Tiger I trochu jinak

Uživatelský avatar
zander
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1448
Registrován: 25 čer 2010, 18:47
13
Lokalita: Praha 5 Radotín

Re: Tiger I trochu jinak

Příspěvek od zander »

Ahoj
tak to zas až tak tvůj projekt není, je to spíš úprava něčího projektu.
Nicméně ten co tu vanu s pohonem tvořil byl docela frajer.
Dost se mi to líbí, i když bych tohle řešení spíš viděl na měř 1/6 než naše.
Tady mi připadá trochu zbytečně náročné na výrobu.
Michal
"Rytířský v boji, bdělí v míru"
Uživatelský avatar
GriffonCZ
PzKpfw I
PzKpfw I
Příspěvky: 6
Registrován: 01 dub 2011, 00:14
13
Lokalita: Brno

Re: Tiger I trochu jinak

Příspěvek od GriffonCZ »

Projektem je myšleno spíš to, to dotánhout do funkčního konce. Rozhodně jsem neměl v úmyslu se tím chlubit jako svojí prací, pokud to tak někdo pochopil tak se moc omlouvám. Prostě když jsem to prvně uviděl, řekl jsem si to je bomba to musím mít. A práce je na tom ještě víc než dost. Jinak chystám si na to i nakreslit nějaké lepty (zabývám se tak trochu modelařinou i pracovně -http://www.griffon.cz ) Prostě nějaké drobnosti, uvažoval jsem taky o bočních blatnících. Jinak jsem to konzultoval s kolegou od Haulerů http://www.hauler.cz
a je tu i možnost nazvětšovat a upravit některé z jejich leptů do 1/16. Na tigry, Panthery, PZIII, IV, T34 je toho v jejich sortimentu tuna. Koneckonců pokud má někdo nápad co by bylo nejvhodnější předělat z jejich produkce tak mi dejte vědět. Není to sice jen o tom předlohu zvětšit, protože každý model je jiný a lepty se musí upravovat. Tedy napasovat na konkrétní model, udělat korekce a pak znovu vyzkoušet - vím o čem mluvím - dělám to od roku 2003. Myslím to vážně, pokud máte nějaký nápad tak dejte vědět - u aulerů se uvažovalo o tom že by se udělala řada leptů v 1/16
Pavel Fišer
Uživatelský avatar
zander
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1448
Registrován: 25 čer 2010, 18:47
13
Lokalita: Praha 5 Radotín

Re: Tiger I trochu jinak

Příspěvek od zander »

GriffonCZ píše:Projektem je myšleno spíš to, to dotánhout do funkčního konce. Rozhodně jsem neměl v úmyslu se tím chlubit jako svojí prací, pokud to tak někdo pochopil tak se moc omlouvám. Prostě když jsem to prvně uviděl, řekl jsem si to je bomba to musím mít. A práce je na tom ještě víc než dost. Jinak chystám si na to i nakreslit nějaké lepty (zabývám se tak trochu modelařinou i pracovně -http://www.griffon.cz ) Prostě nějaké drobnosti, uvažoval jsem taky o bočních blatnících. Jinak jsem to konzultoval s kolegou od Haulerů http://www.hauler.cz
a je tu i možnost nazvětšovat a upravit některé z jejich leptů do 1/16. Na tigry, Panthery, PZIII, IV, T34 je toho v jejich sortimentu tuna. Koneckonců pokud má někdo nápad co by bylo nejvhodnější předělat z jejich produkce tak mi dejte vědět. Není to sice jen o tom předlohu zvětšit, protože každý model je jiný a lepty se musí upravovat. Tedy napasovat na konkrétní model, udělat korekce a pak znovu vyzkoušet - vím o čem mluvím - dělám to od roku 2003. Myslím to vážně, pokud máte nějaký nápad tak dejte vědět - u aulerů se uvažovalo o tom že by se udělala řada leptů v 1/16

Tak to je slovo do pranice, rozhodně dobré nápady s lepty 1/16 , pokud se dostanete na cenu pod ABER, což jsou zatím prakticky jediní, kdo jsou schopni dělat kvalitní lepty na 1/16 tak to bude super. cool cool
Ta cena bude asi jedna z nejdůležitější věcí při rozhodování co předělat a co ne.
Tak by jí to chtělo asi cca znát před rozhodováním. :)
Jinak výbornej nápad / jsem taky dlouholetej modelář a dělal jsem hlavně 1/35/
Držím palce
Michal
"Rytířský v boji, bdělí v míru"
Uživatelský avatar
GriffonCZ
PzKpfw I
PzKpfw I
Příspěvky: 6
Registrován: 01 dub 2011, 00:14
13
Lokalita: Brno

Re: Tiger I trochu jinak

Příspěvek od GriffonCZ »

Samotné leptání není až tak drahé. Nejvíc spolkne prace za pc za korekce na konkrétní model a taky to že se lept chová v každém měřítku při výrobě jinak. Aber je drahý ale zase je to extrém co se týká detailů - asi bude zajímavý kompromis. Efekt, funkčnost a cena
Pavel Fišer
Odpovědět

Zpět na „Tiger I“