2,4 GHz

Uživatelský avatar
Uriash
PzKpfw III
PzKpfw III
Příspěvky: 68
Registrován: 07 srp 2010, 19:50
13
Lokalita: Dobromeritz - Dobroměřice

2,4 GHz

Příspěvek od Uriash »

Ahoj všichni, potřeboval bych radu. Když chci předělat model na 2,4 GHz, stačí jen toto:http://www.rctank.de/product_info.php?c ... ts_id=1811
nebo musím i toto:http://www.rctank.de/product_info.php?c ... ts_id=1866.
Díky moc všem za rady. Milan
PANZER DIVISION WIKING
116.PANZER MODEL CLUB WIKING
www.rctankmodel.cz
Uživatelský avatar
Uriash
PzKpfw III
PzKpfw III
Příspěvky: 68
Registrován: 07 srp 2010, 19:50
13
Lokalita: Dobromeritz - Dobroměřice

Re: 2,4 GHz

Příspěvek od Uriash »

A jak je to s příjmačem a vysílačem?
PANZER DIVISION WIKING
116.PANZER MODEL CLUB WIKING
www.rctankmodel.cz
Uživatelský avatar
Ody
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 562
Registrován: 12 kvě 2012, 10:08
11
Lokalita: Plzeň

Re: 2,4 GHz

Příspěvek od Ody »

Oproti starému řešení 27MHz, kde byla řídící elektronika RX18 + přijímač připojený třížilovým kabelem (2x napájení + signál) + 2x krystal a vysílačka, je to u 2,4GHz tak, že přijímač je integrován do elektroniky (takže je to pak jen jedna "krabička" s větrákem) a vysílačka. Krystaly se tam nevkládají - nějakým způsobem se to asi páruje po spuštění, aby bylo možno jezdit s více tanky. Ten poslední komponent je klasický "anticuk", ale pro 2,4GHz. Také mě to láká a rád bych tento systém vyzkoušel u svého dalšího tanku.
Uživatelský avatar
Uriash
PzKpfw III
PzKpfw III
Příspěvky: 68
Registrován: 07 srp 2010, 19:50
13
Lokalita: Dobromeritz - Dobroměřice

Re: 2,4 GHz

Příspěvek od Uriash »

Dík a vysílačku můžu použít svojí nebo jejich? Ale stejně půjdu do toho.
PANZER DIVISION WIKING
116.PANZER MODEL CLUB WIKING
www.rctankmodel.cz
Uživatelský avatar
Ody
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 562
Registrován: 12 kvě 2012, 10:08
11
Lokalita: Plzeň

Re: 2,4 GHz

Příspěvek od Ody »

Nevíte někdo, jestli lze k této elektronice připojit reproduktor 8 ohmů nebo je bezpodmínečně nutné tam dát 4 ohmy?
Uživatelský avatar
Jarin
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1113
Registrován: 21 srp 2010, 21:58
13
Lokalita: Kobylisy Prag 8

Re: 2,4 GHz

Příspěvek od Jarin »

Vojta.. píše:Zdravim ja jsem našel toto:http://beami-trade.eu/index.html?pod=/_ ... 4-1-16.htm puffy
Myslím že toto není ta pravá odpověď v tomto vláknu se řeší jiné věci.. :D :D
Kingtiger Sd.kfz. 182
Uživatelský avatar
Ody
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 562
Registrován: 12 kvě 2012, 10:08
11
Lokalita: Plzeň

Re: 2,4 GHz

Příspěvek od Ody »

Takže odpovím si sám na svůj dotaz. Dnes jsem zkoušel k 2,4GHz připojit 8 ohmový reprák a funguje to normálně, takže tak.
Uživatelský avatar
Vojtiš
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 699
Registrován: 17 led 2011, 20:44
13
Lokalita: Přerov

Re: 2,4 GHz

Příspěvek od Vojtiš »

balcin píše:Vojto,co blbneš???...Jseš trošku v jiném vláknu...Já ti pořád říkám,už přestan chlastat a hulit tu trávu.. :lol: :lol:
Ty popleto to je Vojta, ale já jsem Vojtiš, nebo ty ho znáš? hmm. :o :lol: :lol:
KDO NEZAŽIL NEPOCHOPÍ !!!
Uživatelský avatar
Ody
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 562
Registrován: 12 kvě 2012, 10:08
11
Lokalita: Plzeň

Re: 2,4 GHz

Příspěvek od Ody »

Takže mám za sebou první pokusy s 2,4GHz. Vysílačku a jednotku tj. tank je nutné poprvé spárovat tj. zapnout pravý přepínač střelby na ovladači, pak zapnout tank, pak zapnout vysílačku, která přejde do "vyhledávacího" režimu, prakticky hned tank tajde a pak druhým přepínačem tank nastartovat. Pak to funguje vždy s tímto tankem dokud ovladač nespárujete stejným postupem s jiným tankem. Výhoda je tedy ta, že není nutné mít k X tanlům X ovladačů, ale jenjeden, dva, dle potřeby. Vysílačka je napájena šesti tužkovkama, takže o dvě méně než ve starém 27Mhz řešení. Tank, kde to zkouším (KV-1) funguje normálně mimo dvou záhad.

1) LEDka v hlavni svítí stále.
2) Zvuk pohybu tanku je stále na "volnoběh", jak u stojícího takku, tak u jedoucího tanku.

Všechno ostatní funguje normálně, jízda, pohyb věže náměr, zákluz , zvuk kulometu, náměru, střelby. Dokonce funguje i "starý" anticuk, který se musí připojit (pochopitelně) na jiný pin nové 2,4GHz jednotky. Anténa není třeba. Maximální dosah jsem zatím nezkoušel.

Pokud by někdo tušil, jaké je řešení dvou uvedených problémů či doplnil nějaké další zkušenosti s 2,4GHz, byl bych rád.
Uživatelský avatar
Ody
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 562
Registrován: 12 kvě 2012, 10:08
11
Lokalita: Plzeň

Re: 2,4 GHz

Příspěvek od Ody »

Doplňuji další informace:

Zvuk je vyřešen - zvuk pohybujícího tanku se mění při jiné (větší) rychlosti než u 27MHz, takže jsem měl dojem, že to vůbec nefunguje.
Problém s LEDkou jsem nevyřešil, tak jsem jí zatím odpojil. "Záblesková jednotka" ve Stugu III však funguje bez problémů.

Nikdo jiný s 2,4 GHz zde na fóru neexperimentuje?
Odpovědět

Zpět na „Elektronika“