Waltersons

Uživatelský avatar
solo
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1230
Registrován: 04 dub 2013, 16:38
10
Lokalita: Poprad

Re: Prevodovky

Příspěvek od solo »

Včera ma čakalo prekvapenie.Na 5 dňovej prevodovke WALTERSONS prasklo posledné oz.koliesko na hriadeli na hnacie kolo.Prasklo okolo červíka a odpadlo cca 1/2 kolieska!Som zvedavý na reklamáciu,ako to dopade.O tom to by sme mali rozprávať! solo
,,Z tohto klubu sa neodchádza, buď Ťa vyhodia,alebo ,,Tu,, zomrieš....,,
Uživatelský avatar
PetrNC
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1234
Registrován: 22 led 2012, 21:04
12
Lokalita: Náchodsko

Re: Prevodovky

Příspěvek od PetrNC »

Ano, převodovky Waltersons touto "nemocí" trpí. Ruztrhne se nába u koncového kola. Ty ocelové převodovky nejsou "úplně ocelové". Jsou totiž lisované z práškové slitiny a je to levné na výrobu. Opravu kamarádovi jsem provedl výměnou kol na obou převodovkách za standardní frézovaná ( např.: http://www.teatechnik.cz ), protože mají naštěstí modul zubu M 0,7. To už bych raději doporučil převodovky mosazné ( bývalé Matorro ). Vím o "celokovovém Pantherovi, kde pracují bez problémů 5 let v "těžkých" podmínkách.
Uživatelský avatar
scoutT34
PzKpfw V - Panther
PzKpfw V - Panther
Příspěvky: 681
Registrován: 11 zář 2015, 15:47
8
Lokalita: Hrubá Borša

Re: Prevodovky

Příspěvek od scoutT34 »

prikladam fotku od sola

Uživatelský avatar
PetrNC
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1234
Registrován: 22 led 2012, 21:04
12
Lokalita: Náchodsko

Re: Prevodovky

Příspěvek od PetrNC »

Jo, to je přesně ono .....
Uživatelský avatar
solo
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1230
Registrován: 04 dub 2013, 16:38
10
Lokalita: Poprad

Re: Prevodovky

Příspěvek od solo »

Prosím,pozrite si miesto lomu na oz.koliesku,ako rýchlo nastúpila korózia.Takto pracuje -liatina-na vzduchu.PetrNC vedel si to super vysvetliť.Ďakujem. solo
Naposledy upravil(a) solo dne 17 čer 2017, 09:50, celkem upraveno 1 x.
,,Z tohto klubu sa neodchádza, buď Ťa vyhodia,alebo ,,Tu,, zomrieš....,,
Uživatelský avatar
50koruny
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 299
Registrován: 02 čer 2017, 03:23
6
Lokalita: Banská Bystrica

Re: Prevodovky

Příspěvek od 50koruny »

PetrNC píše:...Ty ocelové převodovky nejsou "úplně ocelové". Jsou totiž lisované z práškové slitiny a je to levné na výrobu...
ja mám celkom dosť do činenia s práškovou metalurgiou (vyrábam nástroje na lisovanie) a môžem ti zodpovedne povedať, že tie kolieska sú vadne vyrobené.je to zle spečené.po lisovaní totižto každý výrobok prejde spekaním v peci.tieto kolieska tam číňan nechal asi málo :D každopádne prášková metalurgia a jej možnosti by ťa určite prekvapili, pokiaľ by si videl skutočne dobre spravené výrobky.my robíme práškovou metalurgiou napríklad ojnice na vodné čerpadlá, planétové prevodovky do vŕtačiek (veľkých a drahých) alebo aj jazýčky do bezpečnostných dverí.
takže toľko k tomu - neni to technológiou výroby, ale výrobcom.
každopádne vďaka za info - po waltersons motoroch som pokukoval ale nové koliesko sa mi rezať nechce.
facebook.com/warprints
Uživatelský avatar
solo
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1230
Registrován: 04 dub 2013, 16:38
10
Lokalita: Poprad

Re: Waltersons

Příspěvek od solo »

