pozor na převody 1:5 od Beami

Návody na úpravy tanku
Uživatelský avatar
spitfiremk1
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 414
Registrován: 29 led 2011, 17:38
13
Lokalita: Bochoř Bezručova 287 750 00 okres Přerov

Re: pozor na převody 1:5 od Beami

Příspěvek od spitfiremk1 »

honza kadrmas píše:No podle fotek nedokážu posoudit ,ale když se koukneš na ten výstupák tak tam je taky objímka s červíky, je otázka jestli je tam díra jako u těch z beami nebo ploška :? Ale já bych je osobně nebral ;)

Co se týče těch dírek, tak by možná stálo za pokus, než se začnou používat, tak vyjmout hřídele a mosazí zapájet ty dírky a pak to líznout na soustruhu a zarovnat. Potom udělat plošky a nemuselo by se nic vyrábět z oceli...Ale nevím jak by to dopadlo s pevností mosazi po takové tepelné kúře, jestli by to nevyměklo...Nejsem metalurg.. :oops:
nejde li o život, jde o hov .......
Uživatelský avatar
honza kadrmas
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 940
Registrován: 03 led 2010, 11:59
14
Lokalita: Borohrádek Královehradecký Kraj

Re: pozor na převody 1:5 od Beami

Příspěvek od honza kadrmas »

Já bych si teda radši koupil ty co mám ted z německa, než abych kupoval převodovky s tím že si je budu muset dodělat s nejistým výsledkem ;) ;) ;)
Váš Šaryk
Uživatelský avatar
Sylva
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 306
Registrován: 06 črc 2012, 13:02
11
Lokalita: Ostrava - Dubina

Re: pozor na převody 1:5 od Beami

Příspěvek od Sylva »

Tak chlapci díky za názory :) , zatím ještě nemám nic objednáno. Včera jsem na netu celé odpoledne hledal :shock: názory na mnou prezentované převodovky a na některých zahraničních forech je již nakupovali. Bohužel jsem jeden z těch nevzdělanců co neumí žádný jiný jazyk než ten český :( a proto jsem využíval jen překládače. Zatím jsem nenašel žádné negativa ohledně kvality zpracování, nebo poruchovosti, ale také jsem nenašel žádné video tanku v pohybu, který by měl ty přovodovky již v provozu :( . Pokud je koupím, tak vám dám vědět jak to s nimi jezdí a jak jsou kvalitní nebo nekvalitní.
Díky Ivo. ;)
PajdaM
Příspěvky: 2
Registrován: 24 bře 2013, 08:07
11
Lokalita: Trutnov

Re: pozor na převody 1:5 od Beami

Příspěvek od PajdaM »

Zdravím,
jsem tu nový a rád bych se zeptal na tyhle převodovky http://www.rctank.de/product_info.php?c ... ts_id=1643 do Tigra od HL. Ty původní kupodivu nestojí za nic a po měsíci začínají trošku vynechávat. ;-) .
Předem díky za odpovědi
Uživatelský avatar
Milan
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 2784
Registrován: 28 led 2009, 23:54
15
Lokalita: Cvrčovice,Brno-venkov

Re: pozor na převody 1:5 od Beami

Příspěvek od Milan »

Mám je v Kingovi a ten váží 8 kg a bez problémů a náznaku opotřebení.Doporučuji.
Uživatelský avatar
Bojla
PzKpfw II
PzKpfw II
Příspěvky: 45
Registrován: 04 bře 2010, 20:41
14
Lokalita: Semily

Re: pozor na převody 1:5 od Beami

Příspěvek od Bojla »

Zdravím,
No a co tyhle http://www.licmas-tradinghouse.de/produ ... riebe.html i s poštovným z DE byly za 1400kč za týden doma slol a kromě pastorku a uložení tam žádná mosaz není. slol Hnací hřídel na dvou ložískách po vaklu ani stopa slol
čas ukáže jest-li jsou gut .puffy
Pokud tanky uspějí, vítězství je na dosah. Guderian
Uživatelský avatar
Ody
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 562
Registrován: 12 kvě 2012, 10:08
11
Lokalita: Plzeň

Re: pozor na převody 1:5 od Beami

Příspěvek od Ody »

