Gaz AA z Trutnova.

Januk
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 170
Registrován: 14 pro 2012, 14:47
11
Lokalita: Trutnov

Gaz AA z Trutnova.

Příspěvek od Januk »

Ahoj tankmeni, tak se naše rodina pásovců rozrostla o kola, přesněji o Gaz AA.
Když jsem jej přivezl od Vládi domů tak to bylo něco mezi skládačkou a polotovarem. Což je výhoda, máte možnost se na tom vyřádit. :twisted: :twisted: :twisted:
Když se o mém projektu, záměru dozvěděl Honzík tak mé představy ihned předělal. :o :shock: :o
Můj záměr: Veškerá elektronika (přijímač, regulátor, servo) včetně baterie bude v kabině. To vše pohledově schované na podlaze a na nich panáček držící volant. Popřípadě dva panáčkové pro případ zamaskování.
Motor + převodovka pod kapotou. Zůstane tak volná korba na které nevím co povezu.
A jaké byly změny? :o
Nijak zásadní,(vše je jinak) kabina má interiér dveře jsou otvírací včetně funkčních klik. A elektroniku? Tak tu jsem dostal pod korbu. Je tam pěkně vmáčknutá včetně baterie.
Přijímač je FRY SKY R6B a na něj připojeno servo zatáčení 9g, regulátor pro jízdu v před, couvání se nám nějak vytratilo.
Zřejmě špatný regulátor (nevhodný). Nic méně to není neřešitelný problémeček.
Další co mohu ovládat jsou světla a to pomocí Kulďasova zlepšováku a mého doladění.
A to do elektroniky serva jsem připájel dva (stejné kapacity) odpory místo potenciometru.
A místo motorku mám 3x led diodu. (2x bílá 1x červená) To vše už bez dalších odporů.
Dvě výhody a to cena 3g serva se pohybuje cca100,- A další výhoda je, dálkově nastavitelná intenzita svícení.
Pár obrázků na rajčátku.

https://januk1.rajce.idnes.cz/Gaz_AA/

Nečekal jsem že mně to tak vezme.
Všechny ostatní modely a to i ty před dokončením jsem odložil.
A velmi intenzivně tak řádím na Gazu.
Přirovnal bych to k dobré, knížce kterou čtete jedním dechem.
Takže se nebojte budou brzy čerstvé fota.

Honza ahoj ahoj ahoj
Uživatelský avatar
baca
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 676
Registrován: 12 bře 2010, 20:50
14
Lokalita: Ořechov

Re: Gaz AA z Trutnova.

Příspěvek od baca »

Pěkný to máš,jen tak dál.... *OK*
Uživatelský avatar
Milan
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 2784
Registrován: 28 led 2009, 23:54
15
Lokalita: Cvrčovice,Brno-venkov

Re: Gaz AA z Trutnova.

Příspěvek od Milan »

Moc pěkné to bude.Dobrá práce chlape.
Uživatelský avatar
zander
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1448
Registrován: 25 čer 2010, 18:47
13
Lokalita: Praha 5 Radotín

Re: Gaz AA z Trutnova.

Příspěvek od zander »

.....samá paráda, to tu poslední dobou je, jen co je pravda, konečně je tady na fóru pořádně na co koukat, jeden stavitel lepší než druhý...
....a stavějí samé zajímavé věcičky, tohle je taky jedna z nich moooc pěkné, držím palce a budu sledovat ....

Michal
"Rytířský v boji, bdělí v míru"
sakulajda
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3206
Registrován: 28 led 2009, 22:03
15
Lokalita: Dolní Kounice

Re: Gaz AA z Trutnova.

Příspěvek od sakulajda »

supr
Články:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
sakulajda
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3206
Registrován: 28 led 2009, 22:03
15
Lokalita: Dolní Kounice

Re: Gaz AA z Trutnova.

