Torro Panther Ausf.G

Odpovědět
kremak432
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 467
Registrován: 19 říj 2015, 09:14
8
Lokalita: Starý plzenec

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od kremak432 »

Jen tak dál, zatím to vypadá velice slušně. Ty háky nemusíš řezat, jsou na takových "čepech" a stačí je z druhé strany vytlačit. Když jsem to dělal, tak naštěstí "číňan" nedával moc lepidla a šlo to bez řezání.
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1156
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od Drake »

Díky, to bylo super. puffy Háky jsem až tak detailně nezkoumal zdály se mi na tom deklu přilepené, ale pokud jsou na čepu tak to bude jednodušší.

Jinak jenom malý postřeh, pokud budete vylepšovat svůj Panther o sideskirty, tak je lepší investovat do dražší varianty z leptů, na rctank.de mají dvě verze. Já s leptama dělám nerad (nejde mi letování) tak jsem volil variantu z plasticardu. S tím se lépe pracuje, ale úchyty nejsou modelově věrné a jsou velice křehké. Nejlepší by byla varianta se zinkovými odlitky ukotvovacích dílů a spojovacími díly z leptů a samotné desky pak z plasticardu, ale tuto variantu bohužel nevedou. No pomalu se učím a myslím že druhý tank který už se mi pomalu zhmotňuje v mozkových závitech už bude mnohem lépe zpracovaný z mé strany. Panther bude takový pokusný králík zatím.
kremak432 píše:Jen tak dál, zatím to vypadá velice slušně. Ty háky nemusíš řezat, jsou na takových "čepech" a stačí je z druhé strany vytlačit. Když jsem to dělal, tak naštěstí "číňan" nedával moc lepidla a šlo to bez řezání.
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1156
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od Drake »

Pánové jsem tu zase s všetečným dotazem. Chtěl bych se zeptat jestli netušíte zda byla ochrana proti leteckým útokům v podobě pancéřových desek nad vývěvama chlazení motoru a ventilátorama pouze otázkou polních úprav nebo jestli to bylo zavedené řešení z montážních linek? Projel jsem snad už stovky fotek Pantherů, ale tuto úpravu jsem našel jen snad na dvou nebo tří fotkách, tak dumám jestli to má cenu na Panther dávat. Potom bych měl ještě dotaz na uchycení kanystrů na benzín, u standartního řešení výfukových rour byly kanystry uchycené mezi zadní bedny na materiál a výfukové roury, ale Panther od Tora má jiné řešení výfuků a kanystry se tam nevlezou. Měl jsem teda připravené řešení že bych jeden hodil na pancéřovou desku nad zadní vývěvou chlazení a další kanystry na místo článků pásů na bocích motorového prostoru. Čím víc zabředávám do studia fotek tak tím víc se mi zdá že co vozidlo to originál...........
Uživatelský avatar
Milan
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 2784
Registrován: 28 led 2009, 23:54
15
Lokalita: Cvrčovice,Brno-venkov

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od Milan »

Jaký si to uděláš ,takový to máš....
Udělej tak ,jak se to líbí tobě.Samozřejmě trochu postuduj abys nedělal nesmysly.
hranicak11
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1027
Registrován: 23 lis 2013, 13:01
10
Lokalita: Krásná u Aše

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od hranicak11 »

Ahoj ty kanystry (řekl bych spíše na vodu) u výfuků měli Panthery A, D u G už ne, a s těmi přídavnými pancíři, podle mě to z fabriky nebylo, ale to je jen názor, nejčastěji to jde vidět na pantherech z Italie. Měli to dokonce i na věži

Obrázek
Naposledy upravil(a) hranicak11 dne 09 zář 2017, 19:04, celkem upraveno 1 x.
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1156
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od Drake »

JJ byly to nejspíš kanystry na vodu, uvědomil jsem si pozdě že by asi nedělalo dobře mít hned vedle výfukových rour kanystr s benzínem, jinak add. ta pancéřová ochrana, dle četnosti na fotkách a absenci desek na fotkách strojů na továrním nádvoří bych to taky hádal na dílenskou úpravu. Každopádně nejspíš budu dělat marking některé z jednotek na Východní frontě tak tam ty desky dám, je to takové ozvláštnění modelu, navíc všechny tři fotky co jsem našel byly z Východní fronty.
hranicak11
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1027
Registrován: 23 lis 2013, 13:01
10
Lokalita: Krásná u Aše

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od hranicak11 »

Nejlépší je si vybrat konkrétní stroj a jet podle fotek ktere k tomu najdeš ahoj
kremak432
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 467
Registrován: 19 říj 2015, 09:14
8
Lokalita: Starý plzenec

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od kremak432 »

Sudy a kanystry s benzinem se vozily na Panzer III, tj. v době kdy se provozovala blesková válka. V době nasazení Pantherů se už nevozily, protože se vedly obranné boje na zdrženou a za druhé do nich ani neměli co nalít, protože byl chronický nedostatek pohoných hmot všeobecně. Nad motorový prostor by si sudy nebo kanystry s benzínem dal jenom blázen nebo šílenec a dát si místo náhradních článků 20l kanystry s benzinem při žíznivosti motorů bylo zbytečné. Z toho vyplývá tak jedině kanystr na vodu.
LK88
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1598
Registrován: 23 dub 2015, 18:28
8
Lokalita: praha 9 vysočany

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od LK88 »

http://www.panther1944.de/index.php/en/ ... fikationen
pancire antiaircraft -protiletecka ochrana, byly polni uprava, bylo to i na JP, rekl bych ze Normandie
Uživatelský avatar
Ody
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 562
Registrován: 12 kvě 2012, 10:08
11
Lokalita: Plzeň

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od Ody »

V tomto odkaze je foto Panthera z Normandie 1944 s kanystry na bocích ...

https://forum.warthunder.com/index.php? ... man-tanks/

Není pochopitelně jasné, jestli jsou prázdné, s vodou nebo s benzínem, nicméně kanystry to jsou ... ahoj
Odpovědět

Zpět na „Panther“