T-14 Armata 3D tisk

Moderátor: sakulajda

Re: T-14 Armata 3D tisk

Příspěvekod Drake » 18 zář 2018, 09:32

Na serveru TopWar (ruský armádní) rozebírali důvody a hlavními je cena a poměrně velké technické potíže v řešení elektroniky ovládající bezposádkovou vež, pak se SŘP a pozorovacími senzory na věži a s tím souvisejícím situačním povědomím posádky, to poslední je poměrně těžko překonatelné, údajně se to zatím podařilo uspokojivě vyřešit pouze Izraelcům u systému ironVision pro tanky Merkava Mk.4.

Mě se poštěstilo letos vidět Armatu na přehlídce v Moskvě (byl jsem na montáži v Domodědovu) a je to opravdu nádherný tank, bohužel mám jen poměrně nekvalitní fotky z mobilu a z dálky přes hlavy lidí takže to za moc nestojí. Ale tohle fórko sleduju pravidelně a stavbě resp. teď už dokončování moc fandím a držím palce. ahoj
Drake
PzKpfw IV
PzKpfw IV

Re: T-14 Armata 3D tisk

Příspěvekod 50koruny » 19 zář 2018, 15:54

TopWar je síce armádny blog, ale nie oficiálny.Aj keď nepochybujem že ľudia čo ho píšu vedia o bojovej technike podstatne viac ako ja.
Čítal som to, je to ale len názor jedného odborníka.Každopádne čo sa IronVision týka, tak s tým na jednej strane súhlasím.Keby podobný systém mali tak by to T-14 posunulo ešte ďalej.
ALE je tu jeden podstatný detail.Od začiatku sa oficiálne hovorilo, že tank má v budúcnosti fungovať úplne bez posádky.Tento fakt nebral do úvahy ani autor blogu a ani nikto iný.
Ak sa im to podarí, tak IronVisin naozaj potrebovať nebudú a všetky argumenty uvedené v blogu to neutralizuje.

Aby sme sa chápali - ja netvrdím že sa im to určite podarí dostať do plne automatického režimu bez osádky.Len hovorím že je to tak stavané a že s tým už od začiatku vývoja rátajú.
Možno je to pravý dôvod toho, prečo neni zrovná najergonomickejšia.A možno to naozaj len nevedia vyrobiť.Len oni vedia kde je pravda.

A díky za psychickú podporu.Bez nej by som to dávno vzdal a stavebnica by z toho nemohla vzniknúť.Niektoré diely sa vyvýjali cez 8 a viac verzií.Mohol som sa uspokojiť s tým prvým modelom a nechať si ho pre seba.Už rok som mohol robiť niečo iné.

Každopádne už to považujem za hotové.Nič sa netlačí, netestuje a neladí.Už nemusím po každej akcii deň až týždeň servisovať.Konečne som dosiahol odolnosť bežných plastových RC tankov a už sa len vozím a užívam si tank.
Síce ma čaká ešte dosť nepríjemnej byrokratickej práce, ale dúfam že to bude celé dostupné (samozrejme len ako .STL súbory+návod) ešte pred vianocami.
facebook.com/warprints
50koruny
PzKpfw IV
PzKpfw IV

Předchozí

Zpět na T-14 Armata