T-14 Armata 3D tisk

Odpovědět
Uživatelský avatar
Faly
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 518
Registrován: 29 kvě 2017, 10:15
6
Lokalita: Slaný

Re: T-14 Armata 3D tisk

Příspěvek od Faly »

Ahoj,

Ja to s tim pla tusil, s petg zkusenosti nemam, ale vse co jsem videl online, tak to chvalili jako lepsi abs, tusim Ivan psal, ze uz tiskne jedine z petg,

A mas pravdu moderni tank by mel byt rychly, ale rychly = tezce ovladatelny, my museli t 90 taky zpomalit, aby se s ni dalo po tankodromech trochu jezdit, tedy 1:5 + jeste pridane prevody,

Drzim palec,
Lukas
Naposledy upravil(a) Faly dne 04 zář 2017, 21:04, celkem upraveno 1 x.
V týmu s Drozd60,
IS-7, T-10, Kraz 255V + podval; IS-3; KV-85; T-90; Faun; MAZ
Uživatelský avatar
50koruny
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 299
Registrován: 02 čer 2017, 03:23
6
Lokalita: Banská Bystrica

Re: T-14 Armata 3D tisk

Příspěvek od 50koruny »

díky.
trochu podpory sa zíde, lebo keď už mám tank pred očami v podstate hotový tak nemám toľko motivácie ako na začiatku.ale musím to dokončiť!aj tak som len na pol ceste.

...trochu jazdiť?čo si pod tým predstavuješ?nechcelo to zatáčať?
neni teraz T-90 pomalá s tými 5:1? (možnože 5:1 a motor veľkosti 390 by mohol byť ok)

PLA - bežne používam a do teraz sa mi nič neroztopilo.pravda - nič z neho som doteraz na slnku tak dlho nenechal.nie ešte na takom silnom.
PET(G) nemám rád, lebo sa to všade patlá.zasratá celá tryska a tak dalej.
k tomu si myslím, že neni na tieto účely vhodná.je to veľmi pružný a mäkký materiál ale hlavne - vôbec nezvláda bridge a ani presahy.s PETkou vytlačím uhol maximálne 40°.viac nie.potom je to hnusné a prepadáva sa to do seba.ako hovorím - obidvom tímto neduhom sa dá zabrániť chladením ale to má fatálny vplyv na pevnosť materiálu.tohto konkrétneho určite.
ABS by som nezatracoval.problém je v tom, že málokto vie vyrobiť skutočne použitelný ABS filament.jedna z najväčších firiem čo vyrába filament v ČR sa po rokoch zbadala, že používa ABS granulát určený na vstrekovanie miesto extruzie.potom sa neni čomu diviť...

každopádne detaily výtlačku z ABS sú o niečo lepšie ako z PET(G).
další problém - PET(G) je veľký problém zlepiť dohromady.ABS sa lepí krásne.
a ešte jeden - PET(G) je tak mäkké, že sa velmi zle brúsi.k tomu neuveriteľná chemická odolnosť.základná farba podla môjho názoru (neskúšal som) nebude tak dobre držať.
u mňa stále platí, že PET(G) je posledná a najmenej obľúbená možnosť, aj keď ju používam (aj dnes som z nej tlačil).skúsim teda ASA (extrémna odolnosť proti vonkajším vplyvom), k tomu sa poobzerám ešte po nejakej inej alternatíve (PP?) a dám vedieť.
facebook.com/warprints
standart
PzKpfw III
PzKpfw III
Příspěvky: 57
Registrován: 23 pro 2014, 19:35
9
Lokalita: Šúrovce

Re: T-14 Armata 3D tisk

Příspěvek od standart »

Nazdar.
Teraz som Armatu videl v BB naživo a musím povedať že je omnoho lepšia ako ktorýkoľvek model čo sa dá kúpiť. Je to skrátka nádhera.
Je to model ktorý zatiaľ nemá nikto.
Uživatelský avatar
Faly
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 518
Registrován: 29 kvě 2017, 10:15
6
Lokalita: Slaný

Re: T-14 Armata 3D tisk

Příspěvek od Faly »

Is 3 vylezla taky z ABS, ale nas i trochu limituje tiskarna, ktera chce a bere pouze jejich origo filament, jinak hej, dodelat vsechny detaily je to nejvic pracny, taky na ni mame jeste praci,

Byla rychla ve smyslu, ze je pak velmi tezke s ni presne jezdit, ted je sice vyrazne pomalejsi, max rychlost tak pomalejsi chuze, ale zase je vyrazne presnejsi v ramci ovladani po polygonu,

Uvidis sam, is 3 byla s 5:1 stale prilis rychla,

Jinak souhlasim s kolegou, je to super kdyz vznikne original:)
V týmu s Drozd60,
IS-7, T-10, Kraz 255V + podval; IS-3; KV-85; T-90; Faun; MAZ
Uživatelský avatar
50koruny
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 299
Registrován: 02 čer 2017, 03:23
6
Lokalita: Banská Bystrica

