BVP-2 ČSLA 1/16 vlastní výroba

Odpovědět
smaily
PzKpfw III
PzKpfw III
Příspěvky: 52
Registrován: 19 srp 2014, 12:38
9
Lokalita: Košice

Re: BVP-2 ČSLA 1/16 vlastní výroba

Příspěvek od smaily »

Parádne, takéto diely by sa netlačili lepšie v SLA tlačiarni? Tie vedia spraviť lepšie rozlíšenie, ale na druhú stranu majú menší print volume (ak sa bavíme o dostupných tlačiarňach). Ideál by asi bolo mať oboje.
Uživatelský avatar
CuMeL
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 826
Registrován: 29 bře 2018, 15:21
6
Lokalita: České Budějovice

Re: BVP-2 ČSLA 1/16 vlastní výroba

Příspěvek od CuMeL »

Moc díky za chválu.
Jinak SLA tiskárna by asi byla lepší, zrovna na takovéto výtisky, akorát ji nemám ;)
Nicméně je na zváženou, zda tisknout na normální FDM tiskárně vrstvou 0,05 mm nebo na SLA vrstvou 0,02 mm. Časově to u SLA bude znatelně delší, ale zase o to kratší by byl post procesing. Takže mě to celkově vychází s časem asi nastejno. Takže jde jen o tu prvotní investici do SLA tiskárny včetně vytvrzovací stanice a pak do nelevných rezinů. No a k tomu ještě obrovská ztráta času, alespoň pro mě, se to celé naučit, aby výsledek stál za to. U mých FDM tiskáren už mám 3 roky zkušeností a jsem schopen s experimentální tryskou 0,15 mm tisknout i vzorový tisk lodičky Benchy v této velikosti a s docela rozumnými detaily:

Obrázek

Ale dost už s prťavostmi. Dotiskl jsem i druhé zadní dveře roje:

Obrázek

A už zbývají je drobnosti (panty, oka, kliky, dveřní pojistky, poziční osvětlení a jiná drobná havěť)
Torro T-34/85................................T-72M1 vlastní výroba
Obrázek
Uživatelský avatar
Faly
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 523
Registrován: 29 kvě 2017, 10:15
6
Lokalita: Slaný

Re: BVP-2 ČSLA 1/16 vlastní výroba

Příspěvek od Faly »

Ahoj, Casove delsi na dlp? Urcite ne, dnes se davaji monochromaticke displeje (4x rychlejsi vytvrzeni nez na barevnych lcd) a osvit je maximalne par sekund na celou vrstvu, je to prave naopak o mnoho rychlejsi nez fdm. Jsou i vodou omyvatelne bio resiny a zadna cistici komora neni potreba
V týmu s Drozd60,
IS-7, T-10, Kraz 255V + podval; IS-3; KV-85; T-90; Faun; MAZ
Uživatelský avatar
CuMeL
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 826
Registrován: 29 bře 2018, 15:21
6
Lokalita: České Budějovice

Re: BVP-2 ČSLA 1/16 vlastní výroba

Příspěvek od CuMeL »

Faly díky za vysvětlení. Tuhle technologii neznám a zůstávám věren standardnímu 3D tisku. Možná někdy v budoucnu.

Já v čase domodeloval panty. Byl to trochu vopruz, ale myslím, že se povedlo:

Obrázek

Výchozí myšlenkou byla snaha o to, že by se měly dveře otevírat vodorovně, tak jak je to v reálu. Proto jsem si vytvořil osu pantů (červená tyčka) a podle ní modeloval vlastní panty.

