Nabíječ Turnigy acucell6 problém

Odpovědět
Uživatelský avatar
honza kadrmas
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 940
Registrován: 03 led 2010, 11:59
14
Lokalita: Borohrádek Královehradecký Kraj

Nabíječ Turnigy acucell6 problém

Příspěvek od honza kadrmas »

Zdravím mám potíž s tímto nabíječem konkrétně s ventilátorkem ten původní se mi zadřel asi rok vydával různé skřeky domazání ložiska nepomohlo teď se mi odporoučel úplně... Tak jsem v GM koupil nový http://www.gme.cz/ventilator-sunon-mc25 ... 9-p625-313 po jeho namontování to ovšem začalo dělat psí kusy po zapnutí nabíječky (zapnutí ke zdroji) se roztočí a při zahájení nabíjení se vypne v normálním stavu to je opačně ... polaritu jsem neměl obráceně to by se netočil vůbec... Tak se obracím s dotazem hlavně k těm co se v elektronice trochu vyznají jestli by vás nenapadlo co s tím... nechce se mi kupovat jiná nabíječka... když jinak funguje jak má... Přinejhorším sem přemýšlel že bych ho napojil na napájení tak aby se točil pořád... :? :? :? Díky a doufám že se to bude dát nějak zachránit ;) ;) ;)
Váš Šaryk
Uživatelský avatar
Vojtiš
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 699
Registrován: 17 led 2011, 20:44
13
Lokalita: Přerov

Re: Nabíječ Turnigy acucell6 problém

Příspěvek od Vojtiš »

Ahoj Honzo, také mám tuto nabíječku a větrák se spusti při zahájení nabíjení a točí se po celou dobu nabíjení, mám tuhle nabíječku asi tři roky a zatím vpohodě, ale někde jsem četl že ten větráček se má správně zapnout v dobu určitého přehřátí nabíječky tak nechápu proč se točí po celou dobu, ještě mě to nikdo neřekl jak to je, jinak nevím Honzo, jo a šťastý nový rok *DRINK* *BYE*
KDO NEZAŽIL NEPOCHOPÍ !!!
Uživatelský avatar
honza kadrmas
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 940
Registrován: 03 led 2010, 11:59
14
Lokalita: Borohrádek Královehradecký Kraj

Re: Nabíječ Turnigy acucell6 problém

Příspěvek od honza kadrmas »

Vojtiš píše:Ahoj Honzo, také mám tuto nabíječku a větrák se spusti při zahájení nabíjení a točí se po celou dobu nabíjení, mám tuhle nabíječku asi tři roky a zatím vpohodě, ale někde jsem četl že ten větráček se má správně zapnout v dobu určitého přehřátí nabíječky tak nechápu proč se točí po celou dobu, ještě mě to nikdo neřekl jak to je, jinak nevím Honzo, jo a šťastý nový rok *DRINK* *BYE*
Ahoj díky tobě také ahoj No při tom nabíjení jak píšeš ty mě to taky normálně fungovalo ale po výměně to prostě blbne příjde mě že tam asi řekla sbohem nějaká součástka která to ovládá... Při tom nabíjení to chápu že se to s tím spíná ale proč to je teď obráceně když budu nabíjet tak mi zčučne bez toho... Prosím tě když jí máš nevyfotil by jsi mi prosím zadní stěnu toho větráčku?? S tou specifikací moc by mi to pomohlo ;)
Naposledy upravil(a) honza kadrmas dne 01 led 2015, 23:41, celkem upraveno 2 x.
Váš Šaryk
Uživatelský avatar
honza kadrmas
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 940
Registrován: 03 led 2010, 11:59
14
Lokalita: Borohrádek Královehradecký Kraj

Re: Nabíječ Turnigy acucell6 problém

Příspěvek od honza kadrmas »

Ahoj všici tak jsem to dal jednomu našemu šikovnému elektrikářovi z SDH no a výsledek??? Proměřil to, nejdřív padlo podezření na ten tiristor co to ovládá ale nakonec se ukázalo že se to přeprogramovalo v řídícím čipu :( Tak mi to teda zapojil od ovládacího okruhu (5V) natrvalo a hotovo zatím to tedy funguje ;) ;) ;) Takže alespoň zkušenost pro ostatní když budete chtít měnit větráček ahoj
Naposledy upravil(a) honza kadrmas dne 26 led 2015, 18:18, celkem upraveno 2 x.
Váš Šaryk
Odpovědět

Zpět na „Elektronika“