Trocha exotiky z dálného východu aneb vlhký sen jednoho bývalého tankána.

Odpovědět
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1170
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Trocha exotiky z dálného východu aneb vlhký sen jednoho bývalého tankána.

Příspěvek od Drake »

Romane, mám japonskou verzi tam je to komplet, motory, elektronika a RC Futaba. Do evropy se to pak dodává bez RC, baterie a nabíječky, nebo je k mání display verze bez převodovek, motorů, elektroniky a RC.
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1170
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Trocha exotiky z dálného východu aneb vlhký sen jednoho bývalého tankána.

Příspěvek od Drake »

Dneska zase pokročíme, první jsem se ve stavbě vrhl na kompletaci převodovek. Byly zcela jiné konstrukce než ty které mám v dosavadních tancích. Resp se jedná jen o jednu převodovku se dvěma motory (jeden pro jízdu vpřed/vzad a druhý pro zatáčení) a třemi diferenciály. Japonci mě trošku zmátli protože v sadě převodů bylo více kol než bylo potřeba, tak jsem pro jistotu poctivě počítal zoubek po zoubku. Do převodovky jsem na radu Ivana koupil od DKLMRC kvalitnější kuželová kola do diferenciálů a v práci jsem si vzal kvalitnější kuličková ložiska na uložení hlavních hřídelí.
Zde kola do diferenciálů.
Obrázek
Zde kýbl koleček :D
Obrázek
A jdeme postupně skládat.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
A celkové vkládání převodů do bloku převodovky
Obrázek
Tady jsem měl problém se zapadnutím ložisek do domečků v bloku, neseděl mi centrální diferenciál, ale poračilo se to nakonec vyřešit.
Obrázek
Obrázekhttps://img34.rajce.idnes.cz/d3403/17/1 ... .jpg?ver=0[/img]
Ještě zavřít horním blokem a je hotovo.
Obrázek
Uživatelský avatar
Tankysta
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 225
Registrován: 31 led 2009, 13:59
15
Lokalita: Letonice u Bučovic

Re: Trocha exotiky z dálného východu aneb vlhký sen jednoho bývalého tankána.

Příspěvek od Tankysta »

Moc pěkné a pravda o této převodovce jsem již někde slyšel? No myslím že jak budu mít cestu kolem to stojí za návštěvu ;) Jsem rád že se dílo daří a těším se na další fotky.
Plastikové modely + Rc bojová technika 2 s.v. a jiné

Tankista - TankistaRD@centrum.cz
https://tankistard.rajce.idnes.cz/
Vítek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 782
Registrován: 14 bře 2020, 12:35
4
Lokalita: Týn nad Vltavou

Re: Trocha exotiky z dálného východu aneb vlhký sen jednoho bývalého tankána.

Příspěvek od Vítek »

Tak toto je opravdu parádní, ty převodovky jsou zajímavě řešené. Přeji ať se dílo vydaří :D
Uživatelský avatar
Rudyn
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1774
Registrován: 10 bře 2009, 18:05
15
Lokalita: ROHATEC, okres Hodonín.

Re: Trocha exotiky z dálného východu aneb vlhký sen jednoho bývalého tankána.

Příspěvek od Rudyn »

Tankysta píše: 12 říj 2021, 09:35 Moc pěkné a pravda o této převodovce jsem již někde slyšel? No myslím že jak budu mít cestu kolem to stojí za návštěvu ;) Jsem rád že se dílo daří a těším se na další fotky.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx
Ahoj jmenovče!
Když už budeš v tom Kyjově, tak to potom vezmeš přes Ratíškovice okolo einmannbunkru do Rohatce.
P.S. Přivez prosím na ukázku i to co stavíš !!! Velmi tím potěšíš moje stárnoucí oči. ahoj ahoj ahoj R.R.R.
Sportuji rekreačně ... Vrhám stín, dívám se do dálky, skáču do řeči a lezu na nervy !
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1170
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Trocha exotiky z dálného východu aneb vlhký sen jednoho bývalého tankána.

Příspěvek od Drake »

Tak pánové zase se posuneme o krůček dál. Do převodovek jsem namontoval motory a byly připravené pro montáž do vany tanku.
Obrázek
Pak nezbude než se vrhnout na vanu aby to konečně začínalo vypadat jako tank a ne jako hromada koleček a plastu :D Vana mě překvapila byla komplet kovová a docela pevná. Plastové díly karoserie se na ni šroubují nikoliv lepí. Tady došel dílo zkontrolovat mariňáckej kapitán.
Obrázek
Ramena vyly také kovové, koupil jsem na to poprvé primer na kov a nestačil jsem se divit, bylo to průsvitné jako lak :D
Obrázek
Rovnou jsem to stříkl i základní zelenou a zalakoval abych se s tím nemusel později zabývat.
Obrázek
Nazákladovaná vana tím bezbarvým primerem vypadá fakt divně, pak to šlo ještě na základní červenou, to jsem nefotil.
Obrázek
A šup do zelena.........jako namontoat na vanu některé díly jako dorazy ramen a tlumiče výkyvů docela šlo, ale to jsem netušil že v pozdějších fázích stavby si budu připadat jako oční chirurg co operuje šedej zákal přes řitní otvor.......doslova. :shock:
Obrázek
Tady u ramen začíná ona "operace" přes prdel.........složení ramen s ložisky (nahradil jsem jimi původní kluzná ložiska) bylo docela v pohodě, ale následující montáž společně s domečkem a pružinou byla ona rektální operace, páč se šroubovákem se ve vaně nešlo vytočit a malej šroubovák mi zase klouzal v hlavě šroubu.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Příště se budem zabývat pojezdovýma kolama a montáží vany.
Uživatelský avatar
Tankysta
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 225
Registrován: 31 led 2009, 13:59
15
Lokalita: Letonice u Bučovic

Re: Trocha exotiky z dálného východu aneb vlhký sen jednoho bývalého tankána.

Příspěvek od Tankysta »

:o parádní pokračování díla ;) Opravdu je na co koukat a těším se na další pokračování ahoj
Plastikové modely + Rc bojová technika 2 s.v. a jiné

Tankista - TankistaRD@centrum.cz
https://tankistard.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
Shotek
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1048
Registrován: 19 bře 2013, 10:21
11
Lokalita: Praha 9

Re: Trocha exotiky z dálného východu aneb vlhký sen jednoho bývalého tankána.

Příspěvek od Shotek »

hezky se to rýsuje a vypadá to, že by to i mohlo potom v terénu něco vydržet...
tak držím palce a těším se na pokračování seriálu 🙂
Uživatelský avatar
PetrNC
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1236
Registrován: 22 led 2012, 21:04
12
Lokalita: Náchodsko

Re: Trocha exotiky z dálného východu aneb vlhký sen jednoho bývalého tankána.

Příspěvek od PetrNC »

Mooooc pěkný seriál s vtipnými komenty england england j cool Těším se na další pokračování cool
LK88
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1598
Registrován: 23 dub 2015, 18:28
9
Lokalita: praha 9 vysočany

Re: Trocha exotiky z dálného východu aneb vlhký sen jednoho bývalého tankána.

Příspěvek od LK88 »

Moc hezky ti to jde, reportaz jak ma byt, snad pujde vse dal i pres rektalni operace, ale zas u Tamky by melo vse sedet a nebudes snad muset nic bastlit, ja driv jezdil 1:10 auta Tamiye, a koukam dozicky s mazivem dodavaj porad, a dily diferaku taky poznavam...tak se tesim na pokracovani...
Odpovědět

Zpět na „Type 10“