ZÁKLUZ KANONU

Zeptejte se ostatních uživatelů nato, co Vás zajímá, nebo s čím potřebujete pomoct.
Uživatelský avatar
sourekv
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 878
Registrován: 22 zář 2009, 21:49
14
Lokalita: Praha

Re: ZÁKLUZ KANONU

Příspěvek od sourekv »

Nalezl jsem tento, o dost návodnější, článek:

Část: Disabling or Modifying the Heng Long Track Recoil Function.

http://www.hobbyhavoc.com/forum/index.php?topic=1559.0


Co vy na to?

V.Š.
Mysleli jsme to dobře, ale dopadlo to jako vždycky
Uživatelský avatar
sourekv
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 878
Registrován: 22 zář 2009, 21:49
14
Lokalita: Praha

Re: ZÁKLUZ KANONU

Příspěvek od sourekv »

sakulajda píše:Osobně mám radši jedno elektrické schéma, než bandu fotek z kterých se horko těžko něco poznává

Obrázek

Parts List
To assemble the basic ATRC you will need:

1 x 5 volt DPDT relay
1 x FET BS170 OR 2N 7000
1 x 1uF Electrolytic Capacitor
1 x 100 ohm Resistor
1 x 270K Resistor
2 x 1N4148 Diodes
2 x 2 Pin Screw Terminals
1 x Pre-Printed PCB (as used for prototypes/experiments?)
Mysleli jsme to dobře, ale dopadlo to jako vždycky
Uživatelský avatar
Rudyn
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1774
Registrován: 10 bře 2009, 18:05
15
Lokalita: ROHATEC, okres Hodonín.

Re: ZÁKLUZ KANONU

Příspěvek od Rudyn »

Ahoj klucí.
Co člověk to jiný názor. Já zase tvrdím, že je dobré mít jak el. schémata tak i fotky !!!!
Sportuji rekreačně ... Vrhám stín, dívám se do dálky, skáču do řeči a lezu na nervy !
Uživatelský avatar
sourekv
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 878
Registrován: 22 zář 2009, 21:49
14
Lokalita: Praha

Re: ZÁKLUZ KANONU

Příspěvek od sourekv »

Rudyn píše:Ahoj klucí.
Co člověk to jiný názor. Já zase tvrdím, že je dobré mít jak el. schémata tak i fotky !!!!
Viz odkaz na puvodni prispevek na hobbyhavoc! Tam to je oboje. V.
Mysleli jsme to dobře, ale dopadlo to jako vždycky
Dadyn
PzKpfw II
PzKpfw II
Příspěvky: 48
Registrován: 01 čer 2010, 19:13
13
Lokalita: Lhotka

Re: ZÁKLUZ KANONU

Příspěvek od Dadyn »

Už před půl rokem sem řešil to cuknutí při výstřelu. Po dlouhém zkoumání a vymýšlení jak upravit Rx18 aby se zrušilo to pokakané cuknutí, sem rezignoval. Včera večer kolem 22:00 sem,ale dostal nápad.(možna se někomu bude zdat, že sem neobjevil nic světového, ale mám z toho tak dobrý pocit, že to sem musim napsat :) )
Napadlo mě, když nejde zrušit povel v řídíci jednotce. Tak zůstála ještě možnost odpojit v okamžiku výstřelu oba pojezdové motorky. Ale jak to udělat aby zrovna když dojde k vystřelu cca 3 sec. se motorky odpojily a pak zas připojily? Jediná možnost bylo použit relátko. Tak sem vyhrabal ze starých zásob 12V relátko.(sepne ho i 6V) Spíná 2 větve zaroveň, takže na každou větev sem připojil jeden pojez.motorek. Spínací napětí je 7,2 V od motorku zákluzu, který se toči po celou dobu kdy probíhá výstřel.
Pokud není na relátku těch 7,2V tak jsou pojez.motorky připojeny.(může se vesele jezdit)
Jakmile se dá pokyn k vystřelu. Přivede řídící jednotka 7,2V na motorek zákluzu. Tím i na relátko. To odepne oba motorky(Jako by sme je úplně odpojily od řídící jednotky) Proběhne zákluz, záblesk, zvuk. Cuknutí ne, protože motorky jsou odpojeny od řídící jednotky :) Jakmile se motorek zákluzu vratí do výchozí polohy, řídící jednotka od něj 7,2 V odpojí a tím i od relátka. Takže relé se přepne a připojí pojezdové motorky zpět a muže se zas jezdit.
Jedíná nevyhoda je v tom, pokud se vystřelí za jízdy tak se tank při vystřelu na 3 vteřiny zastavý. A pak se zas rozjede.
(Co to mělo byt? To měla byt střela ze zastavky? Kdo k temu vydal rozkaz? Já ne. Vý ne. To máte v osádce takovou demokracii, že se každý střilí jak se mu zachce :lol: )
Ale to mě vůbec, ale vůbec, nevadí cool
Uživatelský avatar
sourekv
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 878
Registrován: 22 zář 2009, 21:49
14
Lokalita: Praha

Re: ZÁKLUZ KANONU

Příspěvek od sourekv »

