Hlavňovina

Návody na úpravy tanku
Odpovědět
Uživatelský avatar
Milan
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 2784
Registrován: 28 led 2009, 23:54
15
Lokalita: Cvrčovice,Brno-venkov

Hlavňovina

Příspěvek od Milan »

Poprve jsem se setkal s barvou hlavňovina.Kdo to znáte nemusíte dále číst.Tuto barvu vyrábí Agama a je v hrozně malém balení asi za 45 Kč,jak kde.Zakoupil jsem ji na radu pána co prodává modelářské potřeby ve Znojmě.Pán má asi svou práci dost rád,protože rady které se mi od něho dostali jsou dobré.Ale zpět k tematu.Tuto barvu je nejlépe nanášet štětcem s krátkými vlasy(zastřižený) protože se barva musí co nejbrutálněji roztírat.Nejprve jsem ji použil na kulomety.barva po asi 5 ti minutách se rozleští suchým hadrem a nastanou věci. :shock: Zůstal jsem paf.Doporučuji zkusit a uvydíte.Také jsem s ní šel do pásů a opět bomba.Natřel jsem prostory mezi články a ploch co se stýkají se zemí.také jsem natřel ozubení na záběrových kolech a vodící ozuby na pásech.Vše nad očekávání dobře.Povrch získá opavdu kovový povrch po přeleštění.Po nátěru vypadá barva černě ale nebojte se toho.Použil jsem ji též na lopaty a nářadí.O víkendu vyfotím apošlu sem.Různé stříbřenky a hliníky si nemohou vedle této barvy ani čuchnout.Vřele doporučuji.
Ještě dodatek : když tou hadrou co leštíte tuto barvu přejedete přes rastrovaný plech např.u mého Stuga na blatnících,tak ty výstupky budou vypadat ošlapaně a velmi realisticky.
Uživatelský avatar
Pepin
PzKpfw III
PzKpfw III
Příspěvky: 71
Registrován: 16 led 2009, 19:28
15
Lokalita: Praha

Re: Hlavňovina

Příspěvek od Pepin »

Už se teším,pošli přesné označení barvy a fotky.
Dík Pepin
Uživatelský avatar
Milan
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 2784
Registrován: 28 led 2009, 23:54
15
Lokalita: Cvrčovice,Brno-venkov

Re: Hlavňovina

Příspěvek od Milan »

V podstatě žádný označení nemá.Je balená v blistru a je asi tak pětinový obsah jak normální Humbrolka.Vystačí ale aspoň na dvoje pásy.Vůbec nešpekuluj a kup ji jestli máš možnost.Musí být ale od Agamy.Budeš čučet. :shock: slol
Ještě odkaz http://obchod.agama-model.cz/index.php?d=1344&a=detail
Uživatelský avatar
Milan
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 2784
Registrován: 28 led 2009, 23:54
15
Lokalita: Cvrčovice,Brno-venkov

Re: Hlavňovina

Příspěvek od Milan »

Humbrol dělá něco podobného a je to číslo 27004 Metal Cote.Není ale tak lesklá do hloubky jako Agama.
Odpovědět

Zpět na „Návody“