Rozšíření dálk. ovládání o další funkce !

Návody na úpravy tanku
Odpovědět
Uživatelský avatar
Martin M
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 107
Registrován: 22 úno 2009, 23:19
15
Lokalita: Zlín

Rozšíření dálk. ovládání o další funkce !

Příspěvek od Martin M »

Tak mně napadlo což takhle použít toto...Více na http://www.flajzar.cz.Pro mně je to jasné,jdu do toho až to bude k mání a odzkouším to.První bude na řadě předělání náměru hlavně a střelby.Navíc to bude odolné proti rušení a hlavně pro funkci střelby bezpečnější! Co vy na to?Ve vysílači bude dost místa.Napájení modulu bude použito přímo z vysílače ...DO.
modul DO.jpg
Naposledy upravil(a) Martin M dne 06 bře 2009, 22:39, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Barraka
Zakladatel
Zakladatel
Příspěvky: 208
Registrován: 15 led 2009, 12:02
15
Lokalita: Chrást u Poříčan (nedaleko Českého brodu)

Re: Rozšíření dálk. ovládání o další funkce !

Příspěvek od Barraka »

Mohlo by to být řešení. Upravu náměru mám již v hlavě a myslím že to půjde dost jednoduše upravit tak, aby šla podle páčky nahoru a dolů. Ale chybí mi ten kanál na střelbu. Uvažoval jsem že si koupím nějaké levné čísnké jednokanálové autíčko na to rozšíření. Tohle by mohlo být lepší - našel jsi tam někde cenu ? Nějak ji tam nemužu objevit...
----------------------------------------------------------------------------
Můj tank : Tiger I - časná verze - (101/501 Batalion "LAH")
Uživatelský avatar
Martin M
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 107
Registrován: 22 úno 2009, 23:19
15
Lokalita: Zlín

Re: Rozšíření dálk. ovládání o další funkce !

Příspěvek od Martin M »

Barraka píše:Mohlo by to být řešení. Upravu náměru mám již v hlavě a myslím že to půjde dost jednoduše upravit tak, aby šla podle páčky nahoru a dolů. Ale chybí mi ten kanál na střelbu. Uvažoval jsem že si koupím nějaké levné čísnké jednokanálové autíčko na to rozšíření. Tohle by mohlo být lepší - našel jsi tam někde cenu ? Nějak ji tam nemužu objevit...
Mám celkem malý dvoukan. ovladač s příjímačem z RC mikroautíčka.Je však na frekvenci 27,145 MHz,tak že se po zapnutí vysílače od tanku vzájemně ruší.Měl jsem nápad vestavět desku přímo do vysílačky od tanku.Tenhle modul je vysokofrekvenční,tak by se neměl rušit . Vysílač stojí 350,příjímač 499 kč a jsou šestikanálové.Není to málo ale cena odpovídá parametrům.Zase by zůstaly volné kanály pro nějaké přídavné funkce!K dostání budou koncem dubna.K mání jsou i jiné větší dvoukanál. moduly.Budˇto na odkazu výše,nebo na http://www.hadex.cz. Zatím hledám nějakou levnější alternativu,např. jednokanál z bezdrát. zvonku.Mívá malé rozměry,tak by šel použít.Jen se musí přibastlit k příjimači nějaké relé,nebo tranzistor na spínání té střelby.Však jak na něco přijdu,dám tu vědět!
Uživatelský avatar
Martin M
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 107
Registrován: 22 úno 2009, 23:19
15
Lokalita: Zlín

Re: Rozšíření dálk. ovládání o další funkce !

Příspěvek od Martin M »

Tak jsem nedávno dokončil doplnění ovládání tanku o čtyři neproporcionální kanály.Nakonec jsem použil stavebnice čtyřkan. vysílače a příjímače od firmy http://www.flajzar.cz .Tak že tedˇzbývá popřemýšlet na co použiju zbývající kanály,kromě toho co použiju pro airsoft. střelbu.Modul vysílače nabastlím do původního,příjimač vleze bez problémů dovnitř tanku z boku.
Panther-nové 002.jpg
Odpovědět

Zpět na „Návody“