Torro Panther Ausf.G

Odpovědět
Uživatelský avatar
PetrNC
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1235
Registrován: 22 led 2012, 21:04
12
Lokalita: Náchodsko

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od PetrNC »

Teď provokuju :D , ale třeba něco takového:

Obrázek
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1167
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od Drake »

Peťo, vůbec neprovokuješ, teď jsem to řešil i s Janem, samo každá rada se hodí a šikmé zuby toho unesou více. ahoj.
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1167
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od Drake »

Tak oprava Panthera víceméně skončila........když jsem opravil hřídel koncového náhonu a zkompletoval to tak mi v jednom ložisku "házela" , vymontoval jsem celou převodovku (cemuž jsem se od začátku vyhýbal) a koukám chybí tam ložisko, když už jsem měl vanu z části odstrojenou tak jsem to rozebral celý a zbytky ložiska byly pod plátem na kterým jsou namontovaný převodovky, našel jsem tři kuličky, vnitřní klec, vodíci kroužek na kuličky a asi dva kousky vnější klece........prolez jsem doma všechny šuplíky s náhradníma dílama a takhle prťavý kuličkový ložisko fakt nemám, vnitřní kroužek má průměr 4,9mm je tam odhadem asi 12 kuliček a vnější kroužek dle díry v plátu ložiska má průměr 7mm s osazením na 7,3mm, tloušťka ložiska je 2,2mm.....tvl nechápu jak to ten číňan skláda :shock:
Obrázek
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1167
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od Drake »

Tak nadešel čas velkého pitvání mého starého Panthera.......díly byly doma už dva roky a teprve teď je konečně vůle a chuť.

Panther tak nějak přijel pod záminkou lehkého servisu na pitvací stůl........tank, posádka ani granátníci netuší nic zlého :lol:
Obrázek
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1167
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od Drake »

Jako za těch tuším šest let tank i figurky chytily pěknou přirozenou přírodní patinu 8-)
Obrázek
Obrázek
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1167
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od Drake »

Najednou se přiblížila velká ruka se šroubovákem.....kuch, kuch a kuch a tank byl na spoustu dílů.
Odstrojená korba
Obrázek
Kyblíček s drobnejma dílama, příslušenstvím a bižuterií
Obrázek
Korba čekající na vrtání a řezání, zde ještě s neoddělenou věží
Obrázek
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1167
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od Drake »

Posádka pro jistotu zaujala obranné postavení v modelářském bordelu aby nepřišla o ručičky, nožičky a hlavičky
Obrázek
Do nové vany jsou mkontované převodovky už s motorama Krick
Obrázek
Torro zadní čelo je o cca. 5mm kratší než Taigen tak do vany nepasuje, ale úpravu mám už vymyšlenou
Obrázek
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1167
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od Drake »

Zkušebně složený tank při testu pásů, hnacích a napínacích kol na nové vaně, zadní čelo je upraveno, odstrojená korba nasazena vše pasuje.........ale je tam jeden velký průser ssad
Obrázek
Tyhle napínací kola ze starého Panthera mi nepasovaly a nové s krátkou hřídelí o větším průměru nemají momentálně ani na Beami, ani MojeRC apod.......
Obrázek
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1167
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od Drake »

Kola budou až tak za 14 dní, takže se zatím bude dělat přepážka mezi motopřevodovým prostorem a elektronikou, bude se instalovat elmod a krabička s Visation repráčkem, zadní konvojové světýlko jsem udělal včera.
Korba dostane nové modelové střeliště trupověho kulometu, tj. musím odvrtat díru a odstanit staré střeliště, novou přepravní oporu kanonu, velitelské věžička a prostor radisty dostanou nové krásné periskopy a pak přijde vykuchání BB systému z věže a instalace kanonu se zákluzem a zábleskem......ještě hodně práce tak snad do té doby dojdou ty napínací kola 8-)
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1167
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Torro Panther Ausf.G

Příspěvek od Drake »

Ještě video nekuchnutého tanku.....snad to vložím dobře.
https://www.rajce.idnes.cz/otzdrake/alb ... 1622407515
Odpovědět

Zpět na „Panther“