Problém s El-modem Think Tank FAMO

Zeptejte se ostatních uživatelů nato, co Vás zajímá, nebo s čím potřebujete pomoct.
Uživatelský avatar
Ody
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 562
Registrován: 12 kvě 2012, 10:08
11
Lokalita: Plzeň

Problém s El-modem Think Tank FAMO

Příspěvek od Ody »

Zdravím kolegové,

mám potíže s el-modem pro FAMO. Před časem vše fungovalo normálně, tj. start motoru, pohyb pásů, otáčení serva, světla, notek, naviják. Protože mám model rozpracovaný a neměl jsem moc času, nějakou dobu stál. Nyní po spárování vysílačky nejde "nastartovat" motor (levý knipl dopředu), neozve se zvuk startování a model se nerozjede. Ani se neozve "troubení" (uživatelský zvuk) na kanálu 5. Ostatní funguje tj. zapínání světel, notek, ovládáná serva přední nápravy, ovládání navijáku. Zajímavé je, že bliká LEDka od "zvukového modulu" což dlemanuálu znamená, že jsou nějaké problémy s komunikací s hlavní jednotkou. U modulu pro FAMO jsou je ale "vše v jednom" každě nějaká potíž s kabelem/konektorem mezi hlavní jednotkoua zvukou částí to nebude. Pároval jsem to asi 10x a myslím, že když ostatní věci fungují přijímačem a vysílačkou to nebude (Hitec Optic 6 Sport + Optima 6 - předtím fungovalo naprosto bez problémů)

Nemůže se nějakým způsobem "ztratit" spojení mezi hlavní jednotkou a zvukovou částí?

Nenapadá vás někoho něco?

Děkuji předem za jakýkoli podnět.
Naposledy upravil(a) Ody dne 04 čer 2014, 08:26, celkem upraveno 1 x.
sakulajda
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3208
Registrován: 28 led 2009, 22:03
15
Lokalita: Dolní Kounice

Re: Problém s El-modem Think Tank FAMO

Příspěvek od sakulajda »

Ody píše:Zdravím kolegové,

mám potíže s el-modem pro FAMO. Před časem vše fungovalo normálně, tj. start motoru, pohyb pásů, otáčení serva, světla, notek, naviják. Protože mám model rozpracovaný a neměl jsem moc času, nějakou dobu stál. Nyní po spárování vysílačky nejde "nastartovat" motor (levý knipl dopředu), neozve se zvuk startování a model se nerozjede. Ani se neozve "troubení" (uživatelský zvuk) na kanálu 5. Ostatní funguje tj. zapínání světel, notek, ovládáná serva přední nápravy, ovládání navijáku. Zajímavé je, že bliká LEDka od "zvukového modulu" což dlemanuálu znamená, že jsou nějaké problémy s komunikací s hlavní jednotkou. U modulu pro FAMO jsou je ale "vše v jednom" každě nějaká potíž s kabelem/konektorem mezi hlavní jednotkoua zvukou částí to nebude. Pároval jsem to asi 10x a myslím, že když ostatní věci fungují přijímačem a vysílačkou to nebude (Hitec Optic 6 Sport + Optima 6 - předtím fungovalo naprosto bez problémů)

Nemůže se nějakým způsobem "ztratit" spojení mezi hlavní jednotkou a zvukovou částí?

Nenapadá vás někoho něco?

Děkuji předem za jakýkoli podnět.
co SD karta? - naformátovat a znovu nahrát zvuky ?
Články:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Ody
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 562
Registrován: 12 kvě 2012, 10:08
11
Lokalita: Plzeň

Re: Problém s El-modem Think Tank FAMO

Příspěvek od Ody »

Kuldo, díky za tip, určitě to vyzkouším. Napadlo mě ještě přehrát firmware, ale to jsem kontroloval na začátku stavby a je tam ten nejnovější dostupný.
Uživatelský avatar
Ody
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 562
Registrován: 12 kvě 2012, 10:08
11
Lokalita: Plzeň

