pokračovanie bergepanzer

Odpovědět
Uživatelský avatar
karol
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 197
Registrován: 28 bře 2017, 18:16
7
Lokalita: 841 05 Bratislava

pokračovanie bergepanzer

Příspěvek od karol »

Ahojte,
po dlhšom čase som zapracoval na svojom bergepanzerovi. Robím ho podľa svojej predstavy, čo sa mi zapáči, to naňho prirobím, takže taký v skutočnosti neexistoval, tým je jedinečný, keby bol, aj Japonci by sa iste čudovali. No, ale k ďalšej stavbe. Sudy už mám, tak som urobil maskovaciu sieť z pozáručnej gázy z autolekárničky a vodovkami namaľovanej papierovej kuchynskej utierky, z ktorej som narobil veľa trhancov, to akože listy, následne Herkules perfektne prilepil. A ide sa ďalej. Ako každé odťahovacie vozidlo musí mať aj bergerík naviják. Mám z rozbraných tlačiarní veľa ozubených koliesok, ale nedarilo sa mi nič poskladať. Až zúfalstvo ma usmernilo na traktor Zetor (o ktorom sa v niektorej budovateľskej pesničke spieva, že orie ako víchor), ktorý som synovi kúpil asi pred 25 rokmi, už vtedy boli Československé hračky na diaľkové ovládanie. Aj keď bowdenom, ale boli! Takže prevodovku aj s motorom Igra už mám, úspešne som odstránil z tankového podvozku zavadzajúci domček pre baterku a následne vyrobil z plexiskla nový diel, na ktorý upevním prevodovku, vylepšenú dielmi Merkur, takisto som si ich požičal od syna. Zatiaľ koniec, pokračovanie nabudúce, lebo musím vymyslieť, ako to bude vlastne fungovať. Zatiaľ prajem Vám, tankánom, dobré jazdenie a hýčkanie svojich milláčikov.
Karol

základ maskáča




darca



zatiaľ vyzerám takto


Uživatelský avatar
zander
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1448
Registrován: 25 čer 2010, 18:47
13
Lokalita: Praha 5 Radotín

Re: pokračovanie bergepanzer

Příspěvek od zander »

... =-O no to sem teda zvědavej, co z tohohle vyleze.....za potvoru.....

Michal
"Rytířský v boji, bdělí v míru"
Uživatelský avatar
Max
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 602
Registrován: 02 zář 2017, 14:16
6
Lokalita: Dobruška a okolí...

Re: pokračovanie bergepanzer

Příspěvek od Max »

Karol - pokračuje stavba modelu nebo je ukončeny ve stádiu na hoře uvedených fotkách?

Odkázal mě na vás kolega sólo tak jsem se chtěl zeptat na stádium modelu.
"Papír snese všechno a proto vzniknul tento model".
CC-01 - 8x8 ~Tamiya ~. england Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Fotky“