Bojla píše:Zdravím,
No a co tyhle http://www.licmas-tradinghouse.de/produ ... riebe.html i s poštovným z DE byly za 1400kč za týden doma slol a kromě pastorku a uložení tam žádná mosaz není. slol Hnací hřídel na dvou ložískách po vaklu ani stopa slol
čas ukáže jest-li jsou gut .puffy
To jsou klasické převodovky 3:1, ale z "bláta", mnohem lepší jsou ty převodovky uváděné výše, označované jako 4:1 , které mají kola ocelová. Mám je též v Kingtigeru a potvzuji Milanův názor.
Uživatelský avatar
Bojla
PzKpfw II
PzKpfw II
Příspěvky: 45
Registrován: 04 bře 2010, 20:41
14
Lokalita: Semily

Re: pozor na převody 1:5 od Beami

Příspěvek od Bojla »

No tak to na to s..u :( ať žijí prodejci :cry :oops: :oops:
Pokud tanky uspějí, vítězství je na dosah. Guderian
Uživatelský avatar
spitfiremk1
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 414
Registrován: 29 led 2011, 17:38
13
Lokalita: Bochoř Bezručova 287 750 00 okres Přerov

Re: pozor na převody 1:5 od Beami

Příspěvek od spitfiremk1 »

Bojla píše:No tak to na to s..u :( ať žijí prodejci :cry :oops: :oops:
...Tak to ses teda napálil...říkáš, že jsou bez vaklu, no mě právě kvúli vaklu, odešly za dva měsíce (jedna)
kolečko na vývodovém hřídeli na hnací kolo nebylo odlito na střed hřídele, ale o cca dvě desetiny mm mimo střed, takže to byla vlastně ozubená vačka... :( , která na jednom pulkruhu brala moc do zubů a na druhém skoro za konečky a tam se pak udělala holina a přerušil se přenos otáčení..I když jsem na druhém kusu co zbyl,spočítal veškeré vůle v ložiscích na všech kolech, resp.hřídelích, tak to dalo dost velkou celk.vúli, hrozící vyskakováním kol ze záběru.Zuby musí zkrátka mít ponor do sebe na celou výšku modulu zubu s vůlí max onu jednu desetinku, ale měřeno jen mezi boky zubů v plné hloubce záběru..Pokud najdeš to co já, ihned to vrať s řádným odůvodněním.Za těch 1400 kč to stojí, nehledě k tomu že přidáš cca dalších 500-700 kč a máš kvalitu..
nejde li o život, jde o hov .......
Uživatelský avatar
Bojla
PzKpfw II
PzKpfw II
Příspěvky: 45
Registrován: 04 bře 2010, 20:41
14
Lokalita: Semily

Re: pozor na převody 1:5 od Beami

Příspěvek od Bojla »

spitfiremk1 píše:
Bojla píše:No tak to na to s..u :( ať žijí prodejci :cry :oops: :oops:
...Tak to ses teda napálil...říkáš, že jsou bez vaklu, no mě právě kvúli vaklu, odešly za dva měsíce (jedna)
kolečko na vývodovém hřídeli na hnací kolo nebylo odlito na střed hřídele, ale o cca dvě desetiny mm mimo střed, takže to byla vlastně ozubená vačka... :( , která na jednom pulkruhu brala moc do zubů a na druhém skoro za konečky a tam se pak udělala holina a přerušil se přenos otáčení..I když jsem na druhém kusu co zbyl,spočítal veškeré vůle v ložiscích na všech kolech, resp.hřídelích, tak to dalo dost velkou celk.vúli, hrozící vyskakováním kol ze záběru.Zuby musí zkrátka mít ponor do sebe na celou výšku modulu zubu s vůlí max onu jednu desetinku, ale měřeno jen mezi boky zubů v plné hloubce záběru..Pokud najdeš to co já, ihned to vrať s řádným odůvodněním.Za těch 1400 kč to stojí, nehledě k tomu že přidáš cca dalších 500-700 kč a máš kvalitu..
No radost jsi mě tím neudělal ssad , ale díky za rady co mám prověřit. slol
kdyby to nebylo z DE tak, už jsou poslány zpět slol
Pokud tanky uspějí, vítězství je na dosah. Guderian
Odpovědět

Zpět na „Návody“