T-34/85 vzor 1944 ze statiky Trumpeter

Odpovědět
Uživatelský avatar
Shotek
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1047
Registrován: 19 bře 2013, 10:21
11
Lokalita: Praha 9

Re: T-34/85 vzor 1944 ze statiky Trumpeter

Příspěvek od Shotek »

LK88 píše:vypadá to báječně takhle v kovu a s ložiskama, jsem zvědavý jak vymyslíš to otáčení..
to jsem taky zvědav sousede :D
jako motor asi použiju upravené servo, ale hlavně přemýšlím, jak vyřešit přenos síly na věnec, aby to na výšku zabralo co nejmíň místa...
Lešany se blíží, ale tohle asi do té doby nedám dohromady. Maximálně tu věž nějak provizorně sesadím na korbu, abych projel a prověřil upravený podvozek :roll:

Ačkoliv první jízdní zkoušky podvozku v terénu na akci Kbely proběhly celkem úspěšně, ukázala se i potřeba menších úprav. Hlavně proti pronikání písku a nečistot do korby.
Potom taky úprava napínáku, kterému přibude možnost zafixování napevno v určité poloze pro případ nutnosti.

Takže jsem si vyrobil jednoduchý přípravek, abych mohl soustředně odvrtat plast korby kolem vstupů čepů ramen a do toho zalepit zakrytovaná ložiska, která místo utěsní. Je to jen kus obyčejného šroubu upravený do potřebného tvaru, protože na strouhání plastu není potřeba řešit tvrdost.

Výsledkem je korba lépe utěsněná kolem čepů pojezdu, napínáku i hnacího kola.

Obrázek

Obrázek

Obrázek


ahoj

http://shotek-t34.rajce.idnes.cz/T-34_8 ... y_No._183/
Naposledy upravil(a) Shotek dne 10 úno 2019, 18:23, celkem upraveno 1 x.
LK88
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1598
Registrován: 23 dub 2015, 18:28
8
Lokalita: praha 9 vysočany

Re: T-34/85 vzor 1944 ze statiky Trumpeter

Příspěvek od LK88 »

no super, takže jsi vyrobil takovou frézku na plast barman , vypadá to bezvadně, s těmi ložisky to bude paráda a budeš mít klid že máš těsno..
Uživatelský avatar
solo
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1230
Registrován: 04 dub 2013, 16:38
10
Lokalita: Poprad

Re: T-34/85 vzor 1944 ze statiky Trumpeter

Příspěvek od solo »

Ako píše kolega tu z fóra.Nebáť sa zarezať!Po tak dlhom čase,čo si nad tým strávil príde ten čas osláv. ahoj solo
,,Z tohto klubu sa neodchádza, buď Ťa vyhodia,alebo ,,Tu,, zomrieš....,,
Uživatelský avatar
50koruny
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 299
Registrován: 02 čer 2017, 03:23
6
Lokalita: Banská Bystrica

Re: T-34/85 vzor 1944 ze statiky Trumpeter

Příspěvek od 50koruny »

pekné.čo sa týka otáčania veže - tiež som čosi podobné prednedávnom riešil.podarilo sa mi vymyslieť systém, ktorý umožňuje nastavenie vôle samotného uloženia a dokonca aj vôle medzi ozubením velkého kolesa a ozubením motora.
1 ložisko je pevné a 2 sa dajú pritláčať podla potreby na tesno.motor je nainštalovaný na doske s tými 2 ložiskami (633zz).
je to navrhnuté na Torro 360° set - ten menší.to by sa tam iste zmestilo.
hádam to na obrázkoch dobre vidno.

facebook.com/warprints
Uživatelský avatar
Shotek
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1047
Registrován: 19 bře 2013, 10:21
11
Lokalita: Praha 9

Re: T-34/85 vzor 1944 ze statiky Trumpeter

Příspěvek od Shotek »

pánové díky za komenty
50koruny píše:pekné.čo sa týka otáčania veže - tiež som čosi podobné prednedávnom riešil.podarilo sa mi vymyslieť systém, ktorý umožňuje nastavenie vôle samotného uloženia a dokonca aj vôle medzi ozubením velkého kolesa a ozubením motora.
1 ložisko je pevné a 2 sa dajú pritláčať podla potreby na tesno.motor je nainštalovaný na doske s tými 2 ložiskami (633zz).
je to navrhnuté na Torro 360° set - ten menší.to by sa tam iste zmestilo.
hádam to na obrázkoch dobre vidno.
Dík za tip. Chápu jak to máš a to nastavení vůle bude super, to jsem já neřešil. Ale já tam ten origo ozub. věnec a motor nemám kam dát, musím to vymyslet jinak :roll:
Uživatelský avatar
Faly
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 520
Registrován: 29 kvě 2017, 10:15
6
Lokalita: Slaný

