Pomoc se zapojením IBU 2 Pro

Zeptejte se ostatních uživatelů nato, co Vás zajímá, nebo s čím potřebujete pomoct.
Uživatelský avatar
Kolis72
PzKpfw III
PzKpfw III
Příspěvky: 70
Registrován: 11 kvě 2012, 00:00
11
Lokalita: HRANICE

Pomoc se zapojením IBU 2 Pro

Příspěvek od Kolis72 »

Zdravím Všechny.

Po neúspěšných pokusech zapojit jednotku IBU 2 Pro a po přečtení všech vláken k tomuto problému, bych chtěl požádat někoho z "veteránů" o pomoc a s nastavením a zapojením a hlavně naučením této jednotky. Mám jednotku IBU 2 Pro, přijímač TGY 9x8C a vysílač TGY 9x.Ještě jsem objednal spínaný BEC. Baterie Li-po 2S 7,4V 6000mAh. Jede mi to i po coupelingu pouze náměr a střelba a nic jiného nereaguje. ACE se mi snažil poradit ale pořád to nejede. Jsem z Hranic na Moravě, ale jsem ochoten přijet do Ostravy, Přerova, Zlína, cca do 100 km od Hranic. Opravdu už bych se rád z toho dostal. Když se naučím něco nové tak se zase vys... něco jiné a opravdu už jsem unaven a nedá mi to spát.

Mějte se pěkně. Pepa koláček
Tankům Zdar!!
Uživatelský avatar
Kolis72
PzKpfw III
PzKpfw III
Příspěvky: 70
Registrován: 11 kvě 2012, 00:00
11
Lokalita: HRANICE

Re: Pomoc se zapojením IBU 2 Pro

Příspěvek od Kolis72 »

Zdravím všechny.
Chtěl bych poděkovat "spitfiremk1" který se mi snažil poradit, bohužel nemá zkušenosti s IBU, tak jsme to nerozchodily. Avšak jsem dostal mnoho jiných dobrých rad pro začátečníka. Někdy i maličkost nepodstatná pro "mazáka" může mýt pro začínající podstatnou hodnotu.

Tankům Zdar Pepa
Tankům Zdar!!
Uživatelský avatar
ACE
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 285
Registrován: 03 kvě 2015, 14:36
9
Lokalita: Moravská Třebová

Re: Pomoc se zapojením IBU 2 Pro

Příspěvek od ACE »

Zdar povedlo se? ahoj ahoj ACE
Uživatelský avatar
Kolis72
PzKpfw III
PzKpfw III
Příspěvky: 70
Registrován: 11 kvě 2012, 00:00
11
Lokalita: HRANICE

Re: Pomoc se zapojením IBU 2 Pro

Příspěvek od Kolis72 »

Stále ne. Pokaždé se mi podaří zapojit pouze jeden kanál. Nejdříve to byl CH3 s výstřelem a nyní tam mám pro změnu CH4 otáčení věže.

A jinak nic jiného nereaguje. Když jsem zkoušel přijímač tak všechna serva šla a nic necukalo. Připojím k IBU a nic. Ještě mě napadlo že můžu mít slabou baterku ve vysílači tak nabíjím. Včera šli i zvuky a pojezdy pásu ale vše náhodně bez kontroly. Richard říkal, že to může být podobné jak u letadel když ztratí signál. Tak neztrácím hlavu budu zkoušet a studovat manuál k vysílačce, ale jako začátečník jsem z toho úplný JoJo.
Tankům Zdar!!
Uživatelský avatar
Kolis72
PzKpfw III
PzKpfw III
Příspěvky: 70
Registrován: 11 kvě 2012, 00:00
11
Lokalita: HRANICE

Re: Pomoc se zapojením IBU 2 Pro

Příspěvek od Kolis72 »

Tak baterie do vysílače nabitá a pořád nic. Při připojení CH5 se ve smyčce pořád opakuje povel k výstřelu.

Tak nevím, má někdo zkušenosti s reklamací na RCTANK.DE ?
Tankům Zdar!!
LK88
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1598
Registrován: 23 dub 2015, 18:28
9
Lokalita: praha 9 vysočany

Re: Pomoc se zapojením IBU 2 Pro

Příspěvek od LK88 »

Tak ja IBU nevlastnim takze tezko radit, ale podobne jsem neco takove resil Clarkem TK22, s pomoci Pechaho probehlo osazeni a zapojeni v tanku , s jeho vysilacem u nej vse bylo OK, a moji vysilackou Hitec optic 5 ale ne, taky neco slo a neco ne,,pak jsem prisel na to, ze jsem musel vysilacku rozebrat a prohodit pravou paku s levou- ovladani, proste na levou paku vsechny funkce a na pravou pouze pojezdy, pak reset vysilacky , a vypnout vsechny reversy a vynulovat trimy , od te doby je vse OK. Ale rikam IBU nemam , ale choval se mi Clark podobne co pises ty...
Uživatelský avatar
spitfiremk1
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 414
Registrován: 29 led 2011, 17:38
13
Lokalita: Bochoř Bezručova 287 750 00 okres Přerov

Re: Pomoc se zapojením IBU 2 Pro

Příspěvek od spitfiremk1 »

Kluci, jen laicky..Není IBU a podobné věci háklivé na délky řídících impulsů? Ne všechny, i profi značky je mají stejné.(vůči svým přijímačům ano, ale k různým doplňkům a udělátkám ne. Jestli tyto doplňky nejsou nastaveny nějak kompromisně tzv. komu padni, tomu padni..Setkal jsem se s tím u regulátorů vyloženě nemodelářských značek. :(
nejde li o život, jde o hov .......
Uživatelský avatar
Kolis72
PzKpfw III
PzKpfw III
Příspěvky: 70
Registrován: 11 kvě 2012, 00:00
11
Lokalita: HRANICE

Re: Pomoc se zapojením IBU 2 Pro

Příspěvek od Kolis72 »

Tak se mi podařilo rozchodit CH5 a 6. Je zajímavé že tyto kanály se řídí z AUX kanálu a jedou bez problému. Avšak u kniplů funguje pouze CH 4 otáčení věže. A CH 1,2,3 vůbec na nic nereagují.

Richarde v úterý za Vámi přijedu na klub a více hlav snad něco vymyslí.
Tankům Zdar!!
Uživatelský avatar
Kolis72
PzKpfw III
PzKpfw III
Příspěvky: 70
Registrován: 11 kvě 2012, 00:00
11
Lokalita: HRANICE

Re: Pomoc se zapojením IBU 2 Pro

Příspěvek od Kolis72 »

Dnes dorazilo druhé IBU2 a stejný problém pořád nejde. Laicky IBU2 asi nebude špatné. Tak buď přijímač nebo nastavení vysílače. S vysílačem mi to moc nejde zatím nevím co je co i když mám návod.

Tímto se obracím na kolegy, jestli není zde na fóru zdatný a zkušený RC modelář a nezkusil by to nastavit. Přijedu kdekoliv na Moravě. Samozřejmě se finančně vyrovnáme, když se domluvíme.

Pište na SZ
Tankům Zdar!!
sakulajda
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3208
Registrován: 28 led 2009, 22:03
15
Lokalita: Dolní Kounice

Re: Pomoc se zapojením IBU 2 Pro

Příspěvek od sakulajda »

IBU nemám, zapojoval jsem ho pouze jednou (problém žádný), a tak ti na dálku nejsem schopný poradit - máme to k sobě kilometrově daleko :|
Články:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Poradna“