Torro Panther Ausf.G

Odpovědět
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1167
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od Drake »

Nějak se to tu kromě Pechyho nehýbe, tak hodím pár fotek z postupu na starém Pantheru.
Krémák mě už dávno štval se svým rýpáním ohledně střeliště na Pantheru, tak jsem se do toho pustil, bylo to docela jednoduché.......
Vyvrtat díru do trupu.
Obrázek
Osadit odlitek střeliště z RCtank.de
Obrázek
A vše nabarvit.......tady jsem původně chtěl nechat střeliště v suříkově červené základovce, ale takhle obří červenej weakspott by si prostě posádka nemohla v boji nechat na tanku, takže šup do kamufláže.
Obrázek
Dílo je hotovo, nakonec jsem to ještě sladil pigmentama aby nátěr nebyl "nový" ale foto kvůli slabému světlu jsem už nedělal.
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1167
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od Drake »

Jelikož starý Panther byl airsoft verze a já chtěl zákluz tak při přestavbě vany a elektroniky jsem se rozhodl vylágrovat i BB systém a namontovat zákluz se zábleskem. Na Panzeru IV a Shermanu jsem dělal zákluzový systém z destiček plasticardu a to nebylo ono, sice to funguje, ale je to křehké, takže jsem přemýšlel nad využitím 3D tisku. Zákluz byl původně dělaný na T-34/76, ale trošku jsem to přehnal s délkou závěru zbraně. Nakreslil jsem si to v práci, poslal Ivanovi který byl tak hodný a prototyp mi vytiskl. Doma bylo rozčarování že jsem udělal chybu a do věže Téčka se to vlezlo jen tak tak.......ale pak mě napadlo to nacpat do věže překopávaného Pantheru a SUPER. závěr zákluzového systému tam padl jako prdel na hrnec 8-)
Celý závěr je uchycen čtyřmi vruty na vnitřní masku kanonu.
Obrázek
Sedí to krásně a je to pevné.
Obrázek
Při montáži do věže je trochu problém s depresí kanonu, je o dva stupně menší než u reálného tanku kvůli táhlům zákluzového serva k závěru.
Obrázek
Nicméně ve věži je zase dostatek místa pro kabeláž, serva nebo nějaké dodatečné funkce na figurce velitele.
Obrázek
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1167
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od Drake »

Zde ještě video z funkce zákluzu, výchylky serva se doladí na elektronice.
https://www.rajce.idnes.cz/otzdrake/alb ... 1632192906
pechy
PzKpfw III
PzKpfw III
Příspěvky: 59
Registrován: 08 led 2024, 17:25
Lokalita: Sázava

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od pechy »

Super práce ahoj
Odpovědět

Zpět na „Panther“