Ako na redukciu prevodovky 3:1

Návody na úpravy tanku
mrst
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 3137
Registrován: 09 úno 2009, 19:52
15
Lokalita: Praha 9, Horní Počernice

Re: Ako na redukciu prevodovky 3:1

Příspěvek od mrst »

pánové ještě jde o hlučnost....to je velmni důležité, neboť pak to nepříjemně hučí....vím, že jsem to Mílo u některých tvých tanků poměrně hodně slyšel, ale je možné, že v dnešní době se vylepšily. Zároveň si nejsem jist, zda-li to nebyly ještě stará provedení....před 3:1
Uživatelský avatar
Milan
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 2784
Registrován: 28 led 2009, 23:54
15
Lokalita: Cvrčovice,Brno-venkov

Re: Ako na redukciu prevodovky 3:1

Příspěvek od Milan »

Teď mažu mazivem s teflonem a poupravoval jsem repráky.Místo těch děravejch čínskejch jsem udělal nové bedýnky a vše se velmi zlepšilo.Na Tamce mám redukce.Taky se teď s ní dá jezdit.Předtím to bylo necitlivé a rychlé.Mněl jsem tam asi ten první typ převodovek.
mrst
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 3137
Registrován: 09 úno 2009, 19:52
15
Lokalita: Praha 9, Horní Počernice

Re: Ako na redukciu prevodovky 3:1

Příspěvek od mrst »

ty Mílo u mé tamky....když si chci opravdu modelově pojezdit, tak to zvládnu i bez redukcí...ale chce to citovku... puffy
Uživatelský avatar
Milan
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 2784
Registrován: 28 led 2009, 23:54
15
Lokalita: Cvrčovice,Brno-venkov

Re: Ako na redukciu prevodovky 3:1

Příspěvek od Milan »

Možná máš jiný převodovky.Ale stejně mě to sr... .Teď je to paráda.
mrst
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 3137
Registrován: 09 úno 2009, 19:52
15
Lokalita: Praha 9, Horní Počernice

Re: Ako na redukciu prevodovky 3:1

Příspěvek od mrst »

když to vezmu obecně, tak čím pomalejší jízda....tím je vše věrnější puffy
Uživatelský avatar
inkvi
PzKpfw III
PzKpfw III
Příspěvky: 89
Registrován: 08 říj 2010, 10:13
13
Lokalita: Praha

Re: Ako na redukciu prevodovky 3:1

Příspěvek od inkvi »

Do redukcí na základní převodovku jsem šel čistě z finančních důvodů. Za ušetřenou tisícovku si kupuji pořádný akumulátor.
Na videu je dobře slyšet jaký randál ty převodovky dělají - přitom řve jen jedna, druhá čochtá mnohem míň a při zapnutém zvuku není slyšet.
A nakonec to beru jako dočasné řešení, pokud bude tank ještě chvíli jezdit bez závad a já z něj budu mít radost tak pak do něj klidně dál zainvestuji...
pajak7

Re: Ako na redukciu prevodovky 3:1

Příspěvek od pajak7 »

inkvi píše:Ještě přidám foto. Dnes jsem se opět inspiroval Dreedem a udělal jsem kolem převodovek zvukovou izolaci. Testovat budu odpoledne venku.

A nejspíš tam brzy přidám dovnitř nějaké závaží aby tančík mohl pokácet ten vzpurný stromek (viz video).

Obrázek Obrázek
Toto odhlučnění jsem měl už na svém prvním Pershingu a musím dodat že funguje super ;) ;)
pajak7

Re: Ako na redukciu prevodovky 3:1

Příspěvek od pajak7 »

mrst píše:když to vezmu obecně, tak čím pomalejší jízda....tím je vše věrnější puffy
Tak,tak vašnosti mají pravdu není na to si to pořádně vychutnat jak se tank pohybuje po terénu ;) ;) ;)
Uživatelský avatar
inkvi
PzKpfw III
PzKpfw III
Příspěvky: 89
Registrován: 08 říj 2010, 10:13
13
Lokalita: Praha

Re: Ako na redukciu prevodovky 3:1

Příspěvek od inkvi »

Nedalo mi to, tak jsem tančík prohnal po prudších svazích. Jediným problémem byla nedostatečná hmotnost a tudíž malá adheze. Ale stejně jsem si to s tančíkem užili...
První půlku videa jsem jel naplno, druhou jsem se pak snažil jet slušněji, i když mi přijde že při otočce na místě proporcionální zrychlení nefunguje.

http://www.youtube.com/watch?v=14_vS-x74tQ
Uživatelský avatar
sourekv
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 878
Registrován: 22 zář 2009, 21:49
14
Lokalita: Praha

Re: Ako na redukciu prevodovky 3:1

Příspěvek od sourekv »

inkvi píše:Nedalo mi to, tak jsem tančík prohnal po prudších svazích. Jediným problémem byla nedostatečná hmotnost a tudíž malá adheze. Ale stejně jsem si to s tančíkem užili...
První půlku videa jsem jel naplno, druhou jsem se pak snažil jet slušněji, i když mi přijde že při otočce na místě proporcionální zrychlení nefunguje.

http://www.youtube.com/watch?v=14_vS-x74tQ
Pekne video, a hudba! :P. Jinak jsem rad, ze se podarilo rozpoutat takovou diskusi. V.S.
Mysleli jsme to dobře, ale dopadlo to jako vždycky
Odpovědět

Zpět na „Návody“