Domodeloval jsem i část korby a v ní vytvořil otvor pro pant. Na tuto zaoblenou část korby bude doléhat spodní část (šasi).
No a abych to vyzkoušel v reálu, tak jsem horní levý pant vytiskl a zkusil sesadit:

Obrázek

K tomu jsem již domodeloval i kliku, ale na fotce je trochu rozmazaná
Torro T-34/85................................T-72M1 vlastní výroba
Obrázek
Vítek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 781
Registrován: 14 bře 2020, 12:35
4
Lokalita: Týn nad Vltavou

Re: BVP-2 ČSLA 1/16 vlastní výroba

Příspěvek od Vítek »

Krásná práce, o té resinové tiskárně taky uvažuju, ale jen tak že by bylo pěkné ji mít, ale byla by mi asi k ničemu, spíš by to chtělo kvalitnější FDM tiskárnu než je Ender 3 v2, aspoň něco co má duální pohon osy z a samo to kalibruje podložku :D
kremak432
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 471
Registrován: 19 říj 2015, 09:14
8
Lokalita: Starý plzenec

Re: BVP-2 ČSLA 1/16 vlastní výroba

Příspěvek od kremak432 »

Vypadá to luxusně. Bude to parádní model.
Uživatelský avatar
Ivan
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1279
Registrován: 03 dub 2013, 12:08
11
Lokalita: Absolova 89, 624 00 Brno

Re: BVP-2 ČSLA 1/16 vlastní výroba

Příspěvek od Ivan »

Nádhera
Tankistům ZDAR
Ivan, pplk. v.v., Učitel katedry tanků, VAAZ Brno.
http://dragonstanks.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
miki7277
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 216
Registrován: 08 srp 2015, 01:53
8
Lokalita: Hostinné

Re: BVP-2 ČSLA 1/16 vlastní výroba

Příspěvek od miki7277 »

Sleduji od začátku a klobouk dolů ,stavím polomakety a na takové detaily si netroufnu ani ve snu ... Prostě pastva pro oči a nádhera pro každého modeláře . Snad jej uvidím na některé akci , krásný den přeje Milan
Uživatelský avatar
CuMeL
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 826
Registrován: 29 bře 2018, 15:21
6
Lokalita: České Budějovice

Re: BVP-2 ČSLA 1/16 vlastní výroba

Příspěvek od CuMeL »

Pánové díky. Vaše chvála mě těší. Ale myslím, že jsou tady na fóru lepší bouráci, kterým nesahám ani po paty.
A tohle ještě nejsou úplně mrňavé věci, když se dají udržet v ruce, při jejich opracování. Snažím se, aby ty díly vypadaly reálně, ale aby také vydržely nějaký ten provoz. Občas musím improvizovat a změnit výkres, aby ve výsledku při jízdě nic neupadlo.

Jsou však dílky, které už v ruce neudržím, jako například částečky pojistky tažného háku, která vypadá ve výkresu takto:

Obrázek

A při obrušování takto:

Obrázek

Tohle dělám, když mám u jiných dílků technologickou přestávku ;)

Jinak jsem dokončil část spodního levého pantu, zadní poziční osvětlení a krytku zadního levého periskopu:

Obrázek
Torro T-34/85................................T-72M1 vlastní výroba
Obrázek
Uživatelský avatar
CuMeL
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 826
Registrován: 29 bře 2018, 15:21
6
Lokalita: České Budějovice

Re: BVP-2 ČSLA 1/16 vlastní výroba

Příspěvek od CuMeL »

Tak se mi levá strana daří kompletovat:

Obrázek

Už mi tam chybí jen dveřní pojistka a držák hydroaktivních žeber. Pravá strana je ve výrobě, ale zanedlouho budu mít zadní čelo hotové.

Jen jednu věc nevím a nevím, jestli je důležitá. Pošlu foto se zakroužkovanými jakýmisi výstupky, o kterých nevím naprosto nic, ale jsou tam. Tak jestli někdo poradí, k čemu to tam v reálu je a jestli to tam musím taky nacpat:

Obrázek

Teda u těch spodních asi tuším, že by mohly být k tomu, aby při zavírání dveří správně zapadly, ale u střílny mě nic nenapadá
Torro T-34/85................................T-72M1 vlastní výroba
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „BVP-1/2“