Jagdpanzer 38t Hetzer

sakulajda
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3206
Registrován: 28 led 2009, 22:03
15
Lokalita: Dolní Kounice

Jagdpanzer 38t Hetzer

Příspěvek od sakulajda »

Články:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Wenzel
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 102
Registrován: 17 bře 2010, 16:15
14
Lokalita: Kolín

Re: Jagdpanzer 38t Hetzer

Příspěvek od Wenzel »

Chystám se na stavbu tohoto stíhače tanků, právě jsem si objednal plastikový model od Tamiya v měřítku 1:48 a budu přepočítávat rozměry. Kdyby měl někdo jakekoliv detaily, ktere by se dali použit ke stavbě, tak je velice rád uvítam. Budu dělat v měřítku 1:16 . Řídící jednotku, ovladaní a všechno ostatní použiju z RC tanků Heng Long. Pásy použiju asi z Panzer III. U motorů však upravím převodovku spíš do rychla, přece jen tahle mašina to uměla v terenu celkem rozpalit :-) DOufám, že se mi všechny věci do tanku povede nějak rozumně naskládat.
Uživatelský avatar
Rudyn
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1771
Registrován: 10 bře 2009, 18:05
15
Lokalita: ROHATEC, okres Hodonín.

Re: Jagdpanzer 38t Hetzer

Příspěvek od Rudyn »

Wenzel píše:Chystám se na stavbu tohoto stíhače tanků, právě jsem si objednal plastikový model od Tamiya v měřítku 1:48 a budu přepočítávat rozměry. Kdyby měl někdo jakekoliv detaily, ktere by se dali použit ke stavbě, tak je velice rád uvítam. Budu dělat v měřítku 1:16 . Řídící jednotku, ovladaní a všechno ostatní použiju z RC tanků Heng Long. Pásy použiju asi z Panzer III. U motorů však upravím převodovku spíš do rychla, přece jen tahle mašina to uměla v terenu celkem rozpalit :-) DOufám, že se mi všechny věci do tanku povede nějak rozumně naskládat.
Ahoj.

Před pár lety vydalo MBI v češtině tuto knížku o Hetzeru:
Obrázek
Sportuji rekreačně ... Vrhám stín, dívám se do dálky, skáču do řeči a lezu na nervy !
Wenzel
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 102
Registrován: 17 bře 2010, 16:15
14
Lokalita: Kolín

Re: Jagdpanzer 38t Hetzer

Příspěvek od Wenzel »

Super, díky :-)

Ty máš tu knížku??? Je tam něco co by mohlo pomoct se stavbou??? Nějaké rozměry a podobně???

Mám objednaného tohoto Hetzera http://www.atlantis-shop.cz/modely/stav ... etzer.html

Tak snad mi ta stavebnice k nečemu bude. Doufám, že tam bude vidět hodně detailu, hlavně co se podvozku a odpružení kol týče.
Uživatelský avatar
Milan
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 2784
Registrován: 28 led 2009, 23:54
15
Lokalita: Cvrčovice,Brno-venkov

Re: Jagdpanzer 38t Hetzer

Příspěvek od Milan »

http://www.battletanksnederland.nl/phpB ... f=9&t=2021
Tady ho boreček dělá.
Polož si ale nejprve otázku zda máš tolik volného času,zda jsi dobře dílensky vybaven,a zda disponuješ dostatkem nemanželských peněz.Tím Tě nechci z ničeho zrazovat.Pokud se Ti to povede,tak jsi borec. :P :P :P
Wenzel
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 102
Registrován: 17 bře 2010, 16:15
14
Lokalita: Kolín

Re: Jagdpanzer 38t Hetzer

Příspěvek od Wenzel »

Tak většinu dilů si na tom budu dělat sám na CNC Fréze, ostatní nechám zkušenýmu a šikovnymu soustručníkovy, jinak co nepujde na fréze, bude se řezat na drátovce :-) navic v tomhle měřitku to zase moc peněz stát nebude :-) Převody buď použiju z toho Panthera, nebo si necham na odvalovaci freze v praci udělat novy... Doufam, že mi ten plastikovej model brzo přijde, abych se moh pustit do vykresový dokumentace. Akorat se bojim, aby se mi tam všechno vešlo :-) Přece jenom když jsem si z realnejch rozměru zpočítal rozměry modelu... Jen přez pulku vnitřku bude baterka :-) ale zase třeba vynechám kouřák, to nepouživám vůbec, takže nějaky misto se ušetří :-) Docela rád bych udělal hejbací kanon jak má bejt. Nechal bych si vyřiznout ozubenou stupnici, aby se kanon hejbal vlevo 5 stupňů a vpravo 11 jak má :-)
sakulajda
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3206
Registrován: 28 led 2009, 22:03
15
Lokalita: Dolní Kounice

Re: Jagdpanzer 38t Hetzer

Příspěvek od sakulajda »

Wenzel píše:... Jen přez pulku vnitřku bude baterka :-)
nahradit NiCd/NiMh LiPol či LiFePo4 a máš kus prostoru ušetřený
Články:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Wenzel
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 102
Registrován: 17 bře 2010, 16:15
14
Lokalita: Kolín

Re: Jagdpanzer 38t Hetzer

Příspěvek od Wenzel »

sakulajda píše:
Wenzel píše:... Jen přez pulku vnitřku bude baterka :-)
nahradit NiCd/NiMh LiPol či LiFePo4 a máš kus prostoru ušetřený
Díky za připomínku, pokud se nebudu moct vejit, určitě nad tim zauvažuju.
Uživatelský avatar
Rudyn
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1771
Registrován: 10 bře 2009, 18:05
15
Lokalita: ROHATEC, okres Hodonín.

Re: Jagdpanzer 38t Hetzer

Příspěvek od Rudyn »

Wenzel píše:Super, díky :-)

Ty máš tu knížku??? Je tam něco co by mohlo pomoct se stavbou??? Nějaké rozměry a podobně???

Mám objednaného tohoto Hetzera http://www.atlantis-shop.cz/modely/stav ... etzer.html

Tak snad mi ta stavebnice k nečemu bude. Doufám, že tam bude vidět hodně detailu, hlavně co se podvozku a odpružení kol týče.

Ahoj.

Pošlu ti soukromou zprávu.

Rudyn
Sportuji rekreačně ... Vrhám stín, dívám se do dálky, skáču do řeči a lezu na nervy !
Odpovědět

Zpět na „Jagdpanzer 38 (t) Hetzer“