Pohyb hlavně - náměr

Návody na úpravy tanku
Uživatelský avatar
Barraka
Zakladatel
Zakladatel
Příspěvky: 208
Registrován: 15 led 2009, 12:02
15
Lokalita: Chrást u Poříčan (nedaleko Českého brodu)

Pohyb hlavně - náměr

Příspěvek od Barraka »

Dost mi vadí, že je pohyb hlavně nahoru a dolů cyklovaný. Už mám vymšleno jak to vyřešit aby normálně páčkou dolů šla hlaveň dolu, a nahoru šla nahoru. Jen přijdu o střelbu..... Jediné jak to vyřešit mě napadlo koupit si nějakou hračku co je jendokanálová a přidat do vysílače i přijímače další kanál z ní.
Nejde to i jinak ? Má někdo zkušenost....
Dřív se dělaly jednokanálové neproporcionální ovladače na větroně, ale už jsem to neviděl.....
----------------------------------------------------------------------------
Můj tank : Tiger I - časná verze - (101/501 Batalion "LAH")
Uživatelský avatar
Barraka
Zakladatel
Zakladatel
Příspěvky: 208
Registrován: 15 led 2009, 12:02
15
Lokalita: Chrást u Poříčan (nedaleko Českého brodu)

Re: Pohyb hlavně - náměr

Příspěvek od Barraka »

Výběr s dopisování s Tankystou.


Odesláno: ned 01. úno 2009 11:22:28
od Tankysta

Zaujal me tvuj dotaz ohledne nameru. Kdysi jsem to resil servem ale mel jsem v pravem poklopo udelane (misto jednoho) vypinace na zachovani strelbi kulickou. Jen us mam ten tank pryc. Ale skus nad tim popremyslet at si zachovas strelbu.



Odesláno: ned 01. úno 2009 12:18:19
od Barraka

Ohledně náměru, chci to řešit přes relátka tak že jedna výchlka zůstane a místo střelby se bude ten motorek točit na druhou stranu (doufám že to jde prostým přepolováním.).
pak by to mělo snadno fungovat.
jak píšeš že si to měl ty.... trochu nechápu - vypínač - to si tu střelbu mčkal ručně na tanku ?
Díky


Odesláno: ned 01. úno 2009 12:27:43
od Tankysta

Ne jen jsem si pomoci vypinace prepnul bud jen na namer bez strelby (puvodni). Nebo nebo rychle (servo) bez strelby.
Ale zas to melo nevihodu v otaceni veze. Vice dratu melo veci odpor.
Ten tank sem potom pouzil na ND. A ostatni nechavam mechanicky tak jak jsou. Pouze pokud prestane fungovat strelba tak tu funkci predelam jako otevreni poklopu nebo na namer na servo.


Odesláno: ned 01. úno 2009 12:33:01
od Barraka

Njn střelbu kuličkama bych oželel, ale když to budu chtít upravit na záblesk tak mi bude ten kanál chbět. škoda že ten čudlík na simulovanej výstřel (to couvnutí dozadu co je uplně na prd) je přímo na zkálkadní desce. zo toho nic nevyvedu...


Odesláno: ned 01. úno 2009 12:40:42
od Tankysta

Jo to je prave skoda ze z te zakl.desky to nejde? us jsem to skousel resit ale je to cinskej elektronickej zauzlenec. Tet stavim Tigra I zima vychodni fronta a tam skousim pouzit sistem z t-34. Zakluz i aspon to bliknuti ledky. Ale na Asiatu tet prodavaji novej sistem tady toho.
----------------------------------------------------------------------------
Můj tank : Tiger I - časná verze - (101/501 Batalion "LAH")
Uživatelský avatar
Barraka
Zakladatel
Zakladatel
Příspěvky: 208
Registrován: 15 led 2009, 12:02
15
Lokalita: Chrást u Poříčan (nedaleko Českého brodu)

Re: Pohyb hlavně - náměr

Příspěvek od Barraka »

Tankysta píše: Jo to je prave skoda ze z te zakl.desky to nejde? us jsem to skousel resit ale je to cinskej elektronickej zauzlenec. Tet stavim Tigra I zima vychodni fronta a tam skousim pouzit sistem z t-34. Zakluz i aspon to bliknuti ledky. Ale na Asiatu tet prodavaji novej sistem tady toho.
No právě do základní desky hrabat nechci a navíc to bude naprogramovaný v něčem takže si myslím že to ani nepujde. Spíš tam holt fakt přidám další kanál nebo dva...

Na střelbu by byl největší harcore to udělat na poplašňák, případně na náboje do plynovky. To by mohl bejt i pravej zákluz. Jenže na to bych už musel mít doma frézku a soustruh, a to jaksi už žena neskousne. :D :lol:
----------------------------------------------------------------------------
Můj tank : Tiger I - časná verze - (101/501 Batalion "LAH")
Uživatelský avatar
Tankysta
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 217
Registrován: 31 led 2009, 13:59
15
Lokalita: Letonice u Bučovic

Re: Pohyb hlavně - náměr

Příspěvek od Tankysta »

Hrabat do zakladni desky nema cenu.
Co se tyka strileni poplasnaku da se to resit ale upravy jsou dosti narocne. Nekde Youtubu o rc tancich jsem videl dokonce upravu strileni na stlaceny vzduch a prustrl plechovky s pivem.
Na jednom mem tanku sice v meritku 1:6 SU-100 mam nachystany vlastni sistem strileni na 6 ran raze 9 mm. Jedna se o upravenej bubinkovej revolver a tahove servo. Naboje slepe (tzn. prasecak). Tet chybi finance ale snad v tomto roce us bude i pojizdny? Snad.

