převodovky všeobecně

Odpovědět
Uživatelský avatar
solo
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1230
Registrován: 04 dub 2013, 16:38
10
Lokalita: Poprad

převodovky všeobecně

Příspěvek od solo »

Prevodovky......
Písali sme si s LK 88 o prevodovkách.Nechcem mu tom o tom písať v jeho vlákne, takto to bude lepšie.
V poslednej dobe sa až tak nestavia,no dochádza k obmenám.
Patria sem aj prevodovky.
Bolo by dobré,si vymieňať info o materiáloch z ktorých sú robené.Hlavne ide o spokojnosť!!!!!!
Názory môžu byť iné to je jasné.
Bolo by dobré ak by vytvoril náš adim nové miesto,kde by sa dalo písať o 1/3,1/4,1/5 zvlášť.
Mám svoje postrehy medzi TAIGENOM a WALTERSONOM.
Ide o ozub.kolieska,malé vôle porovnanie 2 nových prevodoviek.Bočné plechy.Aj tu sú rozdiely v spracovaní.
Dodavaný spodný plech na 4 skrutky do vane na prevodovky kde je starý na 3 skrutky.Konkrétne na KV1.
Je toho proste veľa......
Napíšte mi či to nestojí zato to sledovať.
solo
Naposledy upravil(a) sourekv dne 17 čer 2017, 14:28, celkem upraveno 4 x.
,,Z tohto klubu sa neodchádza, buď Ťa vyhodia,alebo ,,Tu,, zomrieš....,,
Uživatelský avatar
solo
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1230
Registrován: 04 dub 2013, 16:38
10
Lokalita: Poprad

Re: Prevodovky

Příspěvek od solo »

Ja si myslím,že každý má dáke info a mohlo by to pomôcť všetkým.Mohol by sa tu pridať článok od Ivana,ak by súhlasil.Bol by to úvodný článok pre nových.Vlaďo,dík.Smajlíky nás dopredu neposunú. solo
,,Z tohto klubu sa neodchádza, buď Ťa vyhodia,alebo ,,Tu,, zomrieš....,,
Uživatelský avatar
solo
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1230
Registrován: 04 dub 2013, 16:38
10
Lokalita: Poprad

Re: Prevodovky

Příspěvek od solo »

Na dnes večer mám dohodnuté fotenie a tak zajtra napíšem moje postrehy.Aj keď sa idú porovnávať 1/5 a 1/4.Pre mňa je dôležitejšie ich prevedenie. soĺo
,,Z tohto klubu sa neodchádza, buď Ťa vyhodia,alebo ,,Tu,, zomrieš....,,
kremak432
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 467
Registrován: 19 říj 2015, 09:14
8
Lokalita: Starý plzenec

Re: Prevodovky

Příspěvek od kremak432 »

"Máš pravdu předsedo". U převodovek je v podstatě jedno jestli je 5.1 nebo 4.1. Hlavní je jak je převodovka kvalitní co do použitých materiálů a jak je kvalitně vyrobená. Asi nejlepší co se dá v současnosti sehnat na trhu jsou převodovky s ocelovými převody a kompletně osazená kuličkovými ložisky. Ve finále se musí stejně použít redukce do pomala, aby se model choval přirozeně. Jinak to prostě nejde, všechny převodovky jsou vůči měřítku modelu 1:16 "rychlé".
LK88
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1598
Registrován: 23 dub 2015, 18:28
8
Lokalita: praha 9 vysočany

Re: Prevodovky

Příspěvek od LK88 »

no a je tu diskuze :lol: ocel nebo mosaz? ja mam ted 5:1 a myslim s citlivym ovladanim je to pomale azaz, s redukci by to bylo jeste zajimavejsi
musim dale podotknout ze puvodni zinkace po nejakych 2 letech jsou stale v poradku a bylo oproti novym tichoucke
Odpovědět

Zpět na „Převodovky“