Torro Panther Ausf.G

Odpovědět
Uživatelský avatar
zander
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1448
Registrován: 25 čer 2010, 18:47
13
Lokalita: Praha 5 Radotín

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od zander »

rád jsem ti pomohl...

M.
"Rytířský v boji, bdělí v míru"
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1156
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od Drake »

Tak zase dám aspoň nějakou fotečku z prací, poslední dobou nějak není na modelařinu nálada, ale koupil jsem si knihu o Pantheru je tam spousta zajímavých foto a informací hlavně o interiéru apod. Trošku mě teda zklamalo že tam nění moc barevných fotek nebo kamufláží, ale i tak hodně zajímavá kniha, doufám že mě trochu nakopne k další činnosti.
Obrázek
Obrázek
Korbu už mám nastříkanou komplet, vyšlo to hodně pěkně, je to prakticky nachystané na nastříkání kamuflážních skvrn, ale jak jsem psal není vůle. Navíc trochu tápu nad vylepšením veže, uchyty, oka apod, taky potřebuju udělat novou konzolu na protiletadlový MG34 a další detaily.
Uživatelský avatar
Milan
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 2784
Registrován: 28 led 2009, 23:54
15
Lokalita: Cvrčovice,Brno-venkov

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od Milan »

Ale směr jsi nabral správnej.Panterů moc není a tak to na tankodromu bude obohacení.Jinak pěkná práce.
sakulajda
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3206
Registrován: 28 led 2009, 22:03
15
Lokalita: Dolní Kounice

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od sakulajda »

dobře ty ;)
Články:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
LK88
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1598
Registrován: 23 dub 2015, 18:28
8
Lokalita: praha 9 vysočany

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od LK88 »

vypada to velice pekne, libi se mi ze to mas tak jak to bylo , surik zaklad a pak barva, parada, uchty atd udelas i konzolu na MG, ja ji delal na PZIV z medenyho dratu a mosazi pajkou, uchyty jsem delal na Jagdp. z plechu taky pajenim,udelat se da ledacos ;-) to zmaknes je videt ze jsi sikula, jinak ja jako inspiraci pouzivam na netu fota walkaround, vetsinou celkem detailne nafocene tanky a nebo Pinterest, jde ti to bajecne ;) ahoj
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1156
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od Drake »

Jj díky chlapi :) Jinak konzolu už trošku v hlavě mám, našel jsem i nějaká fota, popravdě bych nechal tu původní, ale koupil jsem pouche s nábojovými pásy co se dávaly do takové vidlice na konzole, nemít ty krabice tak asi nechám konzolu původní. K těm okám, na věži Panthery měly šest na každé straně po třech ve dvou výškách to už mám odměřené a navrtané, nicméně kromě pár fotek kde na těch okách byly poběšené batohy, helmy nebo drobná výstroj posádky netuším k čemu byly, jedinné co mě trochu navedlo jsou právě oka na Laďově Jagdpantheru kde jimi má provlečená lanka za které se nejspíš dávalo maskování....větve, celty a sítě, Na stranu velitele a střelce budu dávat ještě háky a na ně části pásů. Myslel jsem si že o Pantheru toho vím hodně, ale čím víc do toho zabředávám tím víc zjišťuju že vlastně toho vím o detailech a různých úpravách hodně málo.
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1156
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od Drake »

Ještě něco malinko k vrstvení barev, proč to vlastně dělám takhle "složitě". Dřív už jsem udělal pár modelů v měřítku 1/35 a 1/72 tuším verzi A a D a barvy pořád nebyly to pravé ořechové, stříkal jsem zrovna dunkelgelb na světle šedý primer, tady jsem si první zkusil na kus plastu tuhle variantu a potom variantu kdy jsem dal na primer první suříkovou, následný nástřik tmavě žlutou pak získal mnohem autentičtější nádech, alespoň pokud to srovnám se dvěma real Panthery (v německu a ve francii) co jsem viděl.
Naposledy upravil(a) Drake dne 08 lis 2017, 20:40, celkem upraveno 1 x.
LK88
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1598
Registrován: 23 dub 2015, 18:28
8
Lokalita: praha 9 vysočany

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od LK88 »

ono můžeš něco trošku pozměnit na detailech atd, probíhaly často různé " polní modifikace-úpravy " tak vznikly i protiletadlové dodatečné plechové kryty chladiču ale i věže atd, takže se nic nestane když různé držáky trošku přizpůsobíš sobě a tvému oku
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1156
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od Drake »

Pánové napadla mě jedna taková myšlenka a poptám se tu :) Nevyrábí některá firma resinovou konverzní sadu pro Bergpanther? Jde mi víceméně hlavně o zadní opěrnou radlici, pokud by byla nástavba nad korbou a díly jeřábu tak by to nebylo špatné, ale není to nutné tyto díly bych si byl schopný zbastlit :) Prostě mi zbyl prakticky celý Panther bez věže a tak dumám jak ty díly včetně elektroniky využít......zatím jsem byl rozhodnutý pro Jagdpanther ale co listuju novou knihou tak mi padl do oka i Bergpanther :)
LK88
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1598
Registrován: 23 dub 2015, 18:28
8
Lokalita: praha 9 vysočany

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od LK88 »

taky jsem videl foto panthera bez kanonu s radlici vpredu, vicemene se pouzival jako pluh treba ve mestech po bombardovani k uklizeni sute atd
Odpovědět

Zpět na „Panther“