Ašský Kübelwagen Tamiya

hranicak11
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1027
Registrován: 23 lis 2013, 13:01
10
Lokalita: Krásná u Aše

Ašský Kübelwagen Tamiya

Příspěvek od hranicak11 »

Zdravím pánové puffy, na bazaru jsem sehnal tento kousek (statiku), původně jsem to měl k Vánocům ale .... :D Kdyby jste měl někdo nějaký nápad jak to rozhýbat, nebo odkaz na net kde se to řeší, tak sem sním cool

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Jarin
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1109
Registrován: 21 srp 2010, 21:58
13
Lokalita: Kobylisy Prag 8

Re: Ašský Kübelwagen Tamiya

Příspěvek od Jarin »

Hezkej kousek.. Myslím že bude hezkej i jako statika ... Ty si poradíš to strach nemám..
Kingtiger Sd.kfz. 182
david742
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 248
Registrován: 15 črc 2015, 17:50
8
Lokalita: Česká Metuje 110

Re: Ašský Kübelwagen Tamiya

Příspěvek od david742 »

Zdravím ahoj ,
řešíme podobný problém s broukem od Revellu . Chtěli bychom z něho postavit válečnou tzv. štábní verzi. Existovali v menším množství (asi 600 ks.) na podvozku kdf.82 a 92- hnaná jen zadní náprava , nebo kdf.87 - pohon všech kol.
Na kdf.82 - 92 je asi idealní budˇ zadní náprava z motorizované verze Tamiya , nedávno jsem tuším na ebay našel starší inzerát na samostatně prodávanou převodovku Tamiya . Další cesta je jakýkoliv proporcioání model s hnaným zadkem. Je potřeba dodržet světlost - originál měl koncové převody v kolech (nemá osu náprav ve středu kola) , podobně jako později Praga V3S.
Asiatam bohužel prodává u kdf.82 z náhradních dílů jen kola s disky a to ještě na můj vkus i dost draho :twisted: . Možná by stálo za vyzkoušení je kontaktovat a přeptat se na případný prodej některých dalších komponentů do kdf.
V každém případě s jen jednou hnanou nápravou to nebude moc do terénu. To originál řešil právě převody v kolech.
Kdf.87 by šlo postavit na podvozku Carisma GT16 desert beetle 4WD - to je model brouka s pohonem všech kol v měřítku 1:16.
V každém případě se nebráním žádné výměně zkušeností a technologií :lol:. Když jsme asi před měsícem pořídily stavebnici brouka, tak jsem o jejím zprovoznění mluvil s PETREM NC , ten měl nápad se zprovozněním pomocí motorků ze serv. :idea:
V každém případě přeju , atˇ se s kdf. daří puffy
sakulajda
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3206
Registrován: 28 led 2009, 22:03
15
Lokalita: Dolní Kounice

Re: Ašský Kübelwagen Tamiya

Příspěvek od sakulajda »

Ahoj,
já sem se chtěl pustit do brouka 1/16, ale mezitím jsem nějak skočil na modely 1/6.
Tady fotky jak jsem měl rozvrženou stavbu
Podvozek sem koupil za cca 4.000,- Kč byl to ranec, ale tehdy ani asiatam kubela neměl - teď se mi to doma válí.
Obrázek

A tady funkční výsledek z dílny německého kolegy
Obrázek
Články:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
peter
PzKpfw II
PzKpfw II
Příspěvky: 25
Registrován: 01 úno 2013, 21:22
11
Lokalita: Prievidza

Re: Ašský Kübelwagen Tamiya

Příspěvek od peter »

hranicak11 píše:Zdravím pánové puffy, na bazaru jsem sehnal tento kousek (statiku), původně jsem to měl k Vánocům ale .... :D Kdyby jste měl někdo nějaký nápad jak to rozhýbat, nebo odkaz na net kde se to řeší, tak sem sním cool es/PB250906-001.jpg[/img]
Ahoj,
ja som poriešil Rolls Royce 1:16 takto: (stále neviem vkladať fotky, tak dávam odkaz na album)
https://peterprievidza.rajce.idnes.cz/Rolls_Royce_1_16/

ešte pridám krátke video z jazdy. Je to poháňané servom cez planétovú prevodovku a diferenciál. :)

https://youtu.be/imJEpfvpTyw
Naposledy upravil(a) peter dne 27 lis 2015, 06:22, celkem upraveno 1 x.
david742
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 248
Registrován: 15 črc 2015, 17:50
8
Lokalita: Česká Metuje 110

Re: Ašský Kübelwagen Tamiya

Příspěvek od david742 »

Zdravím ahoj ,
osobně bych rád zachoval interier, což právě vylučuje jak tvůj podvozek, tak i Carisma. :( Určitě je ale zajímavý ten od kolegy z německa.
V každém případě já a určitě i kolega , jež toto vlákno založil moc děkujeme za každý tip .
LK88
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1598
Registrován: 23 dub 2015, 18:28
8
Lokalita: praha 9 vysočany

Re: Ašský Kübelwagen Tamiya

Příspěvek od LK88 »

Co je na fotce od neckeho sofera kdf je dost podobne Tamce TT 01 , univerzal podvozek s kardanem a rameny, na TT01 jsem mel postavena auta od drift , rally az po off road ale to je 1:10...
hranicak11
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1027
Registrován: 23 lis 2013, 13:01
10
Lokalita: Krásná u Aše

Re: Ašský Kübelwagen Tamiya

Příspěvek od hranicak11 »

Já se po tom pídil a na fotce je podvozek Xray M18 4WD. Kubelwagen byl hnanej jen na zadek (to vím), ale nechci s tím jezdit jen po koberci :D tak proto 4x4
sakulajda
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3206
Registrován: 28 led 2009, 22:03
15
Lokalita: Dolní Kounice

Re: Ašský Kübelwagen Tamiya

Příspěvek od sakulajda »

Pusť se do toho Xraye - ať mám inspiraci a důvod se k tomu vrátit ;)
Články:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
david742
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 248
Registrován: 15 črc 2015, 17:50
8
Lokalita: Česká Metuje 110

Re: Ašský Kübelwagen Tamiya

Příspěvek od david742 »

Zdravím ahoj ,
na Asiatam se objevily zajímavé náhradní díly na kdf . Třeba kovová přední náprava - nehnaná.
Odpovědět

Zpět na „KdF 82 - Kubelwagen“