lokalita: Praha 5 Radotín

Re: hl Tiger I od Toma

Příspěvek od zander »

Ahoj
koukni třeba tady na můj Tiger, přesně je to tam vidět.
http://www.mujtank.tym.cz/viewtopic.php ... 3&start=60
Jinak dokumentace je na netu spousta, chce to jenom hledat, a tady na foru se už několikrát dávali odkazy na stránky , kde je spousta publikací ke stažení.
Já je sem dával už 2x, říkám chce to jen hledat, a vsadím se , že ty jsi moc nehledal.. *ACUTE*

Michal
"Rytířský v boji, bdělí v míru"
Uživatelský avatar
petsild
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 281
Registrován: 22 lis 2013, 19:37
10
Lokalita: Praha 10

Re: hl Tiger I od Toma

Příspěvek od petsild »

Tohle mi pomohlo:
Obrázek
Nepřesnosti tanku HL a jejich řešení:
https://www.rctankwarfare.co.uk/forums/ ... .php?f=118
Tiger I verze HL
pajak7

Re: hl Tiger I od Toma

Příspěvek od pajak7 »

speedlink píše:Nadtim premyslam ci ano ci nie lebo prve serie by maly mat udajne iny box naradia ale neviem najst ktomu detailnu dokumentaciu.....
Co jsem já studoval tak beden bylo asi 4 druhy.
První stroje byli úplně bez a později se doplňovaly na prvních asi 9 kusů bedny z boku.
A pak už asi takto :

bedna z panzer 3

Obrázek

bedna co ti tady ukazuje na svém stroji Michal

Obrázek

potom bedna jí hodně podobná

Obrázek

a nakonec tato

Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Tiger I“