tanky made in Banská Bystrica

Vyřízené aktivace
všetkých zdravím

tanky made in Banská Bystrica

Příspěvek od všetkých zdravím »

Zdravím,
rád by som sa trochu predstavil.Ako malý som robil statické modely a ako takmer každé dieťa som s tým časom prestal.Teraz som už celkom veľký a ako strojár sa venujem 3D tlači a CAD modelovaniu.Radosť z tankov mi samozrejme ostala.Pred cca pol rokom som bol komunitou 3D tlače vyhecovaný k tlači tanku.Veľa ľudí tlačí statické modely tankov len tak na poličku.Z 2-3 dielov.Nechcel som ale tank ktorý majú všetci, tak som si začal pomaly kresliť T-14 Armata v mierke 1:1 s tým, že sa neskôr uvidí aká bude konečná veľkosť.No a ako som modeloval, tak som vymodeloval všetky detaily čo som našiel po fotkách.Bolo teda rozhodnuté že to nebude na poličku a ani z 3 dielov - z titulu vyniknutia týchto detailov.Kedže teda bolo rozhodnuté o mierke 1:16, samozrejme sa z toho automaticky stal RC tank.Ubehlo 7 mesiacov, veľa výziev a technických problémov bolo prekonaných a nakoniec sa mi podarilo naprojektovať RC Armatu plne pripravenú na 3D tlač.Práve dokončujem korbu (už len jeden blatník).
Tak nejak som prišiel náhodou k RC tankom a hodlám v tom pokračovať.Na sociálnych sieťach sa to stretlo s veľmi pozitívnym ohlasom, preto som sa rozhodol pre komerčný predaj a založenie značky obsahujúcej veľa zaujímavých vozidiel ( dalšie na rade sú STRV-103 a Bat-Chat 25t).Po stavbe druhého prototypu (už teraz značne vylepšený oproti tomu ešte nedokončenému) hodlám požiadať UralVagonZavod o uvoľnenie licencie na predaj a tank predávať ako stiahnuteľný 3D model pripravený na tlač, vrátane návodu a všetkého potrebného.
Stavba prebieha vždy keď mám čas, ale pracujem na zmeny a tak som rád že mám tých pár hodín na tlač a lepenie - fotiek mám málo a hlavne neviem fotiť :D
Ak by bol záujem tak niekoho požiadam nech to poriadne pofotí a založím vlákno kde by som to podrobnejšie rozobral.

s pozdravom
50koruny

Obrázek

Obrázek

Obrázek
LK88
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1598
Registrován: 23 dub 2015, 18:28
8
Lokalita: praha 9 vysočany

Re: tanky made in Banská Bystrica

Příspěvek od LK88 »

ahoj, připojuji se k Jardovi, konečně někdo kdo není skoupí na slovo a rozepsal se o sobě, akorát ,nevím jak ostatní , ale já obrázky nevidím, jinak tě vítám ahoj
Uživatelský avatar
Shotek
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1047
Registrován: 19 bře 2013, 10:21
11
Lokalita: Praha 9

Re: tanky made in Banská Bystrica

Příspěvek od Shotek »

Ahoj,
zní to moc zajímavě.
Obrázky ale taky nevidím...
ahoj
Uživatelský avatar
solo
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1233
Registrován: 04 dub 2013, 16:38
11
Lokalita: Poprad

Re: tanky made in Banská Bystrica

Příspěvek od solo »

Ahoj.Tiež by som Ťa privítal tu,na fóre.Chystáme akciu v BB 29.8.Mohol by si sa zastaviť v model.predajni ALL MODEL u pána J.KRŠIAKA a ten ti povie viac.A v Poprade máme teraz výstavu rc modelov10.6. v MAXe PMD. solo
,,Z tohto klubu sa neodchádza, buď Ťa vyhodia,alebo ,,Tu,, zomrieš....,,
drozd60
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 282
Registrován: 14 zář 2014, 08:35
9
Lokalita: Slaný,

Re: tanky made in Banská Bystrica

Příspěvek od drozd60 »

Ahoj
Vítám tě na foru. Armatu mám též v plánu, v 3D tisku jenom některé věci, jinak jako přestavba ZTZ 99. Nyní se synem připravujeme do tisku tank řady IS. Takže bychom mohli vyměnit některé zkušenost ze stavby s využitím 3d tisku.
Pepa
Uživatelský avatar
sourekv
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 878
Registrován: 22 zář 2009, 21:49
14
Lokalita: Praha

