Ako na redukciu prevodovky 3:1

Návody na úpravy tanku
mysak949

Re: Ako na redukciu prevodovky 3:1

Příspěvek od mysak949 »

ahoj Jak tam mate to molitanove odhlučnění,nestava se ,že se motory trošku vice hřejou než by měli? Mě se po delší jizdě ohřejou docela slušně a to sou jen v balzovým krytí s celou převodovkou kvuli bordelu. Asi je to stale v toleranci ale zajimal by me i váš nazor :-)
Uživatelský avatar
inkvi
PzKpfw III
PzKpfw III
Příspěvky: 89
Registrován: 08 říj 2010, 10:13
13
Lokalita: Praha

Re: Ako na redukciu prevodovky 3:1

Příspěvek od inkvi »

Teplotu momentálně neřeším protože je venku nízká teplota. Je možné že to bude v létě hicovat, ale do té doby bude v tanku cirkulace vzduchu (2 větráky, jeden dovnitř a druhý ven), případně přilepím na motory pasivní chladiče.

Ad adheze: Dnes mi táta pomohl odlít 2 kostky olova, 3x5x4cm. Celková hmotnost 900g. První kostku 500g jsem dal dopředu mezi převodovky a druhou 400g jsem posadil na akumulátorový box.

Tančík se nádherně rozvlnil- odpružení je přesně na hranici - při nerovnosti se pružiny stlačí a následně zase narovnají. Terénem projíždí nezměněnou rychlostí, ale navíc je tu konečně důstojnost jízdy a dojem pancéřového kolosu. Navíc v trávě za sebou zanechává brázdu ;).

S nárůstem hmotnosti budu následně řešit ložiska v pojezdových a napínacích kolech.
pajak7

Re: Ako na redukciu prevodovky 3:1

Příspěvek od pajak7 »

dreede a Inkvi tak jsem taky hrdým majitelem redukci díky vám a jednoho kolegi z Prahy (sourekv) ;)

cena se vyšplhala na astronomických 466.66 Kč a to i včetně poštovného .
Také jsme to našli s Vláďou společně na ebayi a tady je odkaz http://cgi.ebay.com/380-400-Metal-Gear- ... 41542b3b8c jen pozor až by si to chtěl někdo objednat tak cena 3.99 dolarů je jen za jednu redukci je potřeba zadat že chcete 2kusy a pak vás to příde na ty šílený prachy :lol: :lol: :lol: .
No dost kecání a tady je pár fotek jak jsem se musel poprat se zástavbou v jagdpantherovi :

Na prvním obrázku je vidět že jsem musel redukci komplet zůžit o 4mm aby se vešlel i motor mezi převodovky tato úprava byla nezbitná kvůli nedostatku mista pod kanonem.
V červeném kroužku je originál redukce a v zeleném je zůžená:

ObrázekObrázekObrázek

Obrázek
když to vezmu obecně, tak čím pomalejší jízda....tím je vše věrnější
A teď teprve si vychutnávám tu správnou jízdu když se model plazí jako by opravdu vážil těch 50 tun ;) ;) ;)
Uživatelský avatar
inkvi
PzKpfw III
PzKpfw III
Příspěvky: 89
Registrován: 08 říj 2010, 10:13
13
Lokalita: Praha

Re: Ako na redukciu prevodovky 3:1

Příspěvek od inkvi »

Tak a mám po převodovce.

Konkrétně se ojebalo třetí kolo od předu (od hnacího kola). Odešlo ozubení na menším ozubení na levé převodovce. K úplnosti musím dodat že toto kolečko od začátku nejvíce čochtalo.

Evidentně se tomu 5kg živé váhy nelíbilo.

Přemýšlím co dál. Jestli koupit celou převodovku nebo zachovat stávající a řešit výměnu ZnAl kol za kvalitnější.
Uživatelský avatar
sourekv
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 879
Registrován: 22 zář 2009, 21:49
14
Lokalita: Praha

Re: Ako na redukciu prevodovky 3:1

Příspěvek od sourekv »

inkvi píše:Tak a mám po převodovce.

Konkrétně se ojebalo třetí kolo od předu (od hnacího kola). Odešlo ozubení na menším ozubení na levé převodovce. K úplnosti musím dodat že toto kolečko od začátku nejvíce čochtalo.

Evidentně se tomu 5kg živé váhy nelíbilo.

Přemýšlím co dál. Jestli koupit celou převodovku nebo zachovat stávající a řešit výměnu ZnAl kol za kvalitnější.
Drzim palec s opravou. Pokud bys nalezl nejaky zdroj na lepsi kola velice by me to zajimalo a jiste nejsem sam. Vlada
Mysleli jsme to dobře, ale dopadlo to jako vždycky
Uživatelský avatar
inkvi
PzKpfw III
PzKpfw III
Příspěvky: 89
Registrován: 08 říj 2010, 10:13
13
Lokalita: Praha

Re: Ako na redukciu prevodovky 3:1

Příspěvek od inkvi »

Koukal jsem na výrobce a dodavatele ozubených koleček a levněji než číňan to pořídit prostě nejde.

Další variantou je použití serv jako např. GM37 která jsou v základu osazená převodovkou. Ale opět cena/poměr mi nedovolila vybrat nějaké vhodné.

Nakonec jsem dnes šel na ebay a koukal se po převodovkách od tamiyi. Jsem mile překvapen neboť jsem našel za 68USD + 14USD poštovné originální novou tamiya převodovku do tigra.

http://cgi.ebay.com/4205027-8-Tamiya-1- ... 519680cf34

Objednává se rovnou z Japonska. Nechám na to mrknout tátu modeláře co mi na ni řekne a pak ji nejspíš objednám abych měl klid.
Uživatelský avatar
Milan
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 2784
Registrován: 28 led 2009, 23:54
15
Lokalita: Cvrčovice,Brno-venkov

Re: Ako na redukciu prevodovky 3:1

Příspěvek od Milan »

Cena je velice dobrá a jsou to vynikající převodovky.Já jsem ale u Tamyie musel dat ještě redukce,jelikož byl tank stále dost rychlej.S redukcemi jsem již spokojenej.Nevím jak se to bude chovat s pajšlem od HL,zda to bude taky rychlé či nikoliv.Chce to vyzkoušet.
Uživatelský avatar
inkvi
PzKpfw III
PzKpfw III
Příspěvky: 89
Registrován: 08 říj 2010, 10:13
13
Lokalita: Praha

Re: Ako na redukciu prevodovky 3:1

Příspěvek od inkvi »

Myslel jsem že tahle převodovka je ta do pomala.
Uživatelský avatar
sourekv
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 879
Registrován: 22 zář 2009, 21:49
14
Lokalita: Praha

Re: Ako na redukciu prevodovky 3:1

Příspěvek od sourekv »

inkvi píše:Myslel jsem že tahle převodovka je ta do pomala.
Ale ne dost :P . V.
Mysleli jsme to dobře, ale dopadlo to jako vždycky
Uživatelský avatar
inkvi
PzKpfw III
PzKpfw III
Příspěvky: 89
Registrován: 08 říj 2010, 10:13
13
Lokalita: Praha

Re: Ako na redukciu prevodovky 3:1

Příspěvek od inkvi »

Takže to už bude lepší koupit tu 3:1 převodovku co mají třeba na beami za těch 1500Kč co?

Člověk se snaží ušetřit a nakonec ho to vyjde ještě dráž...
Odpovědět

Zpět na „Návody“