Torro Panther Ausf.G

Odpovědět
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1156
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od Drake »

Já vím, jsem bývalej tankán, jenže člověk už si vlastně tyhle věci po dvaceti letech z armády neuvědomuje (pravda my jsme jeli na naftu která je "bezpečnější", Maybachy ale polykaly benzín). Kanystry v zásadě vyřešený mám, budou nakonec na vodu, bílej kříž přes ně, nápis wasser a zabiju dvě mouchy jednou ranou, budu mít kanystry a vyhnu se dotazům proč to máš zboku/shora na motoru :) První kanystr mám hotovej a nastříkanej základem, teď lámu z kolegy techniku barvení pomocí "loupací" vodičky.....člověk se učí pořád něco nového :D
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1156
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od Drake »

Ty dvě vzpěry podpírající poklop jsou divné, ale velitelská vežička odpovádá verzi D.
mrst píše:tenhle Panther je vůbec nějaký "paskvil"...podívejte se na poklop a dekl velitele
Uživatelský avatar
Ody
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 562
Registrován: 12 kvě 2012, 10:08
11
Lokalita: Plzeň

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od Ody »

mrst píše:tenhle Panther je vůbec nějaký "paskvil"...podívejte se na poklop a dekl velitele
To není paskvil, ale polní úprava verze D. Podpíralo to otevřený dekl a umožnovalo veliteli tanku na něm stát/sedět. puffy
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1156
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od Drake »

Aby řeč nestála, tak aspoň fotečka z práce. Bordelu na stole si nevšímejte :D
Obrázek
Zatím mám jen jednu stranu, chci s tím udělat jízdní testy abych viděl jak se pláty budou chovat, mám strach že mi to může vletět do pásů, tak ještě popřemýšlím o nějakém vypodložení nebo zafixování.
Uživatelský avatar
Milan
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 2784
Registrován: 28 led 2009, 23:54
15
Lokalita: Cvrčovice,Brno-venkov

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od Milan »

Chtělo by to vkládat fotky takto :


Prostuduj stať " Psaní příspěvků"
Naposledy upravil(a) Milan dne 10 zář 2017, 20:26, celkem upraveno 1 x.
kremak432
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 467
Registrován: 19 říj 2015, 09:14
8
Lokalita: Starý plzenec

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od kremak432 »

Přídavné pancíře Ti do pásů "vlétnout" nemohou, jestliže jsi udělal jejich držáky přesně dle originálu, tak ty držáky mají pod závěsným "hákem" tzv. opěrnou plošku právě proti tomu, aby se k pásům nemohly dostat.
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1156
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od Drake »

Omlouvám se, budu se muset naučit v nějakém programu ty fotky zmenšit na požadovanou šířku 800 pixelů. Jinak vkládal jsem přes ukonku IMG tak jak jsem zvyklý z obdobných fór, ikonky přímo na rajče jsem si původně nevšiml. Polepším se :)
Milan píše:Chtělo by to vkládat fotky takto :


Prostuduj stať " Psaní příspěvků"
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1156
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od Drake »

Vyřešeno, ta ploška byla příliš krátká, moc jsem nevěřil že to tu desku udrží, ale když tam naskládám vše i distanční podložku do místa spoje ,tak je ta závěsná deska cca. 5mm možná více od pásu a ani při jízdě ve svahu kdy je tank nakloněný tak desky nemají tendenci jít k pásu na dotek. Panthery D měly ten systém zavěšení krapet jiný a ta opěrná část byla mnohem delší. U toho Géčka mě to trochu zmátlo.
kremak432 píše:Přídavné pancíře Ti do pásů "vlétnout" nemohou, jestliže jsi udělal jejich držáky přesně dle originálu, tak ty držáky mají pod závěsným "hákem" tzv. opěrnou plošku právě proti tomu, aby se k pásům nemohly dostat.
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1156
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od Drake »

Pánové, v pátek mi přišla vana na Panthera, měl bych takový všetečný dotaz, je lepší vyměnit pojezdová kola za kovová nebo můžu nechat původní plastová? (hnací a napínací kola už kovová mám) Torzní odpružení je mnohem tužší a s nižším zdvihem než u plastové vany, ale počítám ještě s novou věží tak snad to bude dobré po větším zatížení. Zatím vanu jen plánuju nachystat, osadit ložiskama, možná upravit zadní napínáky a nastříkat, s instalací na tank počítám až bude Elmod a komplet nová elektrika.

Obrázek
Naposledy upravil(a) Drake dne 25 zář 2017, 12:50, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Milan
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 2784
Registrován: 28 led 2009, 23:54
15
Lokalita: Cvrčovice,Brno-venkov

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od Milan »

Tvůj dotaz má dvě roviny.Jistě by postačily nechat plastový.Klidně bych to tak řešil.Stačí udělat nějaký slušný vložky do kol a nebo se na to v tuto chvíli vyprdnout a nechat tak.Vložky můžeš dodělat kdykoliv.
Oproti tomu kovová pojezdová kola dostanou váhu co nejníže a zpravidla ti bude tank lépe kopírovat povrch.
Ale dá se toho dosáhnout i s plastem.Neuděláš zásadí chybu ať se rozhodneš jakkoliv.
Odpovědět

Zpět na „Panther“