TIGER I (zatím jen Torro)

Uživatelský avatar
mirbab
PzKpfw III
PzKpfw III
Příspěvky: 83
Registrován: 15 dub 2015, 22:22
8
Lokalita: Mostkovice

TIGER I (zatím jen Torro)

Příspěvek od mirbab »

Tak a kočenka je doma :-) ještě jednou díky za tip.

Obrázek
Obrázek

vedle plastového kamaráda vypadá opravdu úžasně :-)

Obrázek

origo vnitřek, který projde úpravou docela jistě.

Obrázek

Zvuk je vcelku dobrý a hlasitý. Líbí se mi, že se dá jezdit pomalu i na plný plyn. Jen se mi kanón nezvedá úplně nahoru. Řekl bych, že se pohybuje jen v půlce svého rozmezí. A co mě překvapilo nejvíc, že tank v prakticky plnném tuningu nemá zákluz děla (i když je na kuličky). A kouřový generátor je jen zbytečnost, jelikož kouří téměř neviditelně.
Jinak je mooooc pěkný. Manželce se velice líbí bedýnka, takže mám hned práci a musím vyrobit jinou, jinak mi ji zabaví :-)
Uživatelský avatar
Milan
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 2784
Registrován: 28 led 2009, 23:54
15
Lokalita: Cvrčovice,Brno-venkov

Re: TIGER I (zatím jen Torro)

Příspěvek od Milan »

Zrovna ten vnitřek ( pokud nebudeš dávat Elmod ) moc úpravy potřebovat nebude.Tam bych asi jen upravil reprobedýnku.Udělat novou,lépe uzavřenou a větší,nebo hned použít lepší reproduktor.Soustředil bych se na ty ložiska na výstupních hřídelích.Pokud budeš chtít zákluz,tak se dá za celkem rozumné peníze koupit celý vršek na RCtank.de.
Po mechanické stránce tyhle tanky moc nepotřebují. Budeš se tedy v klidu až si rozmyslíš jaký tank z toho bude věnovat povrchové modelařině.Hlavně že jsi spokojenej a ať ti pěkně a dlouho jezdí.

Jo a osobně bych tam napasoval tohle : http://www.rctank.de/360-Tiger-I-Metall ... e-und-mehr
Naposledy upravil(a) Milan dne 29 dub 2015, 20:23, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
mirbab
PzKpfw III
PzKpfw III
Příspěvky: 83
Registrován: 15 dub 2015, 22:22
8
Lokalita: Mostkovice

Re: TIGER I (zatím jen Torro)

Příspěvek od mirbab »

Tak to by byl veliký luxus, otáčet věž o 360° :-) byl jsem ho projet po zahradě a musím říct, že to dává velmi pěkně. A když je repro na plný koule, tak je to pěkná mazárna :-) zítra snad postavím nějaké prekážky a terče a budeme s malým dračit, jako o život. Líbí se mi, jak je brutálně těžký. Ale i tak stále zbytečně rychlý.
Zkusím kuchnout ty pásy a převodovku, abych mohl zítra koupit ty ložiska.
Uživatelský avatar
mirbab
PzKpfw III
PzKpfw III
Příspěvky: 83
Registrován: 15 dub 2015, 22:22
8
Lokalita: Mostkovice

Re: TIGER I (zatím jen Torro)

Příspěvek od mirbab »

pánové, je nějaký fígl na sundání hnacích kol? Pásy mám dole, sřouby venku, ale kola drží jako přibitá :(

Edit: tak to vzdávám, ty kola jsou tam snad přilepená. Bojím se abych něco nepoškodil :cry: Ale musím říct, že pásy jsou teda luxusní.
Naposledy upravil(a) mirbab dne 30 dub 2015, 11:06, celkem upraveno 1 x.
Cuch
PzKpfw I
PzKpfw I
Příspěvky: 6
Registrován: 15 led 2015, 07:13
9
Lokalita: Brno

Re: TIGER I (zatím jen Torro)

Příspěvek od Cuch »

