Prerábka ovládania s 24 MHz na 2,4 GHz

Odpovědět
Uživatelský avatar
spitfiremk1
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 414
Registrován: 29 led 2011, 17:38
13
Lokalita: Bochoř Bezručova 287 750 00 okres Přerov

Re: Prerábka ovládania s 24 MHz na 2,4 GHz

Příspěvek od spitfiremk1 »

Když už jsi zneuctil podvozek Panthera na svůj zajímavý prototyp, který nebyl asi zadarmo, Tak investuj do dvou obousměrných regulátorů z bugyn( 45A), jso k dostání na aukru, každý za cca 400 kč, dále kup tamtéž jeden elektronický mixér za 150 kč. do přijímače zapoj na kanál plynu jeden vstup mixéru a na kanál serva řízení druhý vstup mixéru..Na oba výstupy mixeru zapoj od každého regulátoru jeho servokonektory Pokud to bude fungovat nějak protismyslně, musíš zkoušet prohazovat mezi sebou a zkoušet, oba kabely jak na vstupu do mixeru, tak na výstupu z mixeru, až to bude vše chodit správným směrem.Napájení regulátorů:
silové vodiče regulátorů spájíš paralelně k sobě ( plus s plusem, minus s minusem) a naletuješ konektor na akupack. na jednom z obou konektorů regulátoru, co jsou zapojeny do mixeru, vytáhneš plusovou žílu a zaizoluješ ji někde bokem a v konektoru ti zůstane jen minus a modulace. Funguje to spolehlivě, proporcionálně (plynule), mám to tak ve svém Tiger I ;)
nejde li o život, jde o hov .......
Uživatelský avatar
spitfiremk1
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 414
Registrován: 29 led 2011, 17:38
13
Lokalita: Bochoř Bezručova 287 750 00 okres Přerov

Re: Prerábka ovládania s 24 MHz na 2,4 GHz

Příspěvek od spitfiremk1 »

..To byl jen vtip..nápad samotný se mi líbí, kdo ví jestli nebudeme do deseti let takhle "prerábat" naše auta, jelikož silnice se čím dál více blíží k použití pásových vozidel....A to i u vás... :D
nejde li o život, jde o hov .......
Uživatelský avatar
spitfiremk1
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 414
Registrován: 29 led 2011, 17:38
13
Lokalita: Bochoř Bezručova 287 750 00 okres Přerov

Re: Prerábka ovládania s 24 MHz na 2,4 GHz

Příspěvek od spitfiremk1 »

http://aukro.cz/elektronicky-mixer-pro- ... 37182.html

http://aukro.cz/stejnosmerny-regulator- ... 38310.html

Link na návod nemám, ten jsem ti napsal, ale každý RC modelář v tvém okolí toto pochopí a zaskočí s radou a zapojením místo mne.. ;)
nejde li o život, jde o hov .......
sakulajda
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3208
Registrován: 28 led 2009, 22:03
15
Lokalita: Dolní Kounice

Re: Prerábka ovládania s 24 MHz na 2,4 GHz

Příspěvek od sakulajda »

Ahoj
Baca to ma tak
Jeden regulator na 3 kanalu dopredu a vzad
Na prvnim kanalu servo a pres specialne udelany tisteny spoj spina levy pravy nebo oba pasy
Funguje to dobre

Jinak par takovych staveb sem uz videl drzim palce at se ti dari a at vysledek stoji za to
Články:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
baca
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 676
Registrován: 12 bře 2010, 20:50
14
Lokalita: Ořechov

Re: Prerábka ovládania s 24 MHz na 2,4 GHz

Příspěvek od baca »

sakulajda píše:Ahoj
Baca to ma tak
Jeden regulator na 3 kanalu dopredu a vzad
Na prvnim kanalu servo a pres specialne udelany tisteny spoj spina levy pravy nebo oba pasy
Funguje to dobre

Jinak par takovych staveb sem uz videl drzim palce at se ti dari a at vysledek stoji za to
http://imageshack.us/photo/my-images/535/mod011q.jpg/
Uživatelský avatar
baca
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 676
Registrován: 12 bře 2010, 20:50
14
Lokalita: Ořechov

Re: Prerábka ovládania s 24 MHz na 2,4 GHz

Příspěvek od baca »

Régl používám Duratrax a Fusion,chtělo by to vychytat hodnoty těch odporů ,nebo jak se to jmenuje,ale jsem na to levý a s elektrikou jsem na tom jak stryc Balcin.Samo,že to není žádný sofistikovaný ovládání,ale mě to stačí.Za cara Klacka bylo cosi podobnýho v Modeláři pro ovládání dvou motorů v lodi,jezdilo to po kruhových dráhách a tím se měnila rychlost motorů.
Odpovědět

Zpět na „Elektronika“