Zákluz hlavně u airsoftu HL

Návody na úpravy tanku
Uživatelský avatar
alespilot
PzKpfw I
PzKpfw I
Příspěvky: 8
Registrován: 07 úno 2015, 11:44
9
Lokalita: Vrchlabí

Zákluz hlavně u airsoftu HL

Příspěvek od alespilot »

Ahoj tankáni !
Krátím si čekání na IBU2 a tak jsem rozebral originální airsoftovou hlaveň u svého Tigra I od HL.
Mám rozebráno včetně rozlepení spoje na hlavni,kde má skutečně být zákluz.
Doobjednal jsem nějaké Al trubky a vize je taková,že plášť hlavně bude delší,než vnitřní trubka pro airsoft. Mechanizmus střelby i tato skutečná hlaveň zůstane původní a nebude se hýbat. V pohybu - zákluzu bude jen vnější plášť + úsťová brzda ;)
Vyšvihnu tam táhlo z drátu a spojím se servem.
Řešil někdo něco podobného ???

Až pokročím,doplním fotky.

Aleš
Uživatelský avatar
solo
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1230
Registrován: 04 dub 2013, 16:38
10
Lokalita: Poprad

Re: Zákluz hlavně u airsoftu HL

Příspěvek od solo »

Mrzí ma,ale zdá sa mi,že prvé nadšenie trochu opadne,ak sa do toho pustíš.Na začiatok dosť veľké sústo...solo
,,Z tohto klubu sa neodchádza, buď Ťa vyhodia,alebo ,,Tu,, zomrieš....,,
Uživatelský avatar
alespilot
PzKpfw I
PzKpfw I
Příspěvky: 8
Registrován: 07 úno 2015, 11:44
9
Lokalita: Vrchlabí

Re: Zákluz hlavně u airsoftu HL

Příspěvek od alespilot »

Díky za tipy , ale já samostatné servo pužiju - IBU2 to bude umět,tak proč ne :-)
Jinak ten princip hlavně jsem myslel stejně.
Uživatelský avatar
petsild
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 281
Registrován: 22 lis 2013, 19:37
10
Lokalita: Praha 10

Re: Zákluz hlavně u airsoftu HL

Příspěvek od petsild »

Ahoj,
pokud se použije na zákluz servo :) odpadá složitá úprava vnitřního mechanizmu strojku. Mám v plánu předělat táhlo taky na servo, protože je výsledek při méně práce mnohem reálnější.
Určitě smělé do zákluzu tank :) má přeci střílet ne, jinak co jsem ještě nevymyslel ani oslovený tvůrci IBU2, je synchronizace zvuku současně vystřelením koule. Mám teď naloženo takové práce, že musím tvorbu na Kočce pozastavit, tedy omluvte mojí aktuální pasivitu.

Mějte se fajn hojda. Pet
Tiger I verze HL
Uživatelský avatar
alespilot
PzKpfw I
PzKpfw I
Příspěvky: 8
Registrován: 07 úno 2015, 11:44
9
Lokalita: Vrchlabí

Re: Zákluz hlavně u airsoftu HL

Příspěvek od alespilot »

Ahoj, tak už dorazilo IBU2 !!! Je to super - konečně se o tom dá mluvit jako o "ovládání tanku" :-)
Šoupnul jsem ho do krabičky po velké servu Hitec a je to jak dělaný. Zákluz hlavně servem funguje a vypadá výborně. Měl jsem trochu strach s načasováním u airsoftu,ale je to paráda. Hlaveň svižně zajede přesně při výstřelu i zvuku. Návrat zpět mám zpožděný a pomalejší - vše lze nastavit na SD kartě.
Taky jsem se elegantně zbavil "cuknutí podvozku" lze nastavit,vypnout.

Další náležitosti popíšu v tématu IBU

Tanku zdar !
Cipísek
PzKpfw III
PzKpfw III
Příspěvky: 76
Registrován: 14 led 2016, 23:30
8
Lokalita: Teplice

Re: Zákluz hlavně u airsoftu HL

Příspěvek od Cipísek »

Můžu poprosit o nějaké video potom? Také jsem názoru, že tank má střílet a ne blikat hlavní a i když jde jen o kuličky, tak mi to přijde více realističtější. Někde jsem viděl video, za boha už nevím kde, kde dokonce po výstřelu kule, samozřejmě se zákluzem vylítl i prudce kouř z hlavně. To bylo opravdu mňamozní
Uživatelský avatar
Jarin
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1109
Registrován: 21 srp 2010, 21:58
13
Lokalita: Kobylisy Prag 8

Re: Zákluz hlavně u airsoftu HL

Příspěvek od Jarin »

No myslím že kuličky jsou spíše na doma. Když vezmu že na srazech kam jezdíme přihlíží kromě dospělých i mnoho dětí tak střelba kuliček by byla dost nebezpečná nehledě na to že pochybuji zda by si někdo do hezky udělaného modelu nechal střílet kuličkami. Takže většina zde používá zákluz s blikáním :D
Kingtiger Sd.kfz. 182
Cipísek
PzKpfw III
PzKpfw III
Příspěvky: 76
Registrován: 14 led 2016, 23:30
8
Lokalita: Teplice

Re: Zákluz hlavně u airsoftu HL

Příspěvek od Cipísek »

V pohodě, však každý má jiné chutě... Nejde ani tak o střelbu jako takovou a ani její praktikování na veřejnosti ale prostě fakt, že to tank umí tak, jako to umí v reálu. Na tom videu, které samozřejmě už nenajdu :evil: to vypadalo i velice efektně na prázdno, kdy by kouř prudce pravděpodobně vyfouknut AS strojkem.
Uživatelský avatar
Jarin
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1109
Registrován: 21 srp 2010, 21:58
13
Lokalita: Kobylisy Prag 8

Re: Zákluz hlavně u airsoftu HL

Příspěvek od Jarin »

Ano chápu ale my co zde z fóra jezdíme na srazy všichni používají jen zákluz. Jinak zde kolega pajak má Kv 2 která po výstřelu vyfoukne kouř. Koukni na youtube a zadej pajak7 a tam to najdeš
Kingtiger Sd.kfz. 182
Odpovědět

Zpět na „Návody“