T-14 Armata 3D tisk

Odpovědět
Uživatelský avatar
50koruny
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 299
Registrován: 02 čer 2017, 03:23
6
Lokalita: Banská Bystrica

Re: T-14 Armata 3D tisk

Příspěvek od 50koruny »

nemám veru trávnik v 1:16 :D
ale tak...trávnik považujem za najväčší záťažový test.
ale budem sa mu vyhýbať čo to pôjde.
facebook.com/warprints
Uživatelský avatar
Ivan
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1269
Registrován: 03 dub 2013, 12:08
10
Lokalita: Absolova 89, 624 00 Brno

Re: T-14 Armata 3D tisk

Příspěvek od Ivan »

50koruny píše:standard:

díky :)

...

inak Braňo bude tlačiť jeden z prvých kusov - niečo ako Beta tester.bude podávať hlásenia či sa to dobre tlačí a skladá a kde bol problém ak bol.lebo jedna vec je ako sa to tlačí a skladá mne a druhá vec je pohľad osoby, ktorá tú stavebnicu nepozná do poslednej skrutky.
nepridáš sa?aj Ivana by sme mohli zapriahnuť ak by chcel.poprípade kohokoľvek s tlačiarňou.plánujem to začiatkom zimy.2-3 ľudia max.

Kdyby bylo třeba pomoc s tiskem, tak se ozvi.
V tiskárně mám trysku 0,4...
Tankistům ZDAR
Ivan, pplk. v.v., Učitel katedry tanků, VAAZ Brno.
http://dragonstanks.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
50koruny
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 299
Registrován: 02 čer 2017, 03:23
6
Lokalita: Banská Bystrica

Re: T-14 Armata 3D tisk

Příspěvek od 50koruny »

určite.zháňam aspoň 2-3 ľudí.
ale s 0,4mm tryskou to bohužial nevyrobíš.
všetky malé detaily sú kreslené na trysku 0,3mm.pri tryske 0,4mm by som musel viditelne a neprirodzene zväčšiť drvivú väčšinu detailov.už teraz sú niektoré rozmery podstatne väčšie aby to vôbec slicer zobral.aj pri 0,3mm tryske.
ja mám 2 trysky.jednu mám vždy 0,4 a druhú 0,3mm a čo sa dá, to samozrejme robím tou väčšou.rozdiel v rýchlosti je značný.lenže napríklad tie bočné ochranné mreže s tak velkou tryskou jednoducho nevytlačíš.
akú maš tlačiareň?hotend E3D?
ja mám takú velmi svojskú tlačovú hlavu s dvomi bowdenmi.niekde som to ukazoval.mám 2x RebelMod s PTFE vložkou, 2x RebelMod celokov a ponajnovšom aj jeden originál E3D v6 ale len s 0,3mm tryskou.dajú sa v hlave meniť behom 5 minút.nemením teda trysku ale celý hotend aj s termistorom a všetkým čo treba.na všetkom mám konektory aby sa to dalo rýchlo prehodiť bez rozoberania.nič netreba kalibrovať a tak podobne.hotend E3D sa chystá na panenskú tlač pri druhej armate - čaká ho vyše 250° (tie teflónové čo tam mám teraz by to nezvládli) lebo trochu poexperimentujem s materiálom.zajtra idem vyzdvihnúť ASA.velmi odolný materiál.do cca 100°ale výborne odoláva aj mínusovej teplote.takmer nepraská oproti ABS ale stále sa dá vyhladiť a lepiť acetónom.a akoby toho dosť nebolo, tak je možné ho aj chladiť.ventilátor ale max na 15% !!!

nikdy si inú trysku nepoužil?ja sa síce čínskym dielom na tlačiareň oblúkom vyhýbam (okrem elektroniky), ale stoja tam pár halierov.
rozoberal si už hotend?
facebook.com/warprints
Uživatelský avatar
Ivan
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1269
Registrován: 03 dub 2013, 12:08
10
Lokalita: Absolova 89, 624 00 Brno

Re: T-14 Armata 3D tisk

Příspěvek od Ivan »

Průměr trysky a velikost tisknutelných detailů je mi zcela jasná ... Už mám jisté zkušenosti.

Mám tiskárnu Prusa i3 MK2.
Mají na prodej trysku 0,25 mm.
Tankistům ZDAR
Ivan, pplk. v.v., Učitel katedry tanků, VAAZ Brno.
http://dragonstanks.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
brano
PzKpfw III
PzKpfw III
Příspěvky: 79
Registrován: 31 led 2017, 18:05
7
Lokalita: Jur nad Hronom, SK

Re: T-14 Armata 3D tisk

Příspěvek od brano »

Ivan - a si s ňou spokojný, nie? Prečo sa pýtam - mám totižto ANET A8, čo je tiež klon a každý ma od nej odhováral. No ja som spokojný, čo som doteraz potreboval, to som vytlačil v pohode.
Uživatelský avatar
Faly
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 518
Registrován: 29 kvě 2017, 10:15
6
Lokalita: Slaný

Re: T-14 Armata 3D tisk

Příspěvek od Faly »

Teda srovnavat anetu s origo nevim nevim, tisknout bude podobne pouze v pripade ze velmi zlepsis ram a vytisknes par zlepsovaku,ale za tu cenu urcite pohoda
V týmu s Drozd60,
IS-7, T-10, Kraz 255V + podval; IS-3; KV-85; T-90; Faun; MAZ
Uživatelský avatar
50koruny
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 299
Registrován: 02 čer 2017, 03:23
6
Lokalita: Banská Bystrica