U mňa je to sklamanie a zaradenie medzi zinkové a mosadzné.A zinkové mali len -zodraté- zuby a nie prasknuté!Názor nech si robí každý sám...solo
Naposledy upravil(a) solo dne 18 čer 2017, 08:57, celkem upraveno 1 x.
,,Z tohto klubu sa neodchádza, buď Ťa vyhodia,alebo ,,Tu,, zomrieš....,,
Uživatelský avatar
PetrNC
PzKpfw VI - Tiger
PzKpfw VI - Tiger
Příspěvky: 1234
Registrován: 22 led 2012, 21:04
12
Lokalita: Náchodsko

Re: Waltersons

Příspěvek od PetrNC »

Však to také není "pomluva" práškové technologie. Vždyť se takto vyrábějí i soustružnické a frézovací destičky a ty vydrží opravdu hodně ahoj . Šlo o vysvětlení proč se to kolo rozkočilo, protože tohle dobrá ocel neudělá. Číňan to odflákl o tom není pochyb. Teď jde o to, kolik toho vyrobili a jak dlouho budou ještě tyhle zmetky na trhu.
modelárRV
PzKpfw II
PzKpfw II
Příspěvky: 22
Registrován: 20 říj 2015, 00:18
8
Lokalita: Rožňava, Slovensko

Re: Waltersons

Příspěvek od modelárRV »

Ja i sused Julo sme tiež užívateľmi prevodoviek Waltersons.
On ma tip do Tigra, už s ložiskami na každej oske, presne ako Solo. A tiež s takou istou chybou. Ale takmer bez problémov nám náhradné koleso zaistil HT model Poprad.
Ja mám v KV-1 tiež tieto prevodovky, ale s mosadznými kolieskami a „len“ klznými ložiskami.
A už s dvoma chybami.
Na ľavej prevodovke na prvej oske za motorom sa z vnútra vymlelo klzné ložisko. Chybu vidím v tom, že má malú hĺbku v danom usadení a že motor je podsadený pod úroveň prvej osky a preto pri zábere ju „silovo vytáča akoby preč). So šťastím som našiel hlbšiu vlastnú náhradu.
Druhú chybu som objavil na tretej oske od motora tej istej prevodovky. Klzné ložisko sa opotrebovalo pre zmenu z vonkajšej strany, o stenu prevodovky. Vyzerá to tak, že oska v ňom nekĺzala, ale samá sa točila v stene prevodovky.
Opäť mi bez problémov pomohol HT model sadou náhradných ložísk
Všetko doložím na foto, ak sa mi to podarí, alebo ak mi v tom niekto pomôže.
Ale aj cez to som so svojimi spokojný.
Svoj model často “ničím“ vo vode, na hline, do kopcov a v hrubozrnnom piesku. Prevodovky často mažem a keďže vaňu s korbou nemám zošraubovanú, tak vo vnútri vane mám aj plno hliny a piesku. Nemám dojem, že toto by sa nenašlo aj v prevodovkách.
david742
PzKpfw IV
PzKpfw IV
Příspěvky: 248
Registrován: 15 črc 2015, 17:50
8
Lokalita: Česká Metuje 110

Re: Waltersons

Příspěvek od david742 »

Zdravím ahoj ,
ta převodovka co o ní píše PetrNC je moje :oops: Opravdu jsme první problém řešily týden po montáži :evil: . Louplo se to přesně jako tobě SOLO v červíkovi. Druhý problém jsme měly loni na E-DAY tam se na pastorku motoru (jeden z těch vyměnitelných) utrhlo několik zubů. Jak píše PetrNC naštěstí jdou pastorky nahradit. Co se týká reklamace už to ani nezkouším , protože po první v srpnu 2015 stála převodovka na stole "opraváře" firmy RC KING měsíc a po té jsem se raději s nimi dohodl , že mi ji pošlou zpět a opravu zvládl Petr za víkend i z úpravou druhé nepoškozené :lol: :lol:
Na druhou stranu jsem sice NASRANÝ , že za ni zaplatíš 2500 KČ (to mi nepřijde zrovna málo) a musíš si ji doma dodělat , ale i TIGER s kovovou vanou a koly od Taigen se s ní hýbe velmi slušně . A to má ten náš mazlík skoro pět kilo.
Takže závěr je nezbavuj se jí - utáhne i těžké modely , mají s ní vynikající průchodnost i plynulý jízdní projev , jen musíš vychytat číňanovy kokotiny puffy No a konec konců originál TIGER měl se spolehlivostí převodovek taky problém a to mu je nekonstruoval angličan a nevyráběl číňan ;) ;) ;)
Odpovědět

Zpět na „Převodovky“