Barvy

Návody na úpravy tanku
Odpovědět
Long.Michael1

Barvy

Příspěvek od Long.Michael1 »

No tak sem v army schopu našel barvy na německou techniku tak se na to jukněte je to na ww.army-schop.cz
Jo a nejde mi se přihlásit na long.michael tak sem na tomhle co zněj teď píšu.
Radek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 516
Registrován: 25 úno 2009, 10:33
15
Lokalita: Hostětín

Re: Barvy

Příspěvek od Radek »

Já jsem koupil šedou barvu ve sprayi od Tamyi, dva spraye mi stačily na přestříkání celého tanku. Před stříkáním jsem tank umyl jarovou vodou (odmaštění) a pak jsem stříkal. Výsledek se mi nezdá nejhorší. Pro toho kdo nemá příslušnou stříkací pistoli a kompresor možná nejlepší řešení. Zatím barva dobře drží, neloupe se a to je důležité. V jedné nádobce mi ještě část obsahu zbyla na opravy nebo přestříkání nějakého příslušenství.
Jinak i náš výrobce Agama má v sortimentu barvy přímo s odstíny německé techniky - viz tento odkaz:

http://www.agama.cz/barvy-akryl.html#nemecko

Tady je převodník barev, může se třeba někomu hodit:

http://modelareni.cz/barvy/onlineprevodnikbarev.php

Tady jsou převodníky barev, vzorníky atd...:

http://modelareni.cz/prevodnikbarev.php

Snad vám to někomu k něčemu bude.

Radek cool
long.michael
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 240
Registrován: 11 bře 2009, 09:38
15
Lokalita: Bavorov

Re: Barvy

Příspěvek od long.michael »

No tak to nevim tomuhle já moc nerozumim tak na kolik to vyšlo tam to maji docela v cenové relaci jako barvi na auta těm trochu už rozumim. :D
Uživatelský avatar
Barraka
Zakladatel
Zakladatel
Příspěvky: 208
Registrován: 15 led 2009, 12:02
15
Lokalita: Chrást u Poříčan (nedaleko Českého brodu)

Re: Barvy

Příspěvek od Barraka »

Já mám nejradši lihové Agamy. Krásně kryjí i při velkém ředění. Ideální na stříkání.
----------------------------------------------------------------------------
Můj tank : Tiger I - časná verze - (101/501 Batalion "LAH")
Radek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 516
Registrován: 25 úno 2009, 10:33
15
Lokalita: Hostětín

Re: Barvy

Příspěvek od Radek »

long.michael píše:No tak to nevim tomuhle já moc nerozumim tak na kolik to vyšlo tam to maji docela v cenové relaci jako barvi na auta těm trochu už rozumim. :D
Už to nevím přesně, ale jedna lahvička barvy ve spreji od Tamyi vyšla někde kolem 165Kč, takže jsem do toho celkem investoval asi 330 Kč.

Tady je odkaz, kupoval jsem to v obchodě MPM ve Zlíně, ale dá se to objednat i přes internet.

http://www.mpmshop.cz/main.asp?akt=670055

Samozřejmě, že máte každý nějaké své zkušenosti, nic proti nim.

Radek cool
Uživatelský avatar
LARS
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 440
Registrován: 02 úno 2009, 21:41
15
Lokalita: Nudvojovice

Re: Barvy

Příspěvek od LARS »

Dotaz: Protože při lakování aut mám lepší výsledky pří stříkání metalíz a dvouvrstvých laků chtěl bych tank lakovat převážně patinátory a poté zalakovat ,nevím však je-li to ta správná volba a proto máte li zkušenost s touto technikou lakování za radu předem děkuji . Sice do lakování zbývá dost a dost času protožé stále nemám dokončený podvozek serva a elektroniku a do tanku se stále pořád někde řeže a času pro pracovní povínností také není mnoho přesto jsem si udělal radost a pár šminků na tank nakoupil.
DSC00005.JPG
[█۞███████]▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▅█████████▅▄▃▂
I███████████████████]
.◥⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙◤
Uživatelský avatar
Barraka
Zakladatel
Zakladatel
Příspěvky: 208
Registrován: 15 led 2009, 12:02
15
Lokalita: Chrást u Poříčan (nedaleko Českého brodu)

