Kouřový generátor

Návody na úpravy tanku
Odpovědět
Uživatelský avatar
Pepin
PzKpfw III
PzKpfw III
Příspěvky: 71
Registrován: 16 led 2009, 19:28
15
Lokalita: Praha

Re: Kouřový generátor

Příspěvek od Pepin »

OK ,dej vědět.Já už jsem objednal nový kouř. generátor.
Pepin
Uživatelský avatar
Barraka
Zakladatel
Zakladatel
Příspěvky: 208
Registrován: 15 led 2009, 12:02
15
Lokalita: Chrást u Poříčan (nedaleko Českého brodu)

Re: Kouřový generátor

Příspěvek od Barraka »

Upravil jsem vývod kouře tak aby šel opravdu z výfuků, což je hezké, ale zase se ten kouř zozptýlí a je ještě méně vidět - což mě štve.
Kouřový generátor je nyní na 1 místě řešení.
Nemá někdo nějakou zkušenost s alternativními náplněmi ? Zaslechl jsem něco o brzdovce, ale zatím jsem neměl odvahu.
Tu vodičku do disko mlhy zkusím, ale ta bude podle mě to samé jako ta origo náplň a ještě většinou má nějaké aroma, často švestkové :D , a to asi bude kazit dojem, já přidávám olej a vzniká aroma: trabant.

Jinak jsem udělal už fajn turbínku a mohl bych ten generátor postavit novej ale problémem je žhavení, zatím se mi nepodařilo vytestovat vhodnej drátek. Zkoušel jsem tenkej normální, ale buď se přepálil, nebo, když už byl dostatečně dlouhej, tak sežral všechnu elektriku a netočil se zase motorek.
V tomhle mám fakt mezery. U mě elektrika končí zapojením lustru a i u toho řikal tchán elektrikář, že se diví, že žijem slol .
----------------------------------------------------------------------------
Můj tank : Tiger I - časná verze - (101/501 Batalion "LAH")
Uživatelský avatar
Pepin
PzKpfw III
PzKpfw III
Příspěvky: 71
Registrován: 16 led 2009, 19:28
15
Lokalita: Praha

Re: Kouřový generátor

Příspěvek od Pepin »

Pane kolego,těď jsem mluvil s kamarádem ohledně nahrazení toho kritického drátku.
Verdikt je ,vezmu můj nový generátor s baterkou,kamarád změří odpor při zátěži a dá mi odpory patřičné hodnoty,které jen tak nepřehoří.Uděláme pokus a když to vyjde tak to doporučíme ostatním.
Jel bych tam příští týden.
Pepin
Jinak jsem někde četl myslím na foru u Krtka,že tam lejou slunečnicový olej?
Uživatelský avatar
Martin M
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 107
Registrován: 22 úno 2009, 23:19
15
Lokalita: Zlín

Re: Kouřový generátor

Příspěvek od Martin M »

Zde je mnou upravený kouř. generátor.Malý ventilátorek do pc,zatažený k původní části do smrštˇ.bužírky.Původní knotek odstraněn,ponechal jsem jen vatu na spodku.Co je však hlavní,na destičku ,kde byl původní odporový drátek,jsem připájel novou topnou spirálku.Ta je použita z tělíska do mikropájky ERS 50.Jsou ho použita asi 2/3 z jeho původní délky.Tělíska jdou ještě sehnat,mám asi 3 ks.Do série ke spirálce,kterou je třeba vhodně natvarovat,aby se nedotýkala boků krabičky,ale jen vaty s olejem je přpájený omezovací odpor 1 ohm/5W.Pak je celkový odběr generátoru okolo cca 1 ampéru,což je ještě rozumný max. příkon,kdo chce kouře mínˇpoužije odpor 1,5 ohmu.Dobré by bylo realizovat celé zapojení proporcionálně,ale na to nemám zatím dostatek času.Ještě k použitému ventilátorku,je na 5 V,rozměr25/25/10mm.
Uživatelský avatar
Martin M
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 107
Registrován: 22 úno 2009, 23:19
15
Lokalita: Zlín

Re: Kouřový generátor

Příspěvek od Martin M »

Ještě obrázek topné spirálky...
Uživatelský avatar
Barraka
Zakladatel
Zakladatel
Příspěvky: 208
Registrován: 15 led 2009, 12:02
15
Lokalita: Chrást u Poříčan (nedaleko Českého brodu)

Re: Kouřový generátor

Příspěvek od Barraka »

Hezká práce. Už mám udělanou turbínku z větráčku, ale furt se mi zdá jestli ten ventilátorek udělá dost velkej tlak aby ten kouř šel do těch relativně tenkejch trubiček. Co používáš za náplň ? Klasickou, nebo nějakou úpravu?
----------------------------------------------------------------------------
Můj tank : Tiger I - časná verze - (101/501 Batalion "LAH")
Uživatelský avatar
Martin M
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 107
Registrován: 22 úno 2009, 23:19
15
Lokalita: Zlín

Re: Kouřový generátor

Příspěvek od Martin M »

Díky! Náplnˇje originál,s náhradou budu teprve experimentovat.Na to ,že mnou použitý ventilátorek je celkem malý,tak to fouká až moc,mám tam ještě před ním v sérii zapojené dvě usm. diody pro snížení napětí asi o 1 V!(diody jsou 1N4148 nebo 1N4007 apod.)Chci to udělat tak ,aby při plném výkonu motorů při jízdě to jelo naplno a při volno běhu s omezením.Zbastlím to snad ,jak se k tomu dostanu.Možná použiju orig. schémata,co tu výše uvádíte...
Uživatelský avatar
Martin M
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 107
Registrován: 22 úno 2009, 23:19
15
Lokalita: Zlín

Re: Kouřový generátor

Příspěvek od Martin M »

Nějaké fotky z jeho zkoušek...
Uživatelský avatar
Martin M
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 107
Registrován: 22 úno 2009, 23:19
15
Lokalita: Zlín

Re: Kouřový generátor

Příspěvek od Martin M »

Druhá...
sakulajda
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3206
Registrován: 28 led 2009, 22:03
15
Lokalita: Dolní Kounice

Re: Kouřový generátor

Příspěvek od sakulajda »

Vypadá to zajímavě - než dodělám svého Panthera vzhledově, tak to bude vyladěné k dokonalosti a já to pak také odzkouším :lol:
Hlavně se mi líbí nahrazení pístku, který vydává fakt nepříjemný zvuk, ventilátorkem - je to gut nápad
Články:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Návody“