T-34/85 vzor 1944 ze statiky Trumpeter

Moderátor: sakulajda

Re: T-34/85 vzor 1944 ze statiky Trumpeter

Příspěvekod 50koruny » 28 srp 2017, 08:38

Shotek píše:Dík za tip. Chápu jak to máš a to nastavení vůle bude super, to jsem já neřešil. Ale já tam ten origo ozub. věnec a motor nemám kam dát, musím to vymyslet jinak :roll:

škoda :-| origo veniec sú tie jemné zuby na vrchu korby? vyzerá to skôr ako nefunkčná replika skutočne autentického otáčania.ak je to z polystyrénu tak by som pri takom malom module zubu tomu veľmi neveril.aspoň mne prídu tie zúbky krehké.
alebo sa mýlim?vela mi toho rukami neprešlo, takže je možné že sa to široko a dlho používa.
50koruny
PzKpfw III
PzKpfw III

Příspěvekod Shotek » 28 srp 2017, 10:07

50koruny píše:
Shotek píše:Dík za tip. Chápu jak to máš a to nastavení vůle bude super, to jsem já neřešil. Ale já tam ten origo ozub. věnec a motor nemám kam dát, musím to vymyslet jinak :roll:

škoda :-| origo veniec sú tie jemné zuby na vrchu korby? vyzerá to skôr ako nefunkčná replika skutočne autentického otáčania.ak je to z polystyrénu tak by som pri takom malom module zubu tomu veľmi neveril.aspoň mne prídu tie zúbky krehké.
alebo sa mýlim?vela mi toho rukami neprešlo, takže je možné že sa to široko a dlho používa.

ano, ty zoubky jsou replika originál ozubení skutečného mechanismu, protože se jedná o přestavbu statického modelu, který tento detail má, ale na pohon se to nedá samozřejmě použít z důvodů které píšeš... ;)
Shotek
PzKpfw IV
PzKpfw IV

Příspěvekod 50koruny » 28 srp 2017, 11:08

akurát rozmýšlam ako by sa tam zmestil klasický pohon veže.jedine rozšíriť mechanizmus otáčania o jedno ozubené koleso.kónické.a motor by sa umiestnil šikmo - na predný pancier.kónické koleso by sa spravilo ako "nadstavba" motora a umožnila by umiestnenie motora pod uhlom.
s 3D tlačou je to dosť možné vyrobiť.len by bolo treba všetko odmerať a nakresliť.torro mechanizmus otáčania vrátane motora mám nakreslený.používam ho pri konštrukcii.
tak by bolo treba pomerať len korbu.
50koruny
PzKpfw III
PzKpfw III

Příspěvekod Shotek » 28 srp 2017, 23:56

50koruny píše:akurát rozmýšlam ako by sa tam zmestil klasický pohon veže.jedine rozšíriť mechanizmus otáčania o jedno ozubené koleso.kónické.a motor by sa umiestnil šikmo - na predný pancier.kónické koleso by sa spravilo ako "nadstavba" motora a umožnila by umiestnenie motora pod uhlom.
s 3D tlačou je to dosť možné vyrobiť.len by bolo treba všetko odmerať a nakresliť.torro mechanizmus otáčania vrátane motora mám nakreslený.používam ho pri konštrukcii.
tak by bolo treba pomerať len korbu.

Díky za snahu, vážím si toho ale nelam si s tím zbytečně hlavu!
V tuto chvíli musím co nejlíp porovnat spodek korby - aku, elektroniku, repro atd. a to bude mým tempem nějakou chvíli trvat. Potom to teprve budu moct nějak oměřit...

ahoj
Shotek
PzKpfw IV
PzKpfw IV

Příspěvekod 50koruny » 29 srp 2017, 00:08

veď uvidíš čo ako.poskúšaj.každopádne držím palce a keby niečo tak sa ozvi.ja tiež nemám vela času na také veci ale ako hovorím - väčšinu práce mám už vlastne hotovú.
50koruny
PzKpfw III
PzKpfw III

Příspěvekod Shotek » 29 srp 2017, 06:34

jasně, dík
Shotek
PzKpfw IV
PzKpfw IV

Předchozí

Zpět na T-34