Já mám Taigen Tiger I ranná verze, takže úplně stejné, ale bez dřevěné krabice a jiné nápisy na vysílačce. Tady je video, kde to u Taigenu, ale u pozdní verze sundává, aby měnil převodovku a normálně to vytluče. Třeba je to stejné. Asi bych odšrouboval převodovku aby byla stejně volná jako na videu a zkusil to taky s citem vytlouct. Tedy samozřejmě po odloupnutí víčka a vyšroubování šroubu v kole. Při vytloukání bych se snažil to držet za tu polovinu kolečka co nejde sundat kousek nad podložkou, aby jsi si nerupnul bok tanku, jako neopírat o podložku.

https://youtu.be/x9m3X3dcoFY
Naposledy upravil(a) Cuch dne 30 dub 2015, 12:44, celkem upraveno 3 x.
Uživatelský avatar
mirbab
PzKpfw III
PzKpfw III
Příspěvky: 83
Registrován: 15 dub 2015, 22:22
8
Lokalita: Mostkovice

Re: TIGER I (zatím jen Torro)

Příspěvek od mirbab »

Super, díky moc. Už jsem si říkal, že to budu muset vyrazit, ale měl jsem strach, abych něco nepoškodil. A jak na to koukám, tak to hned zkusím :-) Podle toho videjka a celkově i při mém rozdělávání tanku zjišťuji, že Torro je výrobce asi jen té bedny :-)
Uživatelský avatar
Jarin
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1109
Registrován: 21 srp 2010, 21:58
13
Lokalita: Kobylisy Prag 8

Re: TIGER I (zatím jen Torro)

Příspěvek od Jarin »

Torro nedělá jen bedny :D Ale je to vše skoro stejný vždyť to stejně vše dělaj šikmoočka takže na názvu až tak nezáleží... Jinak až to sundáš tak až budeš dávat zpět malinko osičku namaž a příště to půjde líp... a na šroub trochu lepidla na závity občas se stane že se šroubek povolí...
Kingtiger Sd.kfz. 182
Uživatelský avatar
mirbab
PzKpfw III
PzKpfw III
Příspěvky: 83
Registrován: 15 dub 2015, 22:22
8
Lokalita: Mostkovice

Re: TIGER I (zatím jen Torro)

Příspěvek od mirbab »

Můj první tuning a prototypy. Kryty převodovek, aby mi všude nestříkal olej :-) je to vyrobeno z 3mm hobry a spojeno jen montážní lepící páskou, která vydrží a u drží snad všechno :-)
Obrázek

a dále pokus o novou reprobednu ze starého repráku Magnat

Obrázek
Obrázek
Obrázek

hraje to podstatně lépe než ten původní :-) bohužel jsem však při měření nepočítal s pohonem věže, takže nezaklopím horní kryt. Zítra musím bedýnku zmenšit :-) další věc totálně na prdlačky je zadní rozpěra, která slouží i jako zámek horního dílu.
Obrázek
Zabírá spoustu místa a je totálně naprd, protože horní díl se dá stejně zvednout, i když je zámek zajištěn. Takže zítra půjde pryč a bude nahrazena hliníkovým profilem.
Uživatelský avatar
mirbab
PzKpfw III
PzKpfw III
Příspěvky: 83
Registrován: 15 dub 2015, 22:22
8
Lokalita: Mostkovice

Re: TIGER I (zatím jen Torro)

Příspěvek od mirbab »

zatr sakr, to otáčení věže stále překáží :-( Vy ten mechanismus máte namontovaný někde jinde?
Uživatelský avatar
Milan
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 2784
Registrován: 28 led 2009, 23:54
15
Lokalita: Cvrčovice,Brno-venkov

Re: TIGER I (zatím jen Torro)

Příspěvek od Milan »

Je to asi tím,že tam rveš zbytečně velkej reprák.Vše již je odzkoušené a projdi forum a jistě na to narazíš jakej reprák tam dát.
Nejosvědčenější je ten Visaton FR 8 nebo něco podobného.Z plastových destiček se to dělá proto,že jsou tenké a pevné a dobře se lepí.
Ty jsi použil materiál asi z plovoučky.To je silný.
Odpovědět

Zpět na „Tiger I“