SU 152 od začátečníka

Uživatelský avatar
Sylva
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 306
Registrován: 06 črc 2012, 13:02
11
Lokalita: Ostrava - Dubina

SU 152 od začátečníka

Příspěvek od Sylva »

Zdravím vás pánové ahoj ,
tak konečně jsem v návaznosti na své nedávné ne moc lichotivé životní jubileum :( našetřil nějaké penízky a koupil jsem od jednoho zdejšího kolegy starší KV1. Dokoupil jsem nové pásy a přes RX18 jsem rozpohyboval podvozek. Mohu říci, že proti tygrovi 1 to jezdí bez větších problémů. No a jelikož se mi moc líbilo SU 152 od Bači, tak jsem se rozhodl, že to předělám, právě na tento kousek. Jelikož nejsem, tak zdatný a také v paneláku nemám na to prostory, nebudu nástavbu tvořit na koleně, jak to umí někteří mnozí z vás klobouk dolů england , ale přes kamaráda jsem si objednal od firmy Store-Juckenburg resin.


Dnes mi to teprve přišlo, tak jsem jenom rozbalil, no práce bude i tak až až %) , ale už se těším jako malý kluk *HI* .
Pokud mi to půjde, tak budu dávat foto, ale přesedlal jsem na rajče a zatím nevím, zda vložené fotky se vůbec zobrazí.
Tak zatím zdar a sílu.
Čus Ivo puffy
Naposledy upravil(a) sourekv dne 08 črc 2017, 13:23, celkem upraveno 2 x.
speedlink
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 146
Registrován: 30 bře 2014, 18:06
10
Lokalita: Lučenec - Slovensko

Re: SU 152 od začátečníka

Příspěvek od speedlink »

Ahoj drzim palce ale ak ti zalezi velmy na detajloch premeraj to lebo ked som to videl postavene proslo mi par uhlov aj rozmerov vymyslenych najme manlet a uhlovanie korby ale ak to nevadi stejne to bude pekna masinka ahoj
Uživatelský avatar
Sylva
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 306
Registrován: 06 črc 2012, 13:02
11
Lokalita: Ostrava - Dubina

Re: SU 152 od začátečníka

Příspěvek od Sylva »

Zdravím pánové,
tak jsem pomalu začal. Nejprve jsem od oka %) dle obrázku z netu proměřil úhly, no přesné to nebylo, ale rozdíly byly do 5 stupňů, rozřezávat nic nebudu. Asi největší problém pro mne bude uložení štítu, kanónu, zákluz, no ukáže čas jak se s tím porvu.

Začal jsem řezáním a pilování, jak do původní části KV 1


tak i do samotné korby SU 152



Zatím to jde pomalu i proto, že času je málo a když člověk přijde odpoledne z práce domů v tom vedru *DRINK* .
Zároveň se vás ptám, zda nemáte někdo na prodej klasický zákluz do tanku případně i s výbojkou - piště SZ.

Čus Ivo puffy
Naposledy upravil(a) sourekv dne 08 črc 2017, 13:26, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
zander
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1448
Registrován: 25 čer 2010, 18:47
13
Lokalita: Praha 5 Radotín

Re: SU 152 od začátečníka

Příspěvek od zander »

=-O ...to máš tak pěknou dílnu, nebo děláš modely v kuchyni....pokud ano, to musí mít manželka asi radost... ]:->
držím palce , ať vše dobře dopadne.

M
"Rytířský v boji, bdělí v míru"
Uživatelský avatar
baca
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 676
Registrován: 12 bře 2010, 20:50
14
Lokalita: Ořechov

Re: SU 152 od začátečníka

Příspěvek od baca »

No pěkně jsi se do toho pustil,jen tak dál ahoj -
Uživatelský avatar
Sylva
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 306
Registrován: 06 črc 2012, 13:02
11
Lokalita: Ostrava - Dubina

Re: SU 152 od začátečníka

Příspěvek od Sylva »

Jelikož jsem měl trochu volna a v tom vedru se stejně nedá nic pořádného dělat 8-o , tak jsem trochu makal.
Protože elektronika je pro mne problém *SCRATCH* , tak jsem koupil klasický zákluz s elevací v jednom, řešení od Bači na SU 152 se mi zdá určitě lepší a možná i jednoduší, ale zapojit a zprovoznit bych to asi nedokázal .
Koupil jsem si kousek trubky, abych mohl vyhotovit zákluz kanonu
.
Za požití původní věže z KV 1 jsem si pomohl při vyhotovení držáku na elevaci kanonu

a pak jsem už jenom měřil, řezal, zkoušel.
.
Ze soupravy zákluzu jsem využil i přibalené udělátka a také jsem využil původního kanonu KV1

.
No a zatím to vypadá asi takto
.
Jinak vám musím sdělit, že stavebnice za ty peníze je celkově odbytá a při práci v mé dílně - kuchyni jsem měl celkem nervy *WALL* . Také elevace kanonu je tragická a budu muset to ještě nějak upravit, aby se hýbal, alespoň trochu více.
Tak zatím zdar a sílu a nezapomeňte dodržovat pitný režim barman *DRINK* .
Čus Ivo puffy
Naposledy upravil(a) sourekv dne 08 črc 2017, 13:38, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Sylva
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 306
Registrován: 06 črc 2012, 13:02
11
Lokalita: Ostrava - Dubina

Re: SU 152 od začátečníka

Příspěvek od Sylva »

Zdravím pánové,
tak jsem se dostal kousek dál. Vlepil jsem ložiska na zpevnění hnací hřídele

.
No a dále jsem lepil poklopy, brousil, dělal sváry atd., však to znáte



Včera jsem se ve sklepě pustil do nástřiku základu




Bohužel mám velký problém s koncovým dílem hlavně - omlouvám se nevím jak se ten bazmek jmenuje, ten vypadá hrozně a už opravdu nevím jak ho dobrousit, žebrování je zešikma, jednotlivé lamely se lámou, no tragédie

Dnes jsem se posti do nástřiku zelenou, ale foto ještě nemám a na podvozem mi došla barva, tak jsem hned objednal další.

Jinak všem přeji krásné svátky a do nového roku hlavně to zdraví, protože bez tohoto to prostě nejde.
Čus Ivo puffy
Naposledy upravil(a) sourekv dne 08 črc 2017, 16:41, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
baca
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 676
Registrován: 12 bře 2010, 20:50
14
Lokalita: Ořechov

Re: SU 152 od začátečníka

Příspěvek od baca »

Pěkná práce,ten bazmek se jmenuje ústová brzda england england england .
pajak7

Re: SU 152 od začátečníka

Příspěvek od pajak7 »

Super počin ahoj ahoj ahoj ahoj
Uživatelský avatar
Sylva
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 306
Registrován: 06 črc 2012, 13:02
11
Lokalita: Ostrava - Dubina

Re: SU 152 od začátečníka

Příspěvek od Sylva »

Pokud si dobře pamatuji, tak tobě jí dělal nějaký šikula, nemáš v záloze ještě jednu :-[, odkoupím a dobře zaplatím :-X a nikomu to neřeknu.
Odpovědět

Zpět na „ISU-152“