Neboj. Ma zena take trosku trpi. Vzdy kdys mam doma novej prirustek ma otazku-kam to das? V klidu odpovim ze wc akoupelnu mame jeste volnou. Ale je rada ze mam aspon zabavu ktera me opravdu moc bavi dlouhodobe.
Plastikové modely + Rc bojová technika 2 s.v. a jiné

Tankista - TankistaRD@centrum.cz
https://tankistard.rajce.idnes.cz/ Nové stavby Téčka
Uživatelský avatar
Barraka
Zakladatel
Zakladatel
Příspěvky: 208
Registrován: 15 led 2009, 12:02
15
Lokalita: Chrást u Poříčan (nedaleko Českého brodu)

Re: Pohyb hlavně - náměr

Příspěvek od Barraka »

Tankysta píše:Hrabat do zakladni desky nema cenu.
Na jednom mem tanku sice v meritku 1:6 SU-100 mam nachystany vlastni sistem strileni na 6 ran raze 9 mm. Jedna se o upravenej bubinkovej revolver a tahove servo. Naboje slepe (tzn. prasecak). Tet chybi finance ale snad v tomto roce us bude i pojizdny? Snad.
No tak ten musí bejt krásnej. 1:6 - fak bomba. Nemáš nějakouý fotku ? Viděl jsem někde na netu nafocený jak někdo odlejval tigra, snad 1:4, z hliníku.
----------------------------------------------------------------------------
Můj tank : Tiger I - časná verze - (101/501 Batalion "LAH")
Radek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 516
Registrován: 25 úno 2009, 10:33
15
Lokalita: Hostětín

Re: Pohyb hlavně - náměr

Příspěvek od Radek »

Nemám dostatek znalostí pro předělávku, také mi to trochu vadí, ale raději bych spojil výstřel z kanonu se střelbou kulometu - na tlačítko a knipl nechal na pohyb nahoru a dolů.
Elektronici předveďte se!

Radek cool
sakulajda
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3206
Registrován: 28 led 2009, 22:03
15
Lokalita: Dolní Kounice

Re: Pohyb hlavně - náměr

Příspěvek od sakulajda »

Radek píše: Elektronici předveďte se!
Odpověď je jednoduchá - ostranit HL elektroniku a nahradit klasickým vysílačem a přijímačem.
Přeprogramovat toho švába na desce HL je takřka nemožné.
Články:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Martin M
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 107
Registrován: 22 úno 2009, 23:19
15
Lokalita: Zlín

Re: Pohyb hlavně - náměr

Příspěvek od Martin M »

Je to bohužel tak,nedá se s tím nic udělat!Není to klasický proporcionální příjímač.Včera jsem rozebral vysílač,stejná situace.Rozšířit to o další kanály pro další funkce je takřka nemožné!Při náhradě původní elektroniky by se musely použít dva proporcionální obousměrné regulátory a nějaký vysílač s mixem pro ně.Problémem by bylo jak nahradit zvuky ,které by tím pádem odpadly s původní elektronikou?Pro ovládání hlavně a věže by stačily neproporcionální rc spínače.Na hlavenˇmožná klasické servo.Já už to zkoušel na tanku pzkw III,co jsem měl.(Jen s přímačem a dvěma regulátory pro RC auta.)
sakulajda
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3206
Registrován: 28 led 2009, 22:03
15
Lokalita: Dolní Kounice

Re: Pohyb hlavně - náměr

Příspěvek od sakulajda »

Martin M píše:...Při náhradě původní elektroniky by se musely použít dva proporcionální obousměrné regulátory a nějaký vysílač s mixem pro ně.Problémem by bylo jak nahradit zvuky ,které by tím pádem odpadly s původní elektronikou?Pro ovládání hlavně a věže by stačily
Co se týče proporcionálního řízení dvou motorů z jedné desky a zvuků
- někde jsem viděl nějakého modeláře, který prodával modul s kýženými funkcemi
- dá se zakoupit samostatný modul od Tamiye pro RC tanky (řízení zvuky) kompatibilní pro klasické RC soupravy
- tady na fóru někde je link na německé stránky, kde prodávají jakési moduly náhrady za HL/rozšíření HL

náměr hlavně s klasickou RC soupravou je řešen např. zde
http://www.offroad-rc.info/t34_tuning.htm
http://www.kurimsko.cz/svoboda/tanky/t34/t34.htm
Články:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
sakulajda
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3206
Registrován: 28 led 2009, 22:03
15
Lokalita: Dolní Kounice

Re: Pohyb hlavně - náměr

Příspěvek od sakulajda »

Martin M píše:Díky omrknu to!No na svých stránkach uvádíš ,že přestavba Panthera ,je časově náročná.No musím více než souhlasit... je toho hodně co vylepšovat.Ato mě ještě čeká povrchovka a nějaké figurky.Viz valka-obchod cz,Dagon 1/16
Náročné to je obvzvláště pokud to chce člověk dělat precizně, ale to není mů případ. Můj cíl je, aby se to blížilo Pantherovi a líbilo se to mému oku. Na detailech nevysím ;)
Články:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Návody“