Re: T-14 Armata 3D tisk

Příspěvek od 50koruny »

standard:

díky :)

snažím sa od začiatku držať vysoký štandard čo sa detailov a presnosti týka.stále porovnávam s komerčne dostupnými modelmi.keby to bolo už na pohľad horšie ako kúpené modely, tak by som s tým veľa vody nenamútil :D
je to na hrane možností dnešnej 3D tlače.všetky detaily sú kreslené s prihliadnutím k priemeru trysky (0,3mm max).sú najmenšie možné, niekde ale bolo nutné rozmer zväčšiť (rôzne madlá a nity napríklad) aby to bolo možné vytlačiť.kľúčom je ale správna orientácia dielov pri tlači.
bočné steny pri tlači majú rozlíšenie výšky vrstvy, samozrejme (0,1-0,15mm).vrch má ale 0,3-0,4mm.preto je všade tam kde je to potrebné je vrchná časť každého dielu skrytá a využívam bočné steny.

ja som v podstate nikdy nekreslil nič, čo by nebolo určené na tlač.preto mám návyk pri kreslení vždy rozmýšlať nad tlačitelnosťou dielu.
a ovela radšej tlačím veci čo si nakreslím sám, lebo viem že to vytlačím na prvý krát a bez problémov.

a samozrejme mi robí veľkú radosť to že je jediná na svete.s tým vedomím sa na ňu občas len tak zájdem pozrieť (aj v noci ak idem okolo :D ) - plný hrdosti a radosti čumím na ten majestát :mrgreen:
ešte radšej ale budem, ak sa mi podarí zariadiť legálny predaj (do konca mesiaca chcem založiť s.r.o.) a bude sa na ňu môcť čumieť každý kto má tlačiareň.od začiatku sa snažím o to, aby bola tlač čo najjednoduchšia.rovnako stavba.aby to bola radosť stavať, aj keď to bude zábava na dlhé mesiace.

odkedy som Armatu začal kresliť tak v tom mám jasno - ja nesnívam o tom vyhrať v lote.chcem konštruovať takéto tlačené RC tanky na plný úväzok.je to pre mňa práca snov.kombinácia mojich najoblúbenejších činností.
a už teraz sa teším na Stridsvagn-103 :)

Faly:

máš DaVinci, že?
to máš potom tažké po viacerých stránkach - toto by ti ale malo pomôcť s filamentom - dá sa to obísť
https://www.google.sk/search?q=da+vinci ... e&ie=UTF-8

dalšie nešťastné vlastnosti, hlavne software už ale bohužial nie.neni nad opensource.dá sa vôbec na tom manuálne nastaviť teplota trysky?

s tou rýchlosťou tanku to teda chápem tak, že to napríklad tak rýchlo zatáčalo, že si netrafil tam kam si potreboval.tak nejak?
lepšie raz vidieť ako 100x počuť... :D

čo sa týka detailov tanku, tak mi chýbajú už len tie antény, kôš vzadu na veži a gumenné zástery.to neni nič hrozné.skôr na podvozok sa potrebujem zamerať.ale aj tak chcem ešte jednu celú Armatu vytlačiť.tento krát už na ostro finálnu verziu.nie všetko vyšlo podla plánu a potrebujem mať istotu kým to budem ponúkať dakomu.

inak Braňo bude tlačiť jeden z prvých kusov - niečo ako Beta tester.bude podávať hlásenia či sa to dobre tlačí a skladá a kde bol problém ak bol.lebo jedna vec je ako sa to tlačí a skladá mne a druhá vec je pohľad osoby, ktorá tú stavebnicu nepozná do poslednej skrutky.
nepridáš sa?aj Ivana by sme mohli zapriahnuť ak by chcel.poprípade kohokoľvek s tlačiarňou.plánujem to začiatkom zimy.2-3 ľudia max.
facebook.com/warprints
Uživatelský avatar
brano
PzKpfw III
PzKpfw III
Příspěvky: 79
Registrován: 31 led 2017, 18:05
7
Lokalita: Jur nad Hronom, SK

Re: T-14 Armata 3D tisk

Příspěvek od brano »

otvorene Vám poviem, že kto to nevidel naživo, môže ľutovať. korunák ( :D ) odviedol poriadny kusisko práce, čo sa týka 3D modelovania, rovnako aj skladania. už len tie pásy.... ty vole, to skladať...

ja osobne sa no to veľmi teším. aj keď vlastním možno najlacnejšiu 3D tlačiareň, od čoho ma každý odhováral, s kvalitou tlače som zatiaľ spokojný.
záujemcov určite bude a nie každý bude mať rovnakú tlačiareň ako 50koruny. takže áno, teším sa na testovanie a feedback, ktorý budem môcť dať.

