Převodovky 5:1

Zeptejte se ostatních uživatelů nato, co Vás zajímá, nebo s čím potřebujete pomoct.
Uživatelský avatar
Vojtiš
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 699
Registrován: 17 led 2011, 20:44
13
Lokalita: Přerov

Re: Převodovky 5:1

Příspěvek od Vojtiš »

Vašku, žádnej boj, ale holej fakt. :lol: :lol: :lol:
KDO NEZAŽIL NEPOCHOPÍ !!!
Uživatelský avatar
Vašek
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 176
Registrován: 30 zář 2009, 12:35
14
Lokalita: Cerhovice

Re: Převodovky 5:1

Příspěvek od Vašek »

Ano je to fakt :lol: :lol:
zdenislav
PzKpfw II
PzKpfw II
Příspěvky: 20
Registrován: 09 bře 2011, 00:32
13
Lokalita: Moravská Třebová

Re: Převodovky 5:1

Příspěvek od zdenislav »

Nemůžu sehnat převodovku 5:1 s krátkou hřídelí. Krom na asiatamu, tam ji maj a asi i skladem. Takže sem byl rozhodnutej nakoupit tam.

Ale dneska mi přišla nabídka na slevu převodovky 5:1 s dlouhou hřídelí - viz odkaz
http://www.mojerc.cz/virtuemart/rc-tank ... ridel.html
Chtěl sem se zeptat, jestli jde ta hřídel na hnací kolo jednoduše demontovat z té převodovky. Já bych si ji pak zkrátil, to by nejspíš problém nebyl.

Taky sem tu na foru čet o jedné ukroucené hřídeli, myslím, že tohoto modelu převodovky. Tak sem se chtěl zeptat, jestli sou s touhle nějaký další špatný zkušenosti a mám si raději připlatit za tu z asiatamu? Něco železa na svůj pzIV chcu přidat puffy
Su blbej, proto se furt ptám
Uživatelský avatar
spitfiremk1
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 414
Registrován: 29 led 2011, 17:38
13
Lokalita: Bochoř Bezručova 287 750 00 okres Přerov

Re: Převodovky 5:1

Příspěvek od spitfiremk1 »

Ta hřídel samozřejmě sundat jde, díky těm Distančním kroužkům jištěným červem na imbus, ale!!!....To je právě ten důvod, proč se mi při silnějším záběru Tigra o váze cca5.5 kg ukroutil jeden hřídel hnacího kola..Ty debilní jistící kroužky jsou pojištěny proti axiálnímu posunu červem, jež prochází kroužkem a bohužel i do poloviny průměru hřídele samotné...Tím tu hřídel ta díra se závitem na červa tak oslabí (ubere matriál) a v tomto místě se ta mosazná (bohužel ne ocelová) hřídel ukroutila jak z plastu... :evil: Takže převodovka super, ale volba materiálu a technologie zajištění všech distančních kroužků na vývodovém hřídeli, který musí vydržet tu hrubou sílu nanásobenou ostatními převody, stojí za prd... srol Musel jsem si nechat utočit hřídele nové z oceli a kroužky pojistit krátkými červíky, jež dosednou na malou opilovanou plošku na hřídeli v místě, kde má kroužek být..
Takže žádné oslabení průměru hřídele a totální pevnost.. puffy
nejde li o život, jde o hov .......
zdenislav
PzKpfw II
PzKpfw II
Příspěvky: 20
Registrován: 09 bře 2011, 00:32
13
Lokalita: Moravská Třebová

Re: Převodovky 5:1

Příspěvek od zdenislav »

Takže, když už bych ty hřídele měl venku, tak je rovnou udělat nový? :) Krátký a ze železa. Ten pastorek je na hřídeli připevněnej jak?
Jinak zbytek převodovky je dobrej? Myslím uložení pastorků. Není ten asiat lepší?
Už su nakloněnej zase koupit ty vzor "Beami" :)
Su blbej, proto se furt ptám
Uživatelský avatar
spitfiremk1
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 414
Registrován: 29 led 2011, 17:38
13
Lokalita: Bochoř Bezručova 287 750 00 okres Přerov

Re: Převodovky 5:1

Příspěvek od spitfiremk1 »

Vzor Beami je převodovka Wattersons a je za 1850 kč. Má je i Vojtiš na těžším tanku, než mám já. Šel bych do nich, mají ocelovou hnací osu, náhradní volitelné poměry a stahováky...upevnění je stejné jako na tom tvém odkazu (ty mám taky a dělal jsem na ně ocel.hřídele)..
nejde li o život, jde o hov .......
Uživatelský avatar
Vojtiš
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 699
Registrován: 17 led 2011, 20:44
13
Lokalita: Přerov

Re: Převodovky 5:1

Příspěvek od Vojtiš »

Ahoj kluci, potřebuji názor na tyto převodovky http://www.beami-trade.eu/military-rcmo ... a-d418.htm chci je do KV páč ty co tam mám teďka stojí za prd, díky za každou radu Vojtiš.
KDO NEZAŽIL NEPOCHOPÍ !!!
Uživatelský avatar
Milan
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 2784
Registrován: 28 led 2009, 23:54
15
Lokalita: Cvrčovice,Brno-venkov

Re: Převodovky 5:1

Příspěvek od Milan »

Za mě ne.Osobně bych volil raději tyhle:
http://www.beami-trade.eu/military-rcmo ... a-d417.htm
Mám podobný v mosazi a houby to vydrželo a jsou hlučný.Nejde ani tak o ty mosazný kola u mých převodovek,ale jsou tam poddimenzovaný hřídele (tenký).
Uživatelský avatar
Vojtiš
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 699
Registrován: 17 led 2011, 20:44
13
Lokalita: Přerov

Re: Převodovky 5:1

Příspěvek od Vojtiš »

No jo Mílo, ale u mě je problém že tam mám ještě redukce a ty jsem chtěl poprvé dát na ty převodovky co mě doporučuješ a nemohl jsem to tam vměstnát páč jsou moc vysoké.
KDO NEZAŽIL NEPOCHOPÍ !!!
Uživatelský avatar
Milan
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 2784
Registrován: 28 led 2009, 23:54
15
Lokalita: Cvrčovice,Brno-venkov

Re: Převodovky 5:1

Příspěvek od Milan »

Však máš El mod nebo IBU a tak celkem redukce nepotřebuješ ???
Aspoň u mě El mod to zvládá dobře.Ono to zas tak pomalu nejezdilo.
Odpovědět

Zpět na „Poradna“