Příspěvek od sakulajda »

Januk píše: Další co mohu ovládat jsou světla a to pomocí Kulďasova zlepšováku a mého doladění.
A to do elektroniky serva jsem připájel dva (stejné kapacity) odpory místo potenciometru.
A místo motorku mám 3x led diodu. (2x bílá 1x červená) To vše už bez dalších odporů.
Dvě výhody a to cena 3g serva se pohybuje cca100,- A další výhoda je, dálkově nastavitelná intenzita svícení.
Pár obrázků na rajčátku.
jak rikas bezva spinac - pouzivam v mnoha modelech
a kdyz clovek veme v potaz omezeni a nevadimu, tak supr
ja si na vysilacce namixuju packu a stred doladim, ale pokud nekdo nemuze, pak tam misto rezistoru davam male potacek k doladeni stredove polohy, idealne taky kondenzator k rozsireni stredu, ale treba na hxt900 je to problem, musi byt vhodne servo ...

jinak na kyblovi mam stred nic, na jednu stranu notek a na druhou normal svetla - jsou tam LED pokazde na jine polaritet s jednim ovladanim ;)
Články:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Januk
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 170
Registrován: 14 pro 2012, 14:47
11
Lokalita: Trutnov

Re: Gaz AA z Trutnova.

Příspěvek od Januk »

sakulajda píše:
Januk píše: Další co mohu ovládat jsou světla a to pomocí Kulďasova zlepšováku a mého doladění.
A to do elektroniky serva jsem připájel dva (stejné kapacity) odpory místo potenciometru.
A místo motorku mám 3x led diodu. (2x bílá 1x červená) To vše už bez dalších odporů.
Dvě výhody a to cena 3g serva se pohybuje cca100,- A další výhoda je, dálkově nastavitelná intenzita svícení.
Pár obrázků na rajčátku.
jak rikas bezva spinac - pouzivam v mnoha modelech
a kdyz clovek veme v potaz omezeni a nevadimu, tak supr
ja si na vysilacce namixuju packu a stred doladim, ale pokud nekdo nemuze, pak tam misto rezistoru davam male potacek k doladeni stredove polohy, idealne taky kondenzator k rozsireni stredu, ale treba na hxt900 je to problem, musi byt vhodne servo ...

jinak na kyblovi mam stred nic, na jednu stranu notek a na druhou normal svetla - jsou tam LED pokazde na jine polaritet s jednim ovladanim ;)


Já jsem stejným systémem (změna polarity na ledkách) chtěl řešit dálková a potkávací světla a to dvě ledky v jedné parabole s různou intenzitou svitu.
A protože jsem se pustil do dodělávek tak jsem světla odložil.
Mám ještě neopasený všechny kanály, přesněji tři tak řeším co rozhýbu. :twisted:

Honza ahoj ahoj ahoj
Januk
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 170
Registrován: 14 pro 2012, 14:47
11
Lokalita: Trutnov

Re: Gaz AA z Trutnova.

Příspěvek od Januk »

Ahoj tak tam máte dalších nových osm fotek.
Aktuálně už neaktuální, ale aktuálnější než ty poslední.
Je tam pohled na elektroniku jak se tam máčkla až namáčka.
V současné době tvořím přední sklo a bočnice na korbě.
Ty na folkách byly jen dočasný.

A moc děkuji za reakce potěší to že se líbí.
ahoj
Naposledy upravil(a) Januk dne 12 úno 2015, 20:00, celkem upraveno 1 x.
pajak7

Re: Gaz AA z Trutnova.

Příspěvek od pajak7 »

ahoj
Januk
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 170
Registrován: 14 pro 2012, 14:47
11
Lokalita: Trutnov

Re: Gaz AA z Trutnova.

Příspěvek od Januk »

Tak na rajčátku máte nové foto.
Je aktuálně aktuální.
Stav skoro hotovo, teď probíhají jízdní zkoušky.
Gaz už jezdí i vzat nejen vpřed.
Po zapnutí modelu, jako kontrolka zapnutí se rozsvítí přední i zadní světla.
Ale lze je přepnout i na dálková (zvětšení intenzity světla).
Čekají mně dodělávky a to dodělat interiér, imitace šroubů korba, šrouby kola atd.
Během jízdních zkoušek dochází k samo špinění, ale myslím že mu i přesto pomůžu. :twisted:

Slibuji že dovalím i video, nějak jsem na něj za poměl. :roll:
Odpovědět

Zpět na „GAZ AA“