Ako na redukciu prevodovky 3:1

Návody na úpravy tanku
Dreede
Příspěvky: 3
Registrován: 18 zář 2009, 20:31
14
Lokalita: Bratislava

Ako na redukciu prevodovky 3:1

Příspěvek od Dreede »

Ahojte, konečne som sa zaregistroval a rozhodol pridať nejaké fotky úpravy prevodoviek.

Základ je klasická kovová prevodovky HL. Redukciu som nevedel zohnať nikde, možno som slabo hľadal, nakoniec som sa rozhodol kúpiť tieto cez ebay. Všetko prebehlo v poriadku do 2 týždňov boli doma z Hong Kongu. Musel som ešte zohnať sústruhára na drobné úpravy osky následne upraviť nejaké časti redukcií aby tam vošli. Zaizolovať osku druhého motora, ktorý sa dotýkal opačnej prevodovky. Nakoniec po vyladení všetko funguje bez problémov. Spravil som aj hlukovú izoláciu nalepením hrubej tkaniny a je to výrazný rozdiel. Teplotu priebežne monitorujem a ani po záťaži nebol žiadny problém.

Súčasne robím kompletnú prerábku podľa predlohy dobových fotiek jedného konkrétneho tigra.

Pripájam aj úpravy zadných kolies. Montoval som ložiská aj na hnacie osky, presun všetkých vypínačov do veže, ďalšia baterka, hlaveň a iné. Keď dokončím celý tank tak pribalím recenziu.

Pribalím ešte aj video nech je to kompletné:
Naposledy upravil(a) sourekv dne 24 srp 2016, 19:43, celkem upraveno 1 x.
Obrázek
Uživatelský avatar
Milan
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 2784
Registrován: 28 led 2009, 23:54
15
Lokalita: Cvrčovice,Brno-venkov

Re: Ako na redukciu prevodovky 3:1

Příspěvek od Milan »

Na kolik Tě ta redukce vyjde ????
Není to zbytečně složitá cesta ???
Od Asiatamu převodovky 3:1 vyjdou na 40 Euro a ještě ty obyčejný prodám .... :!:
Nehledě na to že ty převodovky 3:1 jsou kvalitněji vyrobené.
Dreede
Příspěvky: 3
Registrován: 18 zář 2009, 20:31
14
Lokalita: Bratislava

Re: Ako na redukciu prevodovky 3:1

Příspěvek od Dreede »

Stáli ma 19 eur aj s poštou. S originál prevodovkou zatiaľ nemám žiadny problém ani po všetkých terénnych jazdách nebadám známky opotrebenia. A poznáš ten pocit, keď spravíš niečo inak ako má celý dav puffy Radšej si porobím veci sám iným spôsobom s dobrým pocitom.
Obrázek
Uživatelský avatar
sourekv
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 878
Registrován: 22 zář 2009, 21:49
14
Lokalita: Praha

Re: Ako na redukciu prevodovky 3:1

Příspěvek od sourekv »

Dreede píše:Stáli ma 19 eur aj s poštou. S originál prevodovkou zatiaľ nemám žiadny problém ani po všetkých terénnych jazdách nebadám známky opotrebenia. A poznáš ten pocit, keď spravíš niečo inak ako má celý dav puffy Radšej si porobím veci sám iným spôsobom s dobrým pocitom.
Rovnez bych uvital kdyby ses s nami podelil o zdroj tech redukci. Diky V.

P.S. ted vidim, ze je tam napsano e-bay
Naposledy upravil(a) sourekv dne 08 lis 2010, 12:52, celkem upraveno 1 x.
Mysleli jsme to dobře, ale dopadlo to jako vždycky
Uživatelský avatar
inkvi
PzKpfw III
PzKpfw III
Příspěvky: 89
Registrován: 08 říj 2010, 10:13
13
Lokalita: Praha

Re: Ako na redukciu prevodovky 3:1

Příspěvek od inkvi »

Děkuji za tip na vylepšení původní převodovky.