Re: T-14 Armata 3D tisk

Příspěvek od 50koruny »

s origo čím?
hádam nie s Prúšom :lol:
podľa môjho názoru je až hanba predávať to za také peniaze.čo sa týka pevnosti konštrukcie tak to je len z blata do kaluže.
konštrukcia Prúšu je morálne a aj fakticky zastaralá.mechanicky sú už tlačiarne dnes niekde úplne inde.
isteže.má vychytaný software a ten mu to celé spolu s marketingom ťahá.inak nič.
kvalita?hej.ono to vie tlačiť pekne a vyhrávať rôzne porovnania a testy.lenže v žiadnom z nich sa neprihliada k rýchlosti.keby mal Prúša tlačiť normálnou rýchlosťou tak by bol v hanbe.
komplikácia v podobe sondy a tlačová podložka na pár použítí, chvastanie sa opensource keď on už dávno defacto opensource neni.podklady nájdeš.akurát že z nich nič nemáš z rôznych dôvodov.má to ošetrené.
skrátka - (hlavne) kôli mechanickej stránke veci som zásadne proti.
Anet je aspoň za tie peniaze adekvátna.

musím ale povedať že väčšina zákazníkov je spokojná, ja ale poznám aj takých čo ostali mierne povedané znechutený keď zistili čo za tie peniaze dostali.
každopádne nechcem tu okolo toho rozpútavať búrlivé diskusie.vždy to tak končí keď si otvorím hubu na Prúšu :? (a majitelom sa vopred ospravedlňujem ak som sa dotkol)

Ivan: Prúša používa hotend E3D v6.ja mám tiež tento hotend a dajú sa kúpiť aj 0,3mm.
ja som kupoval na https://e3d-online.com poštovné na SK bolo 2,5€ a mám istotu že je to originál.
ale 0,25 sa dá samozrejme tiež použiť, ale bude to ešte pomalšie.malá dierka - je potrebná veľká sila na pretlačenie.medzi 0,4 a 0,3 je až ohromný skok v sile potrebnej na pretlačenie.

mimochodom plne pokračuje finálny facelift vane.chcem sa spýtať na Váš názor.je žiadúce mať batériu vyberatelnú zo spodu?spravil som, ale myslím si že polovica ľudí to nebude chcieť mať takto.je to tažký a velký tank a je celkom nepraktické pchať to odspodu.aj keď pri tom rozmere neni praktické nič :D

Obrázek

ale pre istotu by som asi ponechal aj alternatívu s pevným dnom.
Naposledy upravil(a) 50koruny dne 07 zář 2017, 22:01, celkem upraveno 2 x.
facebook.com/warprints
Uživatelský avatar
brano
PzKpfw III
PzKpfw III
Příspěvky: 79
Registrován: 31 led 2017, 18:05
7
Lokalita: Jur nad Hronom, SK

Re: T-14 Armata 3D tisk

Příspěvek od brano »

Ja som ti už svoj názor povedal - z môjho pohľadu je lepšie z vrchnej časti. Dôvod? Keď chceš vymeniť batériu, musíš tak otočiť na bok, čím môžeš poškodiť nejaké detaily. (Tak, ako som ja zlomil jeden plát pancieru na T90...)
Uživatelský avatar
50koruny
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 299
Registrován: 02 čer 2017, 03:23
6
Lokalita: Banská Bystrica

Re: T-14 Armata 3D tisk

Příspěvek od 50koruny »

na bok sa to v žiadnom prípade otočiť nedá kôli tej mreži.to je problém.
ale aj baterka vzadu je problém a to obrovský.musel by si vidieť zostavu.hore nad motory sa nezmestí aj keď to tak môže vyzerať.
- hlavne kôli tomu, že priamo nad motormi v hornom kryte (presne na roštoch motora) je ešte reproduktor a (volitelne) vetrák.aj keby tam vetrák nebol tak sa tam baterka nezmestí.
-no a potom kôli niektorým motorom (tiger II napríklad) som musel dokonca urobiť vybratie vo vrchnom kryte aby sa to tam vôbec zmestilo.

mám určité ciele, alebo dajme tomu filozofiu konštrukcie.
jeden z hlavných cielov je maximálna možná variabilita použitej elektroniky/motorov
tým pádom to bude vždy len kompromis.kebyže ju kreslím len pre seba na konkrétne použité elektro, tak celá vyzerá z vnútra úplne inak.nechcem sa ale tak obmedziť.

inak waltersony už sú doma :D
pribudli dalšie montážne otvory na nový typ motorov.

s baterkou je ale tažko.z vrchu ju nemôžem vyberať za predpokladu, že bude v predu.museli by sa kôli tomu vždy odmontovať obidva kryty.jedine že by som spravil kryty 3 ale to je už trochu vela krytov aj na mňa.

darmo.kresliť to je jednoduchšie ako to vymyslieť.ono sa zdá že je vnútri vela miesta ale ja by som to netvrdil.všade niečo zavadzia.
facebook.com/warprints
Uživatelský avatar
Shotek
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1047
Registrován: 19 bře 2013, 10:21
11
Lokalita: Praha 9

Re: T-14 Armata 3D tisk

Příspěvek od Shotek »

můj názor, ale asi i většiny ostatních = baterku shora
z originál vany HL je to jedna z prvních věcí, co se předělává, že se uřízne a zaslepí spodní kastlík, kudy do toho leze bordel a přesunou se odsud i vypínače, aby se s tim dalo vjet do terénu...
ahoj
Odpovědět

Zpět na „T-14 Armata“