rujny domu

Jak nato.....
mrst
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 3146
Registrován: 09 úno 2009, 19:52
15
Lokalita: Praha 9, Horní Počernice

Re: rujny domu

Příspěvek od mrst »

kolik těch cihel je...já si troufám řícz, že ne víc než 100ks....za tu cenu a lepší je odlévám také
Uživatelský avatar
LARS
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 441
Registrován: 02 úno 2009, 21:41
15
Lokalita: Nudvojovice

Re: rujny domu

Příspěvek od LARS »

mrst píše:kolik těch cihel je...já si troufám řícz, že ne víc než 100ks....za tu cenu a lepší je odlévám také
Já netvrdím že je to nejlevnější a nejlepší řešení ale pro nás co nemáme tolik času asi to nejrychlejší řešení . Na druhou stanu za tu dobu co Ty odliješ 100 cihel já mám vyděláno přinejmenším na činžák, ale je fakt že s stoho máš rozhodně lepší pocit proto že jsis pěkně zamodelařil.
[█۞███████]▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄▄
▄▅█████████▅▄▃▂
I███████████████████]
.◥⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙▲⊙◤
mrst
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 3146
Registrován: 09 úno 2009, 19:52
15
Lokalita: Praha 9, Horní Počernice

Re: rujny domu

Příspěvek od mrst »

tohle je ale modelářský portál a jestli mícháš 16tiny s 15tinama...tak to není modelařina. Tady každý počítá, že to stojí mnoho času...z toho neuděláš server na reality. puffy
long.michael
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 240
Registrován: 11 bře 2009, 09:38
15
Lokalita: Bavorov

Re: rujny domu

Příspěvek od long.michael »

No jo tak to je docela problém ty přesné přepočty se mi nepovedlo spočítet ale vypočítal sem že 1=6,25cm
Takže sem to nějak použil při stavbě pevnosti mám ji přez dva metry 14cm na výšku,ale lámu si hlavu jak by měly být velký cihli a z čeho je odléváte z betonu asi ne nebo jo to je docela těžké.
mrst
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 3146
Registrován: 09 úno 2009, 19:52
15
Lokalita: Praha 9, Horní Počernice

Re: rujny domu

Příspěvek od mrst »

tak z betonu opravdu nejsou...a musí se dělat postupně, protože cihly nesmí mít stejnou barvu...jinak to je hrozně umělé a nemodelové. ZároveŇ zdící malta byla dělaná z písku a vápna, takže musí být do okrové barvy. Dříve se prakticky vše z hygienických důvodů bílilo, tak musí být omítka bílá a upravovala se dřevěnými hladítky...takže vše bylo na oko rovné, ale v reálu bylo vše křivé!!! Stěny nebyly rovné... srol
long.michael
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 240
Registrován: 11 bře 2009, 09:38
15
Lokalita: Bavorov

Re: rujny domu

Příspěvek od long.michael »

mrst píše:tak z betonu opravdu nejsou...a musí se dělat postupně, protože cihly nesmí mít stejnou barvu...jinak to je hrozně umělé a nemodelové. ZároveŇ zdící malta byla dělaná z písku a vápna, takže musí být do okrové barvy. Dříve se prakticky vše z hygienických důvodů bílilo, tak musí být omítka bílá a upravovala se dřevěnými hladítky...takže vše bylo na oko rovné, ale v reálu bylo vše křivé!!! Stěny nebyly rovné... srol
no tak vtom že to nebylo rovně mov nesouhlasím je teda pravda jak kde Ale já jiné než dřevěné kl´tky nepoužívám a filc a mám zdi docela rovný :lol: Tak z čeho sou teda ty cihly jinak vápno mám také a zdící maltu také.
Vlastenec
PzKpfw II
PzKpfw II
Příspěvky: 43
Registrován: 11 črc 2009, 10:38
14
Lokalita: ROHATEC, okr. Hodonín.

Imitace betonových odlitků.

Příspěvek od Vlastenec »

Ahoj.
Na srazu modelářů jsem viděl velmi pěkné imitace betonových odlitků. Šlo o betonové obrubníky, co se používají k silnicím. Modelář je tam měl uložené na měřítkové paletě pro vysokozdvižný vozík a vypadaly opravdu věrně (struktura betonu byla měřítková). Na odlévání použil nivelační stěrku pro vyrovnávání podlah.
mrst
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 3146
Registrován: 09 úno 2009, 19:52
15
Lokalita: Praha 9, Horní Počernice

Re: rujny domu

Příspěvek od mrst »

nivelačka dlouho schne..., ale možná by to šlo. Já osobně použil směs cementu, stavebního lepidla a štukatérského písku a odléval jsem základ pro protitankové jehly....viz. jedno z témat zde na foru...jsou tam i fotky. Není to ideální k převozu - je to docela zbytečně těžké. Na předváděčky je každé kilo navíc zbytečné.
mrst
Radim

Re: rujny domu

Příspěvek od Radim »

Zdar Vláďo,
no konečně ses podělil o tu tvojí radost... Musím říst, že to vypadá velice dobře. Ale asi to nezvládneš do 28.8 dodělat co ???
mrst
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 3146
Registrován: 09 úno 2009, 19:52
15
Lokalita: Praha 9, Horní Počernice

Re: rujny domu

Příspěvek od mrst »

já myslím, že ano. Ale dělo instalovat nebudu...protože bych ho rád rozmnožil...
Odpovědět

Zpět na „Dioráma“