Panzer III - stavba

Odpovědět
Drake
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1161
Registrován: 11 čer 2017, 16:27
6
Lokalita: Kyjov

Re: Panzer III - stavba

Příspěvek od Drake »

Vláďo jedeš parádně ahoj Trochu Ti i závidím, já se zoptavuju z čísnkýho dárku a u pracovního stolu zatím dlouho nevydržím.
mrst
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 3136
Registrován: 09 úno 2009, 19:52
15
Lokalita: Praha 9, Horní Počernice

Re: Panzer III - stavba

Příspěvek od mrst »

ano - lineární ložisko... to byl tvůj super nápad...
další... sem s ním.. :lol: :P :P :P
mrst
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 3136
Registrován: 09 úno 2009, 19:52
15
Lokalita: Praha 9, Horní Počernice

Re: Panzer III - stavba

Příspěvek od mrst »

dva dny jsem ležel v knihách studiem a potřeboval bych vědět, jestli tento tank je od Alkettu , Miagu nebo Daimleru... možná MNH nebo M.A.N. :lol: :lol: :lol:
nasazen u Kurského oblouku v 07/43... ne teď vážně... je to docela věda
Pz. III Ausf. L s přídavnými pancíři... a teď potřebuji tu radu :lol: :lol: :lol: :lol: ....
toto jsem si vybral
šedý základ, někde stříkli nebo spíše štětkou na šedivém podkladu udělali zelené šmouhy a potom už opravdu stříkli žluté fleky (měla to být barva obilí) ...číslo 511 , jednoznačně provedení L, ale nikdo nezjistí... jestli pozdní nebo časné (rozdíl je v bočních výlezech mezi koly na boku trupu vozidla, a pancéřovém návarku na stropu vany před věží... a zároveň dodávali kouřové granátomety. Ty jsou podle mne jediným možným vodítkem u 511 k určení apsrávného provedení L ---pozdní?
zde je foto

barevné schéma je zde...
Obrázek
Obrázek
zde je podle mne "fantazie levoboku"
Obrázek
je docela dost fotek Ausf. L s schuertzen, ale pozor na velitelské verze... mají vzadu anténu, ale hlavně měla tato velitelská verze z důvodu ušetření vniřního prostoru na vysílačky pouze dřevěné imitace kanónu. Na některých fotografiích je to znát a potom ještě se dělala plamenometná verze Ausf.L - na tu je jedna krásná fotka, ale tu dělat nechci
ještě je jedna fotka na provedení Ausf. L mne zaujala, když si jí všimnete na fotce... první v čele je 412 Ausf. M, ale za ní je jednoznačně Ausf. L(ta má zase známou asi kamo, podle předchozího tanku a barvu čísla předpokládám měla stejnou - červenou jako zbytek tanků v jednotce, ale není známo jeho číslo. Podle německého pořádku by to měla být 413, ale... ?
Obrázekgreen shot

Kdo by k tomu mohl něco uvést... budu rád ;)
Naposledy upravil(a) mrst dne 15 lis 2020, 18:39, celkem upraveno 2 x.
mrst
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 3136
Registrován: 09 úno 2009, 19:52
15
Lokalita: Praha 9, Horní Počernice

Re: Panzer III - stavba

Příspěvek od mrst »

dokonce nějaký modelář si vymyslel (podle mne... origo fotku jsem nenašel) tank s věžovým číslem 512...
Obrázek
Obrázek
co mne u tohoto modelu zaujalo je, že jednoznačně muselo být číslo 512 (511 známá fotka - stejná jednotka) úpodstříknuté nejspíše žlutou barvou. Když se v detailu a po zvětšení podíváte ne tento detail, tak se vám barevné schéma (bílá/šedá) rozsype a to pravidelně po obou stranách číslice. Z toho vyplývá, že číslo bylo podstříknuto jinou barvou(odstínem) světlé barvy. Bílá to nebyla je malý rozdíl ale s velkou pravděpodobností jiným odstínem žluté
Obrázek
sakulajda
Moderátor
Moderátor
Příspěvky: 3208
Registrován: 28 led 2009, 22:03
15
Lokalita: Dolní Kounice

Re: Panzer III - stavba

Příspěvek od sakulajda »

ten proutene kosik je supr a vubec to vypada dobre
Články:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Radek
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 516
Registrován: 25 úno 2009, 10:33
15
Lokalita: Hostětín

Re: Panzer III - stavba

Příspěvek od Radek »

A nemohl by to být s věžovým číslem 421?

http://www.bpmodels.net/Model/Album/php ... c2b4858d55

Radek
mrst
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 3136
Registrován: 09 úno 2009, 19:52
15
Lokalita: Praha 9, Horní Počernice

Re: Panzer III - stavba

Příspěvek od mrst »

no to nemohl... to je Ausf. M :(
mrst
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 3136
Registrován: 09 úno 2009, 19:52
15
Lokalita: Praha 9, Horní Počernice

Re: Panzer III - stavba

Příspěvek od mrst »

na ty Ausf. M je poměrně dost hezkých fotek, ale mne se nelíbí a nedudou moc praktické zadní výfuky... to je asi hlavní důvod proč Ausf. L a hci dlouhou hlaveň 5cm 39L/60 asi by bylo i fajnovéAusf. N... ale :lol:
Zřejmě Miag nebo Daimler a dokonce s zimmeritem
Obrázek
mrst
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 3136
Registrován: 09 úno 2009, 19:52
15
Lokalita: Praha 9, Horní Počernice

Re: Panzer III - stavba

Příspěvek od mrst »

ještě zde je hezký stroj Ausf.L s představnými pancíři, ale zase bez čísel a kříže ;)
ale je to původně šedivý stroj s žlutýni nepravidelnými stříkanými pruhy, je vidět jeho používání... přední držáky reflektorů jsou viditelné, ale světlomety chybí. Zřejmě jej zrovna stříkali... není tam moc bláta na pruzích...
Obrázek
Uživatelský avatar
Max
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 602
Registrován: 02 zář 2017, 14:16
6
Lokalita: Dobruška a okolí...

Re: Panzer III - stavba

Příspěvek od Max »

:mrgreen: To by se mi hodilo jako skutečný stroj na zahradu. Hračka ve velikosti 1:1.
"Papír snese všechno a proto vzniknul tento model".
CC-01 - 8x8 ~Tamiya ~. england Obrázek
Odpovědět

Zpět na „PzKpfw III“