výběr tanku

Zeptejte se ostatních uživatelů nato, co Vás zajímá, nebo s čím potřebujete pomoct.
Radek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 516
Registrován: 25 úno 2009, 10:33
15
Lokalita: Hostětín

Re: pořízení tanku

Příspěvek od Radek »

Já přispěji také se svou troškou do mlýna, Tigrem jsem také začal a je pravda, že má velmi komplikovaný podvozek, pokud to mocí mermo nemusí být Tigr, přikláněl bych se ke KV1, PZ IV případně dále k PZ III nebo T34. Ty první dva potřebují jen podepřít hřídele převodovek pojezdu ložisky a pro začátek to stačí. Pokud Tě to bude bavit k Tigru a Panteru se nakonec také dostaneš.

Jít hned na začátku do Tamyie nedoporučuji, je perfektní, ale drahá. Pokud nevíš, že u tohoto hobby nějaký čas zůstaneš, připadá mi investice jako drahá.

Je tu ještě jeden obchod - RCKing, byla to naděje, že bude varianta k relativně drahému, ale dobře vedenému Beami Trade, ale pokud není zboží skladem nebo na některé prodejně, obchod nemohu bohužel doporučit. Je to škoda, počáteční snaha tu byla, ale nyní podle mě dochází jen k pomalému odumírání. Velká škoda.

Tolik moje zkušenosti. Někdo další mě třeba vyvede z omylu. :oops:

Radek
Jirka

Re: pořízení tanku

Příspěvek od Jirka »

Bezva díky a myslím, že je to pro začátek zatím vše, co jsem potřeboval vědět a měl na srdci :idea:
A že jsem získal alespoň základní orientaci a pár dobrých rad v případě pořízení nového tanku.
V případě, že by mě to nějak více pohltilo :lol: a začal jsem tvořit a předělávat, tak už vím kam se obrátit pro rady a konzultace.

Mějte se tu všichni fajn a ještě jednou děkuji za pro mě velice užitečné rady ahoj

Jirka.
LK88
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1598
Registrován: 23 dub 2015, 18:28
8
Lokalita: praha 9 vysočany

Re: pořízení tanku

Příspěvek od LK88 »

jeste treba k obchodum - mojerc, ja spokojen ahoj rc king bida, beami trade -dle pocasi a nalady :lol:
Jirka

Re: pořízení tanku

Příspěvek od Jirka »

Sice jsem se tu už rozloučil, ale ještě jedna věc mě napadla. :oops:

dotaz 1: Kdybych nakonec nějakého známého přesvědčil, také k pořízení tanku. Tak bych asi volil IR provedení. Jak je to poté z kompatibilitou, aby nám to počítalo zásahy? Stačí když budou tanky na stejné frekveci např 2,4 a na výrobci nezáleží? Hned naváži na dotaz č.2: Stalo se mi, že jak jsem synovcovi pořídil hračku tanku tak je to na frekvenci 2,4 a co mají jeho kamarádi teměř totožně vypadající tanky jen na frekvenci tuším 27Mhz, tak spolu prostě válčit nemohou, nepočíta jim to zásahy. Omlouvám se možná za hloupý dotaz, ale moc tomuto nehovím. Děkuji J.
Uživatelský avatar
scoutT34
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 681
Registrován: 11 zář 2015, 15:47
8
Lokalita: Hrubá Borša

Re: pořízení tanku

Příspěvek od scoutT34 »

Jirka píše:Sice jsem se tu už rozloučil, ale ještě jedna věc mě napadla. :oops:

dotaz 1: Kdybych nakonec nějakého známého přesvědčil, také k pořízení tanku. Tak bych asi volil IR provedení. Jak je to poté z kompatibilitou, aby nám to počítalo zásahy? Stačí když budou tanky na stejné frekveci např 2,4 a na výrobci nezáleží? Hned naváži na dotaz č.2: Stalo se mi, že jak jsem synovcovi pořídil hračku tanku tak je to na frekvenci 2,4 a co mají jeho kamarádi teměř totožně vypadající tanky jen na frekvenci tuším 27Mhz, tak spolu prostě válčit nemohou, nepočíta jim to zásahy. Omlouvám se možná za hloupý dotaz, ale moc tomuto nehovím. Děkuji J.
toto je na dlhsie vysvetlovanie
1.typ IR nema nic spolocne s frekvenciou 27MHz, 2,4Ghz ...

