Heng-Long RX18-2,4GHz

Radek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 516
Registrován: 25 úno 2009, 10:33
15
Lokalita: Hostětín

Heng-Long RX18-2,4GHz

Příspěvek od Radek »

Mám doma ležet kartu RX18-2,4 GHz a vysílač Heng Long k této desce.
Chtěl bych je zabudovat do tanku, ale mám problém se spárováním vysílače a RX-18-2,4 GHz. Vím, že pro spárování mají tyto tanky někde u baterek tlačítko, které se stiskne a dojde ke spárování vysílače s přijímačem.
A teď můj dotaz: To tlačítko je jen tlačítko nebo obsahuje i nějaký obvod, který funguje jako klíč? Podle obrázku, co jsem někde vyšťáral na netu by měl být zapojený první a třetí PIN konektoru od tohoto tlačítka, je to pravda?
Pokud toto provedení někdo máte, pomohlo by, kdyby jste sem šoupli nějakou fotku toho tlačítka, konektoru a toho co k tomu patří, případně i návod na spárování, pokud jsem to výše nepopsal správně.
Ještě mě napadlo-tlačítko funguje jako spínač nebo rozpíná obvod?

Jinak mi ty věci doma budou ležet a k ničemu mi nebudou. :oops:
Radek cool
drozd60
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 282
Registrován: 14 zář 2014, 08:35
9
Lokalita: Slaný,

Re: Heng-Long RX18-2,4GHz

Příspěvek od drozd60 »

Ahoj
U henlongu slouží tlačítko pouze pro bindování (spárování)
Návod tady



Pepa
Naposledy upravil(a) sourekv dne 25 srp 2016, 07:59, celkem upraveno 3 x.
LK88
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1598
Registrován: 23 dub 2015, 18:28
9
Lokalita: praha 9 vysočany

Re: Heng-Long RX18-2,4GHz

Příspěvek od LK88 »

já teda nevím , jestli klasická RX 18 jde spárovat s 2,4 GHz, RX 18 jsem neměl, ale myslím, že to je jiná technologie a motáš jablka a hrušky , jinak párování zde najdeš, když budeš jen minutku hledat, já měl Torro 2,4 GHz, tam se to dělalo myslím přez páčku kulometu nebo starteru, hledej
hranicak11
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1030
Registrován: 23 lis 2013, 13:01
10
Lokalita: Krásná u Aše

Re: Heng-Long RX18-2,4GHz

Příspěvek od hranicak11 »

HL má i RX 18 na 2,4 Ghz jen není moc vidět oproti taigenu ahoj
LK88
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1598
Registrován: 23 dub 2015, 18:28
9
Lokalita: praha 9 vysočany

Re: Heng-Long RX18-2,4GHz

Příspěvek od LK88 »

Ale to se asi jmenuje jinak nebo ne ?? :?
Radek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 516
Registrován: 25 úno 2009, 10:33
15
Lokalita: Hostětín

Re: Heng-Long RX18-2,4GHz

Příspěvek od Radek »

Deska je jiná než klasická RX18, ta potřebuje ještě desku přijímače s krystalem. RX18-2,4 GHz obsahuje i přijímač pro 2,4 GHz. Je jiná než od Taigenu, hlavní rozlišující znak je, že nemá oproti Taigenu ventilátor. Od RX 18 se liší jen nápisem 2,4GHz a trochu jiným umístěním konektorů.
Odkaz:
http://www.rcking.eu/cs/nahradni-dily/7 ... 24ghz.html

Opravdu nehodlám míchat hrušky s jablky. :P
Pomohlo by mi, kdyby někdo kdo má tank s touto výbavou mi vyfotil z obou stran ono tlačítko a zapojení konektoru.
Díky za video. Tyto stránky znám, je škoda, že jejich zboží se tu neprodává, na jejich stránkách je za cca 3€ i to inkriminované párovací tlačítko.

Odkaz:
https://heng-long-panzer.de/de/heng-lon ... c5dfcc6be3

Jinak všem děkuji za pomoc, ale desku asi hned tak nerozchodím. :oops: Pokud by se to přece jen povedlo, dám vědět!

Radek puffy
LK88
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1598
Registrován: 23 dub 2015, 18:28
9
Lokalita: praha 9 vysočany

Re: Heng-Long RX18-2,4GHz

Příspěvek od LK88 »

koukni na youtube...workshop hen long RX18 2,4Ghz Licmas tank ahoj
hranicak11
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1030
Registrován: 23 lis 2013, 13:01
10
Lokalita: Krásná u Aše

Re: Heng-Long RX18-2,4GHz

Příspěvek od hranicak11 »

Ještě jenom k tomu chlazení, radši bych si tam ten větraček namontoval. Vyděl jsem par fotek kde se jim tato Rx přehřla :oops:
Radek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 516
Registrován: 25 úno 2009, 10:33
15
Lokalita: Hostětín

Re: Heng-Long RX18-2,4GHz

Příspěvek od Radek »

Po důkladném shlédnutí videa jsem zjistil následující:

1. Existují tři generace vysílačů 2,4GHz a k nim odpovídající řídící desky.
2. Každá řídící deska komunikuje pouze s řídící deskou své generace. (to znamená, že k desce první generace musí být vysílač první generace atd..)
3. Já mám desku třetí generace (pozná se podle toho, že z ní trčí drát jako anténka) a vysílač druhé generace. Takže tato kombinace spolu nikdy komunikovat nebude. :cry:

Vidím proto jako zbytečné investovat do desky Heng Long 2,4 GHz a přijímače 2,4 GHz i když jsem viděl, že jako novinka se set třetí generace prodává asi za 85€. Přijde čtvrtá generace a ta zase pravděpodobně nebude komunikovat s předchozími generacemi. Je to cesta do slepé uličky pro nás, co máme více jak jeden tank a bude tedy lepší zůstat u nevyhovujícího Taigenu. :cry:

I když třetí generace 2,4 GHz má i některé funkce, které nemá ani Taigen kdo ji máte mojli by jste hodit nějaký popis na samostatné vlákno.

Obávám se, že naši tuzemští prodejci nemají o třech generacích ani potuchy a o vzájemné komunikaci a případné nekomunikaci taky. Pokud ano, tak se jim omlouvám. Ale na fotce produktu jsem viděl první generaci desky a dostal jsem třetí, ale nikdo se mě na nic neptal, na nic neupozornil. Většína prodejců vidí jen finanční stránku věci, ale o zboží toho zase až tak moc neví. :?:

Radek puffy
LK88
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1598
Registrován: 23 dub 2015, 18:28
9
Lokalita: praha 9 vysočany

Re: Heng-Long RX18-2,4GHz

Příspěvek od LK88 »

To mas pravdu, kdyz jsem loni byl v servisu v Hradci Kr. ( servis prodejce Rc king) zjistil jsem , ze toho vim 100x vice nez oni, jen by tahaly penize co vse koupit a obj.z nemecka , ale clovek se nesmi bat a dat se ...
Odpovědět

Zpět na „Elektronika“