Torro Panther Ausf.G

Odpovědět
Uživatelský avatar
Milan
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 2784
Registrován: 28 led 2009, 23:54
15
Lokalita: Cvrčovice,Brno-venkov

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od Milan »

Neexperimentuj ! 20 x vyzkoušeno,pilník a pak snad jemný smirek.Věř mě.
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1156
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od Drake »

O.k. dám tedy na Tvé rady. 8-)
drozd60
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 282
Registrován: 14 zář 2014, 08:35
9
Lokalita: Slaný,

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od drozd60 »

Ahoj
Proč řešit ložiska z Německa? Já je nakupuji vcelku lacino na Tobex.cz
http://www.tobex.cz/eshop/eshop-loziska ... norada.htm
Pepa
Uživatelský avatar
Milan
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 2784
Registrován: 28 led 2009, 23:54
15
Lokalita: Cvrčovice,Brno-venkov

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od Milan »

Já je kupuji u nás v kovomatě za 20 Kč.Do Tigra je lepím dvousložkovou plastelínou pod dekl co je za hnacím kolem a funguje skvěle.Rozměr 8x16x5 nebo 4.
LK88
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1598
Registrován: 23 dub 2015, 18:28
8
Lokalita: praha 9 vysočany

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od LK88 »

Drake píše:Tak zase byla chvilka času tak se mi podařilo bez řezání vyměnit světlomet, dodělat svary na věži a odpreparovat šetrně oba boxy na zadním čele. Přemýšlím že bych odřezal stropy boxů a udělal na ně dvířka jen dumám z čeho a jak udělat pantíky, neřešili jste někdo už tuhle věc? 8-) Navíc budu muset pořešit nákup ložisek do kovové vany díval jsem se na rctank.de a mají dva průměry vnitřního kroužku ložiska které se liší o cca. 9 setin mm, takže zase sejmout pásy sundat hnací kola a sehnat mikrometr::D Už abych ten tank měl složený aby s ním šlo aspoň jezdit..........
..tahle věc- zadní bedny, to asi řešilo mnoho lidí, například já na JP, nejprve jsem udělal jak chceš ty,původní s plechovými víky a pak jsem udělal celé plechové, mám to v sekci JP vyfocené, no jak asi udělat pantíky, bud z plechu nebo pak používám slabé mosazné trubičky
Uživatelský avatar
Shotek
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1047
Registrován: 19 bře 2013, 10:21
11
Lokalita: Praha 9

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od Shotek »

Pokud jde o ložiska, jestli to extra nespěchá, tak co třeba ebay...
https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre ... 3123728306
ahoj
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1156
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od Drake »

Tak ložiska vyřešeny, nakonec jsem našel v pátek ve firmě ve skladu vhodné, jsou to ty co psal Milan s rozměrem 8mm vnitřní kroužek, 16mm vnější a 5mm šířka. Chtěl jsem je původně vzít vzít z nějakého modelářského obchodu, ale tam většinou prodávali jen balení po 10ks.

Add. bedýnky......zatím upravím ty původní, podíval jsem se na rajče fotoalbum LK88 (trošku mě chytila skepse protože k takové parádě jako jeho JP se určitě nedostanu) a mám trochu promyšlené, samozřejmě pro inspiraci i ty pantíky :) Do budoucna ale naplánuju výměnu beden a stejně tak blatníků za kovové, jednou se s těma leptama prostě musím naučit dělat.

Teď momentálně ale spíš řeším barvy na korbu, základ jsem udělal klasicky šedým primerem se kterým mám dobré zkušenosti, dobře drží a kryje, navíc je světlý takže není problém s nanášením dalších barev. Na primer jsem dal červenou suříkovku jako základovku kterou používaly výrobci německých tanků, udělal jsem černej preshading a na místech svarů jsem ho už přestříkl kovovým alcadem. Čili mám přípravu pro camo, ale teď váhám (budu stříkat Vallejovkama) základní barvu bych měl použít Middlestone, tam mám ale z dřívejší 1/35 modelařiny zkušenost že pokud člověk použije olejový wash a weathering tak moc ztmavne, proto používám Stonegrey která je sice v základu světlejší, ale po aplikaci washe ztmavne, stejně tak si nejsem jistý zbývajícími barvami do třítónovky, zelenou jsem vetšinou na menší modely používal Reflective green a hnědou Chocolate brown, ty si ale myslím nejsou zcela přesné (Je teda otázka jestli dělat přesně, protože výrobci a dílny Wehrmachtu ke konci války stříkali prakticky vším co měli po ruce). Jaké barvy (odstíny) používáte? Camo mám vybrané mělo by se jednat o třítónovku z roku 1944/45 a je to jeden z Pantherů zanechaných na území ČR ustupujícími jednotkami.
Uživatelský avatar
zander
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1448
Registrován: 25 čer 2010, 18:47
13
Lokalita: Praha 5 Radotín

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od zander »

koukni sem...
http://auradesign.eu/camo_p_wh.htm
a tady spousta modelářských publikací s tipy a triky atd...vše jde stáhnout, jen u těchle stránek doporučuji mít dobrý antivir....člověk nikdy neví, ale sám toho od nich má staženo dost a žádný problém, pokud ho máš....
http://www.farposst.ru/category/techno

Michal
Naposledy upravil(a) zander dne 15 říj 2017, 12:49, celkem upraveno 1 x.
"Rytířský v boji, bdělí v míru"
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1156
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od Drake »

Díky Michale :) Mám Avast, platím si ho tak doufám že to nějakou infekci bude schopné zachytit.
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1156
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od Drake »

Tak Vallejo ekvivalenty nalezeny, ještě jednou díky Michale :) Je to dunkelgelb (po roce 43) 71.025, Redbrown (po roce 43) 71.271 a Olivgreen (po roce 43-leden 45) 71.265, bohužel doma mám jen tu tmavěžlutou, takže barvení bude muset počkat naštěstí kamarád co prodává Vallejo barvy má zbylé na skladě tak snad budou ve středu u mě. Koupil jsem od každého dvě, protože jsem stejně slíbil že kamarádovi nastříkám dva hackly, Panzer IVH, Pumu a minometný hackl do Bolt Actionu takže ty barvy využiju :)
Odpovědět

Zpět na „Panther“