2.typov IR je hned niekolko
- existuje štandard zavedeny fy TAMYIA
- TORRO nekompatibilny s TAMYIA
- TAIGEN nekompatibilny s TAMYIA (existovala moznost konverzie na TAMYIA)
- EGS kompatibilny s TAMYIA (domontovatelny do tankov HENG LONG)
- HENG LONG ???
- IR pre ELMOD (kompatibilny s TAMYIA)
- ...

PS:
- vzájomna kompatibilita TAIGEN, TORRO, MATORRO, HENGLONG ???
- do jednotiek CLARK TK22, IBU3, ELMOD moznost nainstalovat IR od rôznych výrobcov
Radek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 516
Registrován: 25 úno 2009, 10:33
15
Lokalita: Hostětín

Re: pořízení tanku

Příspěvek od Radek »

Jirka píše:Sice jsem se tu už rozloučil, ale ještě jedna věc mě napadla. :oops:

dotaz 1: Kdybych nakonec nějakého známého přesvědčil, také k pořízení tanku. Tak bych asi volil IR provedení. Jak je to poté z kompatibilitou, aby nám to počítalo zásahy? Stačí když budou tanky na stejné frekveci např 2,4 a na výrobci nezáleží? Hned naváži na dotaz č.2: Stalo se mi, že jak jsem synovcovi pořídil hračku tanku tak je to na frekvenci 2,4 a co mají jeho kamarádi teměř totožně vypadající tanky jen na frekvenci tuším 27Mhz, tak spolu prostě válčit nemohou, nepočíta jim to zásahy. Omlouvám se možná za hloupý dotaz, ale moc tomuto nehovím. Děkuji J.
To co kolega napsal je všechno pravda, pokud se týká našeho měřítka 1:16. Ty tanky, o kterých píšeš jsou pravděpodobně v jiném měřítku (pravděpodobně 1:24). Sám žádný tank v tomto měřítku nemám, ale někde jsem při procházení nabídek obchodů narazil na to, že se vpřímo k tanku uvádělo, že jde o tank s 2,4Ghz a jeho bojový systém není kompatibilní s tanky 27MHz (s krystalem). Tyto tanky se většinou prodávají v párech pro boj proti sobě a je asi z výroby ošetřeno, aby měly každý jiný krystal a vzájemně se nerušily. Tolik na doplnění.

Radek
Uživatelský avatar
sourekv
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 878
Registrován: 22 zář 2009, 21:49
14
Lokalita: Praha

Re: pořízení tanku

Příspěvek od sourekv »

Jirka píše:PS: registrace nick Jotun
Uživatel byl aktivován.
Mysleli jsme to dobře, ale dopadlo to jako vždycky
david742
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 248
Registrován: 15 črc 2015, 17:50
8
Lokalita: Česká Metuje 110

Re: výběr tanku

Příspěvek od david742 »

Zdravím ahoj ,
a vítám tě u nás na foru. Nejsme ani uzavřená sekta ani utajené výzkumné středisko puffy , ale parta modelářů a jeden z důvodů úvodního představení je i to abychom o sobě trochu věděly.
Napiš odkud jsi a třeba někdo z fora bydlí poblíž tebe. Můžeš to zjistit i tím , že si zde vyhledáš mapu , kde většina z nás má praporek v místě bydliště.
Jinak přeji hodně úspěchů a radosti s budoucím novým tankem.
wotan500
PzKpfw II
PzKpfw II
Příspěvky: 38
Registrován: 01 pro 2013, 10:06
10
Lokalita: Hradec Králové

Re: výběr tanku

Příspěvek od wotan500 »

Ahoj
Po urazu a velice dlouhe nemoci,si chci opet koupit tank.Nechci uz ale tigra(musel jsem ho prodat),chtel bych pz III.Vaham mezi:
https://www.mojerc.cz/rc-tank-1-16-panz ... ou_p112380
https://www.mojerc.cz/tank-1-16-panzer- ... ody_p97036
Dik za radu a vsechny zdravim :D
LK88
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1598
Registrován: 23 dub 2015, 18:28
8
Lokalita: praha 9 vysočany

Re: výběr tanku

Příspěvek od LK88 »

Tak ten druhy je lepe vybaven, tezko radit, otazka co vse chces sam dodelavat predelavat upravovat....ja bych prisetril a koupil s kovovou spodni vanou ( kov.vana, ramena, vsechna kola a pasy)
Odpovědět

Zpět na „Poradna“