Dadyn píše:Už před půl rokem sem řešil to cuknutí při výstřelu. Po dlouhém zkoumání a vymýšlení jak upravit Rx18 aby se zrušilo to pokakané cuknutí, sem rezignoval. Včera večer kolem 22:00 sem,ale dostal nápad.(možna se někomu bude zdat, že sem neobjevil nic světového, ale mám z toho tak dobrý pocit, že to sem musim napsat :) )
Napadlo mě, když nejde zrušit povel v řídíci jednotce. Tak zůstála ještě možnost odpojit v okamžiku výstřelu oba pojezdové motorky. Ale jak to udělat aby zrovna když dojde k vystřelu cca 3 sec. se motorky odpojily a pak zas připojily? Jediná možnost bylo použit relátko. Tak sem vyhrabal ze starých zásob 12V relátko.(sepne ho i 6V) Spíná 2 větve zaroveň, takže na každou větev sem připojil jeden pojez.motorek. Spínací napětí je 7,2 V od motorku zákluzu, který se toči po celou dobu kdy probíhá výstřel.
Pokud není na relátku těch 7,2V tak jsou pojez.motorky připojeny.(může se vesele jezdit)
Jakmile se dá pokyn k vystřelu. Přivede řídící jednotka 7,2V na motorek zákluzu. Tím i na relátko. To odepne oba motorky(Jako by sme je úplně odpojily od řídící jednotky) Proběhne zákluz, záblesk, zvuk. Cuknutí ne, protože motorky jsou odpojeny od řídící jednotky :) Jakmile se motorek zákluzu vratí do výchozí polohy, řídící jednotka od něj 7,2 V odpojí a tím i od relátka. Takže relé se přepne a připojí pojezdové motorky zpět a muže se zas jezdit.
Jedíná nevyhoda je v tom, pokud se vystřelí za jízdy tak se tank při vystřelu na 3 vteřiny zastavý. A pak se zas rozjede.
(Co to mělo byt? To měla byt střela ze zastavky? Kdo k temu vydal rozkaz? Já ne. Vý ne. To máte v osádce takovou demokracii, že se každý střilí jak se mu zachce :lol: )
Ale to mě vůbec, ale vůbec, nevadí cool
Nevim proc, ale mam dojem, ze to snad nikdo ani necetl... Kazdy halt objevuje svoje vlastni ameriky.

http://www.hobbyhavoc.com/forum/index.php?topic=1559.0
Mysleli jsme to dobře, ale dopadlo to jako vždycky
Dadyn
PzKpfw II
PzKpfw II
Příspěvky: 48
Registrován: 01 čer 2010, 19:13
13
Lokalita: Lhotka

Re: ZÁKLUZ KANONU

Příspěvek od Dadyn »

Pardon. Četl, :oops: ale anglicky neumím a Google mě to přeložil jen tak na půl a vůbec sem z toho nebyl moudrý. Viděl sem v tom samé vytváření vlastních tištáků a spínacích obvodů. :oops: Kdyžtak, můj objev admini smázněte, když už to tady je.
Uživatelský avatar
sourekv
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 878
Registrován: 22 zář 2009, 21:49
14
Lokalita: Praha

Re: ZÁKLUZ KANONU

Příspěvek od sourekv »

Dadyn píše:Pardon. Četl, :oops: ale anglicky neumím a Google mě to přeložil jen tak na půl a vůbec sem z toho nebyl moudrý. Viděl sem v tom samé vytváření vlastních tištáků a spínacích obvodů. :oops: Kdyžtak, můj objev admini smázněte, když už to tady je.
Já myslím, že to není nutné hned mazat. Probírá se to tady už asi půl roku. Účel a princip je jasný: odpojovat relátkem při "zákluzu" motory. Schémata a fotky snad anglicky nejsou...
V.
Mysleli jsme to dobře, ale dopadlo to jako vždycky
Uživatelský avatar
honza kadrmas
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 940
Registrován: 03 led 2010, 11:59
14
Lokalita: Borohrádek Královehradecký Kraj

Re: ZÁKLUZ KANONU

Příspěvek od honza kadrmas »

Zdravím trochu jsem se popral s problémem že to blikne pozdě tak jsem se rozhodl pro ůpravu omluvte prosím horší kvalitu fotek puffy [img]http://img69.imageshack.us/img69/1 ... ontiger411 at 2011-03-08[/url][img]http://img7.imageshack.us/img7/307 ... ontiger411 at 2011-03-08[/url][img]http://img97.imageshack.us/img97/6 ... ontiger411 at 2011-03-08[/url]
Váš Šaryk
Uživatelský avatar
sourekv
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 878
Registrován: 22 zář 2009, 21:49
14
Lokalita: Praha

Re: ZÁKLUZ KANONU

Příspěvek od sourekv »

honza kadrmas píše:Zdravím trochu jsem se popral s problémem že to blikne pozdě tak jsem se rozhodl pro ůpravu omluvte prosím horší kvalitu fotek puffy
Dost dobrej napad! V.
Mysleli jsme to dobře, ale dopadlo to jako vždycky
Odpovědět

Zpět na „Poradna“