Kovová vana na Panzer III

Odpovědět
Uživatelský avatar
Barraka
Zakladatel
Zakladatel
Příspěvky: 208
Registrován: 15 led 2009, 12:02
15
Lokalita: Chrást u Poříčan (nedaleko Českého brodu)

Kovová vana na Panzer III

Příspěvek od Barraka »

Na

Kód: Vybrat vše

http://www.tankzone.co.uk
jsem našel kovovou vanu na Panzer III. Mít peníze jen na tanky tak se člověk fakt vyřádí.
No podle tohodle obrázku by se to, podle mě, i vyrobit dalo. Všechno jde... :lol:
V podstatě jsou to jen rovný plechy.
Překreslit výkres podle plastu je na pár hodin s posuvkou a pak příjemný odpoledne ve frézárně.
lower-hullpanzer3.jpg
----------------------------------------------------------------------------
Můj tank : Tiger I - časná verze - (101/501 Batalion "LAH")
Radek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 516
Registrován: 25 úno 2009, 10:33
15
Lokalita: Hostětín

Re: Kovová vana na Panzer III

Příspěvek od Radek »

Barraka píše:Na

Kód: Vybrat vše

http://www.tankzone.co.uk
jsem našel kovovou vanu na Panzer III. Mít peníze jen na tanky tak se člověk fakt vyřádí.
No podle tohodle obrázku by se to, podle mě, i vyrobit dalo. Všechno jde... :lol:
V podstatě jsou to jen rovný plechy.
Překreslit výkres podle plastu je na pár hodin s posuvkou a pak příjemný odpoledne ve frézárně.
lower-hullpanzer3.jpg
Technologie lejzrem vyřezat z plechu a pak ohnout by byla lepší. Pokud by se to jednou udělalo jako program, dalo by se to kdykoliv zopakovat. Jenže ten kdo takové zařízení má, by nás asi pěkně nakopl do zadku. Po vyčíslení nákladů na program, na seřízení stroje by první kus vyšel dost draho. Ale všechny ostatní už by šly za minimální náklady.
Výroba na frézce by byla také možná, ale pracná, jen jeden kus a nedalo by se to kdykoliv zopakovat, pokud by se jelo bez NC řízení. S NC řízením by to bylo možné zopakovat, ale cena by asi byla vyšší než u páleného dílu. Bohužel nemám k dispozici ani jednu z těchto technologií...

Radek cool
Uživatelský avatar
Barraka
Zakladatel
Zakladatel
Příspěvky: 208
Registrován: 15 led 2009, 12:02
15
Lokalita: Chrást u Poříčan (nedaleko Českého brodu)

Re: Kovová vana na Panzer III

Příspěvek od Barraka »

Laser by vyřízl jen tvar, ty dírky jsou na něj už moc jemný.
Kamarád dělal na laseru a řikal že by to šlo. škoda - když tam byl tak mi řízl ve volný chvilce lecos a sám dělal taky lecjaký pokusy (třeba puzzle z 5mm ocele).
Ale to je podle mě zbytečný - to samý voda.

Jsou to samý rovný řezy. Šikovnej dělník ti to na strojní pile řízne taky. A dírky už holt na stojanovce. Čím víc si uděláš sám tím levnější to je. Další věc je pak jak to spojit. Ideálně svařit - ale zase kdo ti vaří hliník - to je pak zas ranec.
----------------------------------------------------------------------------
Můj tank : Tiger I - časná verze - (101/501 Batalion "LAH")
Odpovědět

Zpět na „PzKpfw III“