Držel jsem se návodu a kolečka navíc koupil přes ebay. I s poštou vyšly na necelých 500Kč. I když zpětně si říkám, že jsem místo těch hodin strávených úpravou mohl dělat něco výdělečného a koupit si pak rovnou hotovou frézovanou převodovku.

Přikládám video z prvního ježdění venku. Upravené jsou pouze převodovky a navíc jsem dal mezi motory a ovládací elektroniku 3A pojistky abych ji případně neodpálil. Na videu tank jezdí na originální akumulátor (5 minut po vypnutí kamery akumulátor došel)

http://www.youtube.com/watch?v=xglAfDMoDeg
pajak7

Re: Ako na redukciu prevodovky 3:1

Příspěvek od pajak7 »

Koukám že by to lezlo i po zdi kdyby se udržel :lol: :lol: :lol: už se těším až dorazí ty moje redukce ;) ;) ;)
Uživatelský avatar
sourekv
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 878
Registrován: 22 zář 2009, 21:49
14
Lokalita: Praha

Re: Ako na redukciu prevodovky 3:1

Příspěvek od sourekv »

pajak7 píše:Koukám že by to lezlo i po zdi kdyby se udržel :lol: :lol: :lol: už se těším až dorazí ty moje redukce ;) ;) ;)
Tak ja se jdu podivat na postu Pavle! V.
Mysleli jsme to dobře, ale dopadlo to jako vždycky
Uživatelský avatar
inkvi
PzKpfw III
PzKpfw III
Příspěvky: 89
Registrován: 08 říj 2010, 10:13
13
Lokalita: Praha

Re: Ako na redukciu prevodovky 3:1

Příspěvek od inkvi »

Ještě přidám foto. Dnes jsem se opět inspiroval Dreedem a udělal jsem kolem převodovek zvukovou izolaci. Testovat budu odpoledne venku.

A nejspíš tam brzy přidám dovnitř nějaké závaží aby tančík mohl pokácet ten vzpurný stromek (viz video).

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
sourekv
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 878
Registrován: 22 zář 2009, 21:49
14
Lokalita: Praha

Re: Ako na redukciu prevodovky 3:1

Příspěvek od sourekv »

O koupi misto vlastni vyroby jsem uvazoval rovnez.

Original Tamiya

Obrázek

Obrázek

Impact

Obrázek

Asiatam 3/1

Obrázek

Asiatam 3/1? Maji o neco slabsi motor, ale jsou mensi a maji lepsi ozubena kola.

Obrázek

Armour Concepts. O techto nevim kde se daji sehnat.

Obrázek

Kdyz to shrnu kolem a kolem tak vidim dva aspekty
* U nekterych z vyse uvedenych prevodovek si nejsem jist, ze by se mi je podarilo nainstalovat
* Jaky bude prinos za ty dlouhe penize co nektere stoji.

Od kolegu s Tigrem Tamiya vim, ze dali stejne redukce na i na jejich prevodovky a teprve pote je to "ono". Coz mi prijde v podstate cesta vsech vyrobcu tech lepsich vyrobcu prevodovek. Jsou odvozene od Tamiye a maji prevod navic. Co vy na to panove?
V.S.
Naposledy upravil(a) sourekv dne 29 říj 2010, 13:19, celkem upraveno 2 x.
Mysleli jsme to dobře, ale dopadlo to jako vždycky
Uživatelský avatar
Milan
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 2784
Registrován: 28 led 2009, 23:54
15
Lokalita: Cvrčovice,Brno-venkov

Re: Ako na redukciu prevodovky 3:1

Příspěvek od Milan »

Je celkem zbytečné o něčem dumat.Podle mně jsou velice vyhovující ty z Asiatamu.
Mám je ve všech tancích a jsem spokojenej.Do Kinga jsem vzal z Beami a po úpravě taky dobře makají.
Odpovědět

Zpět na „Návody“