7kanál mám nachystaný, dokonca aj záklz poskytne 2A5.
ohľadom pohonu sa určite budem snažiť spojiť s pánom Ábelom (Strv. 103)

a ak sa podarí a bude čas, 50koruny, mali by sme prebrať to ovládanie, ako sme sa bavili v BB.
Uživatelský avatar
50koruny
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 299
Registrován: 02 čer 2017, 03:23
6
Lokalita: Banská Bystrica

Re: T-14 Armata 3D tisk

Příspěvek od 50koruny »

práve.každý má inú tlačiareň a iné skúsenosti s tlačou.
7-kanál bude na vežičku veru treba.

a ten zálkz by si mi mohol prosím ťa niekedy požičať?ja si ho len rýchlo namodelujem a vrátim ti ho.chcem zozbierať dostatok alternatív pre elektroniku veže.
záklz z leoparda mi príde ako dostupné a jednoduché riešenie.myslím že by si ho vybralo veľa ľudí.
alebo je tam rovnaký záklz ako toto?
http://www.ebay.com/itm/Heng-Long-Jagdp ... SwZd1VZKEG
lebo toto už mám pripravené.toto riešenie má ale trochu obmedzenú eleváciu.
jednotku nebolo možné vložiť dosť hlboko do kanónu a tak je os otáčania trochu hlbšie vo veži.

čo sa týka pohonu, tak ako som písal vyššie.je to kus tanku, takže prevodovky dostanú zabrať.
motory pána Ábela som videl ale nebavil som sa s ním o tom.ale tie o-krúžky - podla mňa by preklzovali keby si sa chcel v tráve otočiť na mieste.aj keď tým poháňal aj ten velký ...neviem čo to bolo.transportér voláky.

ovládanie - to ja mám do toho ešte daleko.čo portebujem otestovať tak testujem cez RX-18 zatial.a dosť mi bude roboty s druhým prototypom.
voláko sa teraz nemám do toho.vežu som robil mocným tempom.v priemere 6 hodín denne vyše mesiaca.aby som stihol 100 tankov pre Bystricu.možno si ešte deň - dva oddýchnem a začne mi to chýbať.
začnem kresliť finálnu verziu vane a plynule prejdem ku kresbe a tlači finálnej verzie.pri nej už budem zapisovať aj spotrebu materiálu a čas tlače a zároveň písať návod na tlač + stavbu.
návod musí byť krok za krokom, pretože dosť často treba zachovať postup stavby.môže sa stať, že niečo niekde zalepíš a zistíš, že už je neskoro tam vložiť maticu ktorá ti tam bude zaručene chýbať.sú plochy kde sa nesmie lepidlo dostať, lebo sa ti už nikdy nebude dať odmontovať napínacie koleso napríklad.
celý "nos" korby sa dá potom odmontovať a jeho integrálna súčasť je napinák.

ale ešte raz k ovládaniu :D ja som sa už na hotovo rozhodol.do mojej pôjde elmod pro.nebudem špekulovať.
facebook.com/warprints
Uživatelský avatar
Faly
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 518
Registrován: 29 kvě 2017, 10:15
6
Lokalita: Slaný

Re: T-14 Armata 3D tisk

Příspěvek od Faly »

Hej, Da Vinci 2.0 Duo, je bohužel velmi limitující, pokud jí teda nechceš přehrát firmware...Nicméně jako plug and play je skvělá hlavně na ABS, protože je v super bedně. Vzhledem k tomu, že se používají jejich filamenty, tiskárna z chipu cartridge hned ví, co tam je a na jaké teploty má nastavit tryku a bed..tím samozřejmě padá všechno experimentování s 3D tiskem,protože kromě výšky vrstvy, podpěr a rychlosti tisku nenastavíš prakticky nic,

Přesně tak, když se ti tank na jemné pohnutí páčkou pohne o čtvrt otáčky, tak nic moc,

Jinak jasně, pokud budeš chtít, rád se s drozd60 pustim do tisku a stavby Armaty;)
V týmu s Drozd60,
IS-7, T-10, Kraz 255V + podval; IS-3; KV-85; T-90; Faun; MAZ
Uživatelský avatar
50koruny
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 299
Registrován: 02 čer 2017, 03:23
6
Lokalita: Banská Bystrica

Re: T-14 Armata 3D tisk

Příspěvek od 50koruny »

to rýchle otáčanie by som teoreticky mohol vyriešiť vhodne naprogramovaným elmodom.aj keď bude stále rozdiel či sa otáčam na betóne alebo na trávniku.

DaVinci - presne tak.je to dobré riešenie keď nechceš laborovať ale tlačiť.vykúpené obmedzeniami samozrejme.
no a budem rád keď vytlačíte :)
facebook.com/warprints
Uživatelský avatar
Milan
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 2784
Registrován: 28 led 2009, 23:54
15
Lokalita: Cvrčovice,Brno-venkov

Re: T-14 Armata 3D tisk

Příspěvek od Milan »

Do trávníku s tím vůbec nejezdi.Nebo máš snad trávník v 1:16 ?¨
Myslím že zde nikdo do trávníku nejezdí a zdaleka se mu vyhýbá.
Odpovědět

Zpět na „T-14 Armata“