Re: Problém s El-modem Think Tank FAMO

Příspěvek od Ody »

Naformátování karty a nové zkopírování souborů pomohlo. Díky!
sakulajda
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3208
Registrován: 28 led 2009, 22:03
15
Lokalita: Dolní Kounice

Re: Problém s El-modem Think Tank FAMO

Příspěvek od sakulajda »

Ody píše:Naformátování karty a nové zkopírování souborů pomohlo. Díky!
Supr
Ody píše:Kuldo, díky za tip, určitě to vyzkouším. Napadlo mě ještě přehrát firmware, ale to jsem kontroloval na začátku stavby a je tam ten nejnovější dostupný.
Nekdy nejnovejsi fw nemusi fungovat - obcas sem nahraval starsi fw, ale spise se to tyka modulu, kde je zvlast zvukac.
Články:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
pajak7

Re: Problém s El-modem Think Tank FAMO

Příspěvek od pajak7 »

sakulajda píše: Nekdy nejnovejsi fw nemusi fungovat - obcas sem nahraval starsi fw, ale spise se to tyka modulu, kde je zvlast zvukac.
Mohu potvrdit ze zvědavosti jsem loni aktualizoval FW a musel jsem se vrátit k předposlední verzi
Uživatelský avatar
Ody
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 562
Registrován: 12 kvě 2012, 10:08
11
Lokalita: Plzeň

Re: Problém s El-modem Think Tank FAMO

Příspěvek od Ody »

Zdravím kolegové.

Moje FAMO opět delší dobu stálo a opět se objevil problém se starším modulem El-mod Think Tank FAMO a sice ten, že se "vymaže" paměť a celý modul je třeba nastavovat znovu.
Dle mých informací tuto "skvělou" vlastnost má více starších modulů El-mod a já bych se rád zeptal, jestli někdo neví jak této "ztrátě paměti" starších modulů El-mod předejít?

Díky.
sakulajda
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3208
Registrován: 28 led 2009, 22:03
15
Lokalita: Dolní Kounice

Re: Problém s El-modem Think Tank FAMO

Příspěvek od sakulajda »

Ody píše:Zdravím kolegové.

Moje FAMO opět delší dobu stálo a opět se objevil problém se starším modulem El-mod Think Tank FAMO a sice ten, že se "vymaže" paměť a celý modul je třeba nastavovat znovu.
Dle mých informací tuto "skvělou" vlastnost má více starších modulů El-mod a já bych se rád zeptal, jestli někdo neví jak této "ztrátě paměti" starších modulů El-mod předejít?

Díky.
moje dva moduly to bohuzel delaji taky
pred x lety jsem se jich na to ptal - pry jim mam modul zaslat a oni prehraji fw - jenze posta byla draha a domluva s nima spatna, takze k tomu nedoslo :(
Články:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Ody
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 562
Registrován: 12 kvě 2012, 10:08
11
Lokalita: Plzeň

Re: Problém s El-modem Think Tank FAMO

Příspěvek od Ody »

Díky za reakci. Think Tank FAMO má možnost přehrání fw jak řídící, tak zvukové části přes "starší" USB kabel - je tam ten nejnovější už od minula, ale nepomohlo to a udělalo to znovu.
sakulajda
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3208
Registrován: 28 led 2009, 22:03
15
Lokalita: Dolní Kounice

Re: Problém s El-modem Think Tank FAMO

Příspěvek od sakulajda »

Ody píše:Díky za reakci. Think Tank FAMO má možnost přehrání fw jak řídící, tak zvukové části přes "starší" USB kabel - je tam ten nejnovější už od minula, ale nepomohlo to a udělalo to znovu.
pozor to jsou dve rozdilne veci
fw pro uzivatele a fw co obstarava kompletni komunikaci a rizeni modulu - ten prvni si prehrajes doma, ale problem to nevyresi - ten druhy musi prehrat oni primo na svabu
jo a este sem mel problem s baterkama - byt deklarace 3s (na starych modulech) tak tim casteji se modul vymazal s 2s to nebylo tak caste
Články:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Poradna“