Re: T-34/85 vzor 1944 ze statiky Trumpeter

Příspěvek od Faly »

Super upravy, dobra inspirace;), drzim palec
V týmu s Drozd60,
IS-7, T-10, Kraz 255V + podval; IS-3; KV-85; T-90; Faun; MAZ
Uživatelský avatar
50koruny
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 299
Registrován: 02 čer 2017, 03:23
6
Lokalita: Banská Bystrica

Re: T-34/85 vzor 1944 ze statiky Trumpeter

Příspěvek od 50koruny »

Shotek píše:Dík za tip. Chápu jak to máš a to nastavení vůle bude super, to jsem já neřešil. Ale já tam ten origo ozub. věnec a motor nemám kam dát, musím to vymyslet jinak :roll:
škoda :-| origo veniec sú tie jemné zuby na vrchu korby? vyzerá to skôr ako nefunkčná replika skutočne autentického otáčania.ak je to z polystyrénu tak by som pri takom malom module zubu tomu veľmi neveril.aspoň mne prídu tie zúbky krehké.
alebo sa mýlim?vela mi toho rukami neprešlo, takže je možné že sa to široko a dlho používa.
facebook.com/warprints
Uživatelský avatar
Shotek
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1047
Registrován: 19 bře 2013, 10:21
11
Lokalita: Praha 9

Re: T-34/85 vzor 1944 ze statiky Trumpeter

Příspěvek od Shotek »

50koruny píše:
Shotek píše:Dík za tip. Chápu jak to máš a to nastavení vůle bude super, to jsem já neřešil. Ale já tam ten origo ozub. věnec a motor nemám kam dát, musím to vymyslet jinak :roll:
škoda :-| origo veniec sú tie jemné zuby na vrchu korby? vyzerá to skôr ako nefunkčná replika skutočne autentického otáčania.ak je to z polystyrénu tak by som pri takom malom module zubu tomu veľmi neveril.aspoň mne prídu tie zúbky krehké.
alebo sa mýlim?vela mi toho rukami neprešlo, takže je možné že sa to široko a dlho používa.
ano, ty zoubky jsou replika originál ozubení skutečného mechanismu, protože se jedná o přestavbu statického modelu, který tento detail má, ale na pohon se to nedá samozřejmě použít z důvodů které píšeš... ;)
Uživatelský avatar
50koruny
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 299
Registrován: 02 čer 2017, 03:23
6
Lokalita: Banská Bystrica

Re: T-34/85 vzor 1944 ze statiky Trumpeter

Příspěvek od 50koruny »

akurát rozmýšlam ako by sa tam zmestil klasický pohon veže.jedine rozšíriť mechanizmus otáčania o jedno ozubené koleso.kónické.a motor by sa umiestnil šikmo - na predný pancier.kónické koleso by sa spravilo ako "nadstavba" motora a umožnila by umiestnenie motora pod uhlom.
s 3D tlačou je to dosť možné vyrobiť.len by bolo treba všetko odmerať a nakresliť.torro mechanizmus otáčania vrátane motora mám nakreslený.používam ho pri konštrukcii.
tak by bolo treba pomerať len korbu.
facebook.com/warprints
Uživatelský avatar
Shotek
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1047
Registrován: 19 bře 2013, 10:21
11
Lokalita: Praha 9

Re: T-34/85 vzor 1944 ze statiky Trumpeter

Příspěvek od Shotek »

50koruny píše:akurát rozmýšlam ako by sa tam zmestil klasický pohon veže.jedine rozšíriť mechanizmus otáčania o jedno ozubené koleso.kónické.a motor by sa umiestnil šikmo - na predný pancier.kónické koleso by sa spravilo ako "nadstavba" motora a umožnila by umiestnenie motora pod uhlom.
s 3D tlačou je to dosť možné vyrobiť.len by bolo treba všetko odmerať a nakresliť.torro mechanizmus otáčania vrátane motora mám nakreslený.používam ho pri konštrukcii.
tak by bolo treba pomerať len korbu.
Díky za snahu, vážím si toho ale nelam si s tím zbytečně hlavu!
V tuto chvíli musím co nejlíp porovnat spodek korby - aku, elektroniku, repro atd. a to bude mým tempem nějakou chvíli trvat. Potom to teprve budu moct nějak oměřit...

ahoj
Odpovědět

Zpět na „T-34“