Re: Barvy

Příspěvek od Barraka »

LARS píše:Dotaz: Protože při lakování aut mám lepší výsledky pří stříkání metalíz a dvouvrstvých laků chtěl bych tank lakovat převážně patinátory a poté zalakovat ,nevím však je-li to ta správná volba a proto máte li zkušenost s touto technikou lakování za radu předem děkuji . Sice do lakování zbývá dost a dost času protožé stále nemám dokončený podvozek serva a elektroniku a do tanku se stále pořád někde řeže a času pro pracovní povínností také není mnoho přesto jsem si udělal radost a pár šminků na tank nakoupil.
Rozhodně to potom nezalakovávej. Pro patinaci se používá několik různých typů barev a patinátorů a když bys to sjednotil lakem tak to zbytečně zabiješ.
----------------------------------------------------------------------------
Můj tank : Tiger I - časná verze - (101/501 Batalion "LAH")
long.michael
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 240
Registrován: 11 bře 2009, 09:38
15
Lokalita: Bavorov

Re: Barvy

Příspěvek od long.michael »

Radek píše:
long.michael píše:No tak to nevim tomuhle já moc nerozumim tak na kolik to vyšlo tam to maji docela v cenové relaci jako barvi na auta těm trochu už rozumim. :D
Už to nevím přesně, ale jedna lahvička barvy ve spreji od Tamyi vyšla někde kolem 165Kč, takže jsem do toho celkem investoval asi 330 Kč.

Tady je odkaz, kupoval jsem to v obchodě MPM ve Zlíně, ale dá se to objednat i přes internet.

http://www.mpmshop.cz/main.asp?akt=670055

Samozřejmě, že máte každý nějaké své zkušenosti, nic proti nim.

Radek cool

No tak v amy schopu mají za 299kč 400ml sprei a kilvku za 675kč
Uživatelský avatar
LARS
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 440
Registrován: 02 úno 2009, 21:41
15
Lokalita: Nudvojovice

Re: Barvy

Příspěvek od LARS »

Moc děkuji za tvou radu ale jelikož chci s tankem jezdít v blátě a vodě a zaroveň ho zablátit patinátory mám strach aby to bez fiksace po první jízdě neopadalo.
[█۞███████]▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▅█████████▅▄▃▂
I███████████████████]
.◥⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙◤
Uživatelský avatar
LARS
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 440
Registrován: 02 úno 2009, 21:41
15
Lokalita: Nudvojovice

Re: Barvy

Příspěvek od LARS »

Barraka píše:
LARS píše:Dotaz: Protože při lakování aut mám lepší výsledky pří stříkání metalíz a dvouvrstvých laků chtěl bych tank lakovat převážně patinátory a poté zalakovat ,nevím však je-li to ta správná volba a proto máte li zkušenost s touto technikou lakování za radu předem děkuji . Sice do lakování zbývá dost a dost času protožé stále nemám dokončený podvozek serva a elektroniku a do tanku se stále pořád někde řeže a času pro pracovní povínností také není mnoho přesto jsem si udělal radost a pár šminků na tank nakoupil.
Rozhodně to potom nezalakovávej. Pro patinaci se používá několik různých typů barev a patinátorů a když bys to sjednotil lakem tak to zbytečně zabiješ.
Moc děkuji za tvou radu ale jelikož chci s tankem jezdít v blátě a vodě a zaroveň ho zablátit patinátory mám strach aby to bez fiksace po první jízdě neopadalo.
[█۞███████]▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▅█████████▅▄▃▂
I███████████████████]
.◥⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙◤
Odpovědět

Zpět na „Návody“