2,4 GHz

Radek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 516
Registrován: 25 úno 2009, 10:33
15
Lokalita: Hostětín

Re: 2,4 GHz

Příspěvek od Radek »

Mát také KV s Taigenem, zapojil jsem ho a funguje. Hlaveň mi svítila pořád jen když jsem ten malý dvoupólový konektor zapojil podle obrázku v návodu. Když jsem ho odpojil, chovalo se to normálně. Jde o dvoupólový konektor, který jde ze svazku z věže společně s myslím pětipinovým konektorem.
Zkus toto řešení.

Radek. puffy
Radek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 516
Registrován: 25 úno 2009, 10:33
15
Lokalita: Hostětín

Re: 2,4 GHz

Příspěvek od Radek »

Radek píše:Mát také KV s Taigenem, zapojil jsem ho a funguje. Hlaveň mi svítila pořád jen když jsem ten malý dvoupólový konektor zapojil podle obrázku v návodu. Když jsem ho odpojil, chovalo se to normálně. Jde o dvoupólový konektor, který jde ze svazku z věže společně s myslím pětipinovým konektorem.
Zkus toto řešení.

Radek. puffy
Musím doplnit,

ne německém fóru jsem se dozvěděl, že u toho dvoupólového konektoru jsou přehozeny oproti RX18 bíý a oranžový vodič, německý kamarád to řešil opilováním konektoru, aby se dal nasadit obráceně. Já jsem to udělal tak, že jsem po zkušenostech s autokonektory stiskl zajištění pinu, vytáhl postupně jeden a druhý drát a zasunul je tak jak je potřeba. Potom vše funguje jak má.

Radek cool
20pan15
PzKpfw II
PzKpfw II
Příspěvky: 11
Registrován: 14 bře 2015, 20:48
9
Lokalita: Ústí nad Labem

Re: 2,4 GHz

Příspěvek od 20pan15 »

Od včerejška řeším 2.4 na podvozku M26..
MF03 a DMD T06 mám zapojené přesně dle plánku. Vysílačka moje oblíbená stará nedostižná a z mého pohledu dodnes nepřekonaná Futaba FC16 (mech. trimy, mám ji ca 20let hlavně kvůli kamionům), původně na 40MHz, ale předělaná na servonautí 2.4GHz (super systém, kdy jedním přepínačem na vysílači ovládám až 3 modely současně zapnuté na příjmu - vždy jeden aktivní, dva spící). Postup při zapnutí je tuten - zapnu Tx, potom tank, pak párovacím spínačem spáruji model a je to. U kamionů... Toliko úvodem.

1. problémek:
ihned po spárování Pershing sám nastartuje - nevím jak vypnout/zapnout, hlavně bych rád startoval až budu chtít :)


2. problémek: po zapnutí se nerozjedou motory. Slyším přidání plynu, otáčení věže i hlavně, ale motory se nehnou. Jednou se mi povedlo vystřelit (doteď nevím jak) a motory škubly dozadu

Vyčetl jsem tady, že Tamiya má problém s 2.4. Tak jsem uchopil další FC16, ještě orig. na 40MHz, zapojil a ono se to rozběhlo... Moc jsem nejásal, bo představa jak opět honím na akcích kolíčky a sháním majitele stejné frekvence u lodiček a trialu atd mě nijak neoslnila... Vypnul jsem peršana a udělal si kafe. Po dalším zapnutí ale opět na začátku - pásy nejedou. Tak jsem si oddechnul, že 40/2.4 mám vyřešeno a přeházel kablíky zpět na servonautí Rx 6ti kanál a začal zkoušet... No, zatím jsem ve stavu, že se pásy rozjedou i na 2.4, ovšem pouze v případě, že mám trim plynu (kanál 2) stažený na minimu a po spárování musím rychlým pohybem kniplem "aktivovat" funkci plynu. Jakmile jen zvolna plynule přidám, tak se nic neděje. Pásy jsou v klidu, jen se zvyšují otáčky zvukáče... Když se ovšem aktivace povede, tak si pak s trimem už mohu hýbat dle potřeby. Jakmile je při párování trim uprostřed (dle mojí dosavadní praxe standartní poloha), tak se aktivace nikdy nezdaří.
Tato procedura se mi nezdá normální, ale je možné, že stažený trim je potřeba. Doufám, že někdo tady máte zkušenosti s orig. elektronikou od tamky a jejím ovládáním

Já totiž v návodu nikde nevyčetl ani základní ovládání, např. start/stop motoru, výstřel kulometu, výstřel kanonu...

3.
při tom experimentování se startem jsem přišel na kulomet - nutno stáhnout trim náměru (kanál 3) a pak dostatečně rychlým pohybem "k sobě" se ozve střelba místo zvuku hlavně. Nevím proč, logicky jsem předpokládal, že opačným směrem bude fungovat kanon, tedy plný trim dopředu a rychlý pohyb kniplu tímtéž směrem - ó nikoliv.


Tak jestli někdo víte, pls prozraďte jak na start/stop a střelbu. Díky, P.
20pan15
PzKpfw II
PzKpfw II
Příspěvky: 11
Registrován: 14 bře 2015, 20:48
9
Lokalita: Ústí nad Labem

Re: 2,4 GHz

Příspěvek od 20pan15 »

Díky za info - návod mám, celé je to z krabice "Full Option", takže start/stop vyřešeno..
Tak ještě někoho se střelbou :)
Uživatelský avatar
Ody
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 562
Registrován: 12 kvě 2012, 10:08
11
Lokalita: Plzeň

Re: 2,4 GHz

Příspěvek od Ody »

Pershinga od Tamiye s původní elektronikou mám. Jízda je možná skutečně, jak píše Pechy, po stažení trimu dolů a vychýlením páky na minumum (typicky pravé páky), pak lze jet, do té doby je možné jen "tůrovat" motor. Je to specialita elektroniky pro Pershing, např. Sherman od Tamiye to takto řešené nemá. Výstřel je na druhé páce (typicky levé) vychýlit trim dopředu a páku také dopředu, kulomet je trim dolů a páku dolů. Protože elektronika Tamiya umí kalibrovat výchylky pák, toho lzer využít a lze to zkalibrovat tak, že při "plné" výchylce není levá páka zcela nahoře či dole. Pak lze výstřel a kulomet v krajních polohách spuštět bez použití trimu. Vše je v manuálu.
20pan15
PzKpfw II
PzKpfw II
Příspěvky: 11
Registrován: 14 bře 2015, 20:48
9
Lokalita: Ústí nad Labem

Re: 2,4 GHz

Příspěvek od 20pan15 »

Takže původní logika byla dobře, jen kalibrace asi nedopadla na "100 a více" Jdu překalibrovat, díky za info.. P.
Odpovědět

Zpět na „Elektronika“