Re: tanky made in Banská Bystrica

Příspěvek od sourekv »

Uživatel byl aktivován.
Mysleli jsme to dobře, ale dopadlo to jako vždycky
Uživatelský avatar
50koruny
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 299
Registrován: 02 čer 2017, 03:23
6
Lokalita: Banská Bystrica

Re: tanky made in Banská Bystrica

Příspěvek od 50koruny »

díky za prijatie.

drozd60 - velmi rád.toto je komplet tlačené (aj odpruženie a napínanie) a ja sám sa za modelára nepokladám - moja parketa je 3D tlač.s tým viem poradiť (robím si svoje stroje a tento mesiac som mal aj prednášku) a ja zase potrebujem poradiť s modelárskymi záležitosťami.žiadny model okrem toho prototypu Armaty ani nemám.dokonca časujem plánom zohnať pár betatesterov, ktorý by mi poskytli spätnú väzbu ohľadne pohodlia a prehladnosti stavby a hlavne náročnosti tlače.

solo- samozrejme že dobre viem kto je pán Kršiak.veď som z BB ;) o akcii viem a dúfam že to dovtedy stihnem skompletovať.to je taký môj termín stavby čo by som chcel dodržať.

včera urobila Armata prvé kroky - mám za sebou nudné a dlhé skladanie pásov, ale stálo to za to.komu by sa pásy skladať nechceli, bude môcť použiť verziu kolies pre pásy z Heng Long T-90, len bude potrebovať aspoň 3 kusy.natočím nejaké video hneď ako budem mať možnosť a spískam nejaký topic kde uvediem podrobnosti.je to dosť zvláštna stavba - hlavne z vnútra, pretože som nemal v ruke žiadny RC tank keď som to začal projektovať a tak sa to dosť odlišuje od bežne vyrábaných modelov.takmer nič neni ako býva :D
facebook.com/warprints
Uživatelský avatar
solo
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1233
Registrován: 04 dub 2013, 16:38
11
Lokalita: Poprad

Re: tanky made in Banská Bystrica

Příspěvek od solo »

Ahoj.Som rád,že budeme mať -svojho-tlačiara a to 3D! Tú ARMATU daj 1:1:) solo
,,Z tohto klubu sa neodchádza, buď Ťa vyhodia,alebo ,,Tu,, zomrieš....,,
drozd60
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 282
Registrován: 14 zář 2014, 08:35
9
Lokalita: Slaný,

Re: tanky made in Banská Bystrica

Příspěvek od drozd60 »

Ahoj
Jestli není tajemství na jaké tiskárně to tiskneš?
Podle fotky je to ABS, tloušťka vrstvy hádám 0,3.
Asi bych přivítal více fotek. My momentálně tiskneme díly na IS 3. (Viz příspěvek), Tiskárna Da Vinci 2 Duo
Vana je ale kovová.
Pepa
Uživatelský avatar
50koruny
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 299
Registrován: 02 čer 2017, 03:23
6
Lokalita: Banská Bystrica

Re: tanky made in Banská Bystrica

Příspěvek od 50koruny »

vrstva je od 0,1 do 0,25mm.použíté budú 4 rôzne materiály.vnútorná korba je z PET(G) kôli teplote a veľkosti - tá je 0,2 alebo 0,25.už neviem.väčšina mechanických dielov a pásy sú z ABS.no a všetko čo je biele je PLA - výška od 0,1 do 0,15mm (len tie bočné biele diely na spodku korby sú 0,2 vrstva a 0,4 tryska tuším).
väčšina dielov z PLA musí byť tlačené tryskou 0,3mm - nie väčšou.detaily sú modelované od začiatku pre túto trysku.
zástery budú samozrejme z flexu.

tlačiareň je moja vlastná konštrukcia na základe môjho už nebohého Rebela II.dual bowden extruder.všetko dôležité je vyrobené z kovu v presnosti h6.
tu je celkom podrobne rozobratá, ak teda nevadí že postujem odkaz z iného fóra...
http://www.rebelove.org/viewtopic.php?f=9&t=1253
facebook.com/warprints
Odpovědět

Zpět na „Aktivovaní“