T-14 Armata 3D tisk

Odpovědět
Uživatelský avatar
50koruny
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 299
Registrován: 02 čer 2017, 03:23
6
Lokalita: Banská Bystrica

Re: T-14 Armata 3D tisk

Příspěvek od 50koruny »

mám zase pár nových fotiek - tentokrát zadný kryt a zadné čelo korby.zatiaľ bez povrchovky.
Naposledy upravil(a) sourekv dne 30 led 2018, 23:24, celkem upraveno 1 x.
facebook.com/warprints
Uživatelský avatar
50koruny
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 299
Registrován: 02 čer 2017, 03:23
6
Lokalita: Banská Bystrica

Re: T-14 Armata 3D tisk

Příspěvek od 50koruny »

serus po dlhej dobe.ja viem že už rok hovorím že sa práce blížia ku koncu, ale zase sa blížia ku koncu :D
veža je takmer hotová, to najdôležitejšie mám za sebou.pôvodne mala mať veža na airsoft iné základné diely ako veža so servami.upgrade by teda znamenal vymenu a výrobu celej novej veže.nakoniec sa mi podarilo to nejako vymysleť a tak na upgrade stačí vymeniť kanón.
relatívne zaujímavé je že kanóny nemajú rovnakú os otáčania.kôli malému priemeru prstenca veže musí byť airsoftový kanón umiestnený o pár mm hlbšie vo veži.
na pohon veže v najvyššej výbave budú teda použíté servá (sg90).na koniec som zvolil ramená/piesty miesto ozubených kolies.tlačené ozubené kolesá majú ďaleko k dokonalosti, zvlášť pri malom module zubu.poloha ramena serva je presne vypočítaná, takže stred serva = stred kanónu (rameno zo strany serva vo vodorovnej polohe).dĺžka ramena aj poloha je tiež presne vymedzená.rozsah záklzu som vymeral pomocou stromou za páliacim tankom na jedinom dostupnom videu kde armata striela.som si to spomalené púšťal dookola a šteloval dorazy.veľký servisný poklop na veži je otvárateľný kôli guličkám do airsoftu ale rovnako dobre poslúži pre prístup k mechanizmu serva.
vežu začnem vyrábať od záklzu kanónu.potrebujem si overiť že to funguje aj inde ako na počítači :D
servokanón je ľahko rozoberateľný a servisovateľný.ak sa záklz osvedčí, do budúcna by som mohol spraviť univerzálnu verziu a zverejniť na fóre.
keď raz na to bude čas a splní to očakávania.

je to celkom kompaktné
Obrázek

pri štíte kanónu v predu je prvá pracovná plocha, dlhá len 7mm.ďalej je odľahčenie a druhá pracovná plocha je vzadu na dĺžke celej vodiacej drážky.aj tak to bude treba poriadne mazať.
Obrázek

narýchlo som zrobil animáciu
Obrázek

usporiadanie veže s heng long elektronikou a servami.platí aj pre kanón s heng long záklzom:
Obrázek

servo veža - ostalo v nej miesta na rozdávanie:
Obrázek

čo sa týka senzorovej/gulometnej vežičky, tiež dospela.objavil som 360° servo, takže priemer väčšieho ozubeného kolesa otočnej verzie bol zmenšený.ostalo viac priestoru na dalšie veci.teraz sa dá vežička na 2 skrutkách vymeniť za pevnú verziu použiteľnú pre infra boje.musí sa síce zložiť dole veža, ale bude k dispozícii sedlo na ktoré sa bude dať položiť pri výmene vežičky.neni to nič zložité ani zdĺhavé, akurát sa bojím poškodenia veže kedže sa skrutkuje odspodu.

nainštalovaná 360° vežička:
Obrázek

tu je infra vežička.bude aj s elmod infra a ak sa dostanem k tamyia systému tak urobím aj ten.každému podľa chuti
Obrázek

tak teda.interiér veže by sme mali.ešte doriešim bočný pancier a je to hotové.mám tlačiť ešte nejaké povinnosti ale hneď ako sa bude dať tak sa púšťam do tlače.som zvedavý aké to bude v realite.
Naposledy upravil(a) 50koruny dne 28 led 2018, 10:12, celkem upraveno 1 x.
facebook.com/warprints
Uživatelský avatar
rmichalbarna
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1343
Registrován: 09 říj 2016, 07:34
7
Lokalita: Most

Re: T-14 Armata 3D tisk

Příspěvek od rmichalbarna »

Moc pěkný! To bude jak z fabriky!!! ahoj
Tatra 141,T34/85
http://www.mujtank.tym.cz

Uživatelský avatar
50koruny
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 299
Registrován: 02 čer 2017, 03:23
6
Lokalita: Banská Bystrica

Re: T-14 Armata 3D tisk

Příspěvek od 50koruny »

díky.o to mi šlo :) som zvedavý čo mi na to povedia v UVZ.
Naposledy upravil(a) 50koruny dne 28 led 2018, 11:45, celkem upraveno 1 x.
facebook.com/warprints
Uživatelský avatar
brano
PzKpfw III
PzKpfw III
Příspěvky: 79
Registrován: 31 led 2017, 18:05
7
Lokalita: Jur nad Hronom, SK

Re: T-14 Armata 3D tisk

Příspěvek od brano »

jedna poznámka k záklzu hlavne - berieš do úvahy fakt, že servo sa vracia do nulovej polohy, čo v tomto prípade znamená na "stred"?
Uživatelský avatar
50koruny
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 299
Registrován: 02 čer 2017, 03:23
6
Lokalita: Banská Bystrica

Re: T-14 Armata 3D tisk

Příspěvek od 50koruny »

presne tak :) nič sa neboj.pracuje to len na 90°.páčka na serve je natočená o 45° v nulovej polohe aby to vydalo.všimni si na animácii, len to zle vidno lebo neostáva dosť dlho v nulovej polohe.
Naposledy upravil(a) 50koruny dne 30 led 2018, 19:08, celkem upraveno 1 x.
facebook.com/warprints
Uživatelský avatar
Ivan
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1271
Registrován: 03 dub 2013, 12:08
10
Lokalita: Absolova 89, 624 00 Brno

Re: T-14 Armata 3D tisk

Příspěvek od Ivan »

Moooc pěkné
Tankistům ZDAR
Ivan, pplk. v.v., Učitel katedry tanků, VAAZ Brno.
http://dragonstanks.rajce.idnes.cz/
Uživatelský avatar
50koruny
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 299
Registrován: 02 čer 2017, 03:23
6
Lokalita: Banská Bystrica

Re: T-14 Armata 3D tisk

Příspěvek od 50koruny »

díky.na tvoj vkus je to určite veľmi kompromisno/mainstreamové, ale ako hovorím - keby som to robil len pre seba, tak to inak vyzerá.napríklad drátorez použiť nemôžem lebo nie každý ho má doma :D
to by boli veľmi malé a presné mechanizmy, no bohužiaľ.

teraz si lámem hlavu nad posledným "problémom" - potrebujem otvárať to okno vedľa kanónu.je to dosť malé a musím tam napchať kameru + servo + mechanizmus.skúšal som rôzne páky a kĺby ale asi nakoniec skončím pri ozubených kolesách.potom už len opravím niektoré posledné pohľadové (vonkajšie) diely na veži lebo po zmene vonkajšieho vzhľadu je to ešte kúsok rozbité a bude to konečne hotové.ešte vežu vytlačiť teda.
pri prototype som sa zaprisahal že už nikdy nevytlačím žiadny diel kým nemám dokončené všetky dalšie čo sa ho dotýkajú, tak trpezlivo čakám.šetrí to kilá plastu :D

čo sa ale veže týka, tak tam sa pri každej zmene toho mení podstatne viac.predsa len - je to tam menšie ako v korbe takže je to viac previazané.
tie väzby v solidworkse nechci radšej ani vidieť :? len v hlavnej zostave veže som iba na väzbe zjednotená na čísle 190.padli kvantá skíc a väzieb a snáď každý druhý diel má aspoň jednu dodatočnú konfiguráciu (väčšinou pomocné prvky na tlač).všetko je tak previazané, že sa bojím vymazať akúkoľvek krivku v skici základného modelu (1:1)
ono je to takto:
najprv 1:1, potom sú telá uložené do osobitných súborov (celé jednotlivé podzostavy ako jedno telo).tam idú hneď na začiatku do mierky a sú nakrájané na diely pre tlač.
potom už ako jednotlivé diely sú znova uložené ako konečný diel a v zostave donekonečna upravované podľa potrieb.
takže cez 3 súbory.prináša to veľa výhod čo sa týka parametrickosti modelu, napríklad keď posuniem os otáčania airsoftového kanónu, automaticky sa upraví poloha mechanizmu elevácie veže a s ňou všetky potrebné otvory a dutiny vo veži.model v mierke 1:1 zase veľmi zjednodušuje modelovanie samotného tanku.
prirodzene keď potom niečo zmením v prvotnom súbore, tak nech ma boh opatruje :D
už sa mi to mnohokrát rozbilo.keď mi rozbilo prvýkrát 90% všetkých prvkov na konečnej zostave korby tak som sa skoro rozreval.2 mesiace som to opravoval.odvtedy už dalších 2x (potom to už vieš robiť rýchlejšie :D ).takto som sa naučil zálohovať súbory mimochodom.
:idea: ja furt hovorím: dnes je stále ešte dosť ľudí čo niečo vedia a sú dostatočne zručný, to ale nestačí.treba byť vytrvalý.to je to hlavné.a takých je čím daľej tým menej.
Naposledy upravil(a) 50koruny dne 31 led 2018, 17:55, celkem upraveno 1 x.
facebook.com/warprints
Uživatelský avatar
50koruny
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 299
Registrován: 02 čer 2017, 03:23
6
Lokalita: Banská Bystrica

Re: T-14 Armata 3D tisk

Příspěvek od 50koruny »

joj.slávnostne oznamujem funkčnosť záklzu
video je nekvalitné ale aspoň je
https://youtu.be/vIYI_ktSdJo

myslím že je to dosť rýchly záklz :)
väčšina čo som zatiaľ videl sa hýbala dosť lenivo.chcel som sa zmestiť do zvuku výstrelu 125mm kanónu.
testované s Elmod PRO, pomaly začínam tvoriť elmodácky profil pre Armatu.
tak to by sme mali.šlo to hladšie ako som čakal.už len dokončiť tie mrňavé dvierka pre kameru a hotovo.
Naposledy upravil(a) 50koruny dne 03 úno 2018, 13:15, celkem upraveno 1 x.
facebook.com/warprints
Uživatelský avatar
50koruny
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 299
Registrován: 02 čer 2017, 03:23
6
Lokalita: Banská Bystrica

Re: T-14 Armata 3D tisk

Příspěvek od 50koruny »

serus,
dnes vám ukážem malé tajomstvo :)
nikde inde to ešte nejaký čas určite prezrádzať nebudem.
dokončil som dvere na kameru, je to snáď štvrtá verzia mechanizmu a prvá čo bude testovaná.
bol to celkom oriešok - os otáčania dverí sa nanešťastie nemôže nachádzať v rozumnej polohe a tak sa musia dvierka najprv mierne vysunúť a až tak otvoriť.
g-code je nachystaný na sd karte a keď sa vrátim z práce, hneď to idem tlačiť.som zvedavý ako to bude pracovať keď sa to stretne s realitou.
na výrobu stačí 2x skrutka M1,6 a 2x kolík 2x16mm + nejaké skrutky na páku serva.

Obrázek
idem si nachystať tie kolíky jdu
facebook.com/warprints
Odpovědět

